آزمون-بین-المللی-USMLE

آزمون بین المللی USMLE

آزمون USMLE یا United States Medical Licensing Examination مناسب برای پزشکانی است که قصد ادامه تحصیل و یا شروع به کار در ایالات متحده آمریکا را دارند و باید در سه مرحله ی آزمون USMLE شرکت نموده و پس از موفقیت در این 3 آزمون می توانند به ادامه تحصیل و یا کار بپردازند.

آزمون USMLE چیست ؟

USMLE Step 1  آزمون USMLE یکی از سه آزمونی است که باید با موفقیت بگذرانید تا بتوانید به عنوان یک پزشک مجاز در آمریکا بشمار بروید. در این آزمون تست ها بر پایه تسلط داوطلب بر مفاهیم پایه ایی علوم پزشکی می باشد.

USMLE Step 2 که مهارت شما را در شرح حال گرفتن از بیمار و معاینه کردن او می سنجد پس در کل دانش بالینی شما را مورد ارزیابی قرار می دهد.

USMLE Step 3 که یک آزمون دو روزه می باشد که در این مرحله مهارت شما در مدیریت بیمار آزمایش می شود و با این هدف که اطمینان حاصل کنند تمامی دانشجویان مهارت های کلینیکی لازم، روابط بین فردی، و ارتباطات اجتماعی کافی را برای دستیابی به اهداف خود داشته باشند برگزار می گردد.

برای رزیدنت شدن در آمریکا می بایست تمام سه مرحله انجام گردد و برای گرفتن اجازه طبابت در آمریکا اخذ ویزای کار لازم می باشد.

مشتریان گرامی می توانند با استفاده از امکانات ما، هزینه ثبت نام کلیه آزمون های بین المللی از جمله USMLE را پرداخت نمایند. برای پرداخت هزینه آزمون USMLE می توانید، در سایت پرداخت افزایش اعتبار داده و سپس سفارش خود را ثبت نمائید.

مراحل مختلف آزمون پزشکی USMLE

آزمون USMLE نه تنها یک تمرین مفید برای شما به عنوان پزشک آینده محسوب می‌شود بلکه یکی از مدارک مورد نیاز برای اشتغال به پزشکی و تحصیل در خارج از کشور است. در این مطلب قصد داریم شما را با مراحل مختلف آزمون پزشکی USMLE آشنا کنیم.

مرحله اول :  USMLE Step 1

مرحله اول آزمون پزشکی USMLE یک آزمون کامپیوتری یک روزه است که اکثر دانشجویان پزشکی در پایان سال دوم تحصیل در آن شرکت می‌کنند. هزاران فارغ‌ التحصیل بین‌المللی رشته پزشکی هم که خواهان طبابت در ایالات متحده هستند، باید این مرحله از آزمون را با موفقیت پشت سر بگذارند. 1 Step شامل حدود ۲۸۰ سوال با ۸ ساعت زمان است که به ۷ بخش یک ساعته و ۴۰ سوالی تقسیم می‌شود.

مرحله اول روی اطلاعات علمی اولیه به‌ویژه آناتومی، علوم رفتاری، زیست‌ شیمی، میکروب‌ شناسی، آسیب‌ شناسی، داروشناسی و فیزیولوژی تمرکز دارد. اطلاعات بین‌رشته‌ای مثل ژنتیک، ایمنی‌شناسی و تغذیه هم در این مرحله مورد آزمون قرار می‌گیرند.

مرحله اول آزمون USMLE سالی یکبار برگزار می‌شود. وقتی برای شرکت در آزمون پزشکی USMLE برنامه‌ریزی می‌کنید، بازه زمانی ۶ تا ۹ ماهه بررسی مرحله اول را در نظر بگیرید.
آزمون پزشکی USMLE

مرحله دوم : USMLE Step2 CK

مرحله دوم هم یک آزمون چندگزینه‌ای است که تسلط داوطلب بر دانش پزشکی و بالینی مورد نیاز برای مراقبت از بیماران زیر نظر سرپرست را بررسی می‌کند. Step 2 CK شامل حدود ۳۱۸ سوال با ۹ ساعت زمان است که به ۸ بخش یک ساعته و ۴۰ سوالی تقسیم می‌شود.

مرحله دوم آزمون شامل دو نوع سوال چندگزینه‌ای است: تک‌گزینه صحیح و تک‌گزینه تطبیقی. آزمون ممکن است شامل تصاویری از بیماران و یک سری سوالات مربوط به آن باشد. ترتیب موضوعات در آزمون تصادفی است؛ هیچ بخشی از آزمون موضوع مشخصی ندارد و داوطلب باید بتواند از یک موضوع سراغ موضوع دیگر برود.

مرحله دوم آزمون USMLE سالی یکبار برگزار می‌شود. وقتی برای شرکت در آزمون پزشکی USMLE برنامه‌ریزی می‌کنید، بازه زمانی ۴ تا ۶ ماهه آماده‌سازی مرحله Step 2 CK را در نظر بگیرید.

آزمون پزشکی USMLE

مرحله سوم: USMLE Step 3 CS

این مرحله به مهارت‌های ارتباطی می‌پردازد و آنها را در زمینه‌های زیر مورد آزمون قرار می‌دهد:

  • برقراری ارتباط
  • جمع‌آوری اطلاعات
  • ارائه اطلاعات
  • تصمیم‌گیری
  • حمایت احساسی و عاطفی
  • توانمندسازی بیماران

قرار است در بلندمدت مهارت‌ها و وظایف ارتباطی پیشرفته‌تری در این بخش آزمون پزشکی USMLE گنجانده شود.

پیاده‌سازی این مدل نحوه آموزش بیماران استاندار را تغییر می‌دهد و محدوده رفتارهای مورد آزمون داوطلبان را هم گسترش خواهد داد. این فرآیند ارزیابی، چک‌لیست‌های قدیمی مورد استفاده بیماران استاندارد برای ارزیابی رفتار داوطلبان را حذف کرده است. در حال حاضر بیماران استاندارد با یک نمایه شخصیت مخصوص آموزش می‌بینند و بنابراین به روش طبیعی به پرسش‌های داوطلب پاسخ می‌دهند.

تصمیم هیئت ملی آزمون‌های پزشکی برای تغییر آزمون CS براساس افزایش آگاهی نسبت به اهمیت مهارت‌های ارتباطی و تغییر ماهیت رابطه پزشک با بیمار انجام شده است. رویکردهای بیمارمحور، مشارکت بیشتر بیمار در تصمیم‌گیری و نیاز به حمایت بیماران در راستای تغییر سبک زندگی در حال حاضر یکی از وظایف اصلی پزشکان است. انجام درست چنین وظایفی نیاز به مهارت‌های ارتباطی قوی و توانایی بکارگیری آنها در ارتباط با بیماران دارد.

شرکت در این مرحله از آزمون پزشکی USMLE به ۶ هفته زمان نیاز دارد.

آزمون پزشکی USMLE

مرحله چهارم: USMLE Step  4

USMLE Step 3 یک آزمون کامپیوتری دو روزه با حدود ۵۰۰ سوال چندگزینه‌ای و شبیه‌سازی موردی است که توانایی شما در ارزیابی تاریخچه پزشکی، مرتب کردن آزمایشات بالینی، انتخاب درمان اولیه و مدیریت بیمار را ارزیابی می‌کند.

مرحله چهارم آزمون پزشکی USMLE در درجه اول به مهارت مدیریت بیمار می‌پردازد (۴۵ تا ۵۵ درصد سوالات). سایز موضوعات شامل مطالعات آزمایشگاهی و تشخیصی، تشخیص پزشکی و پاتوفیزیولوژی هستند که هر کدام ۸ تا ۱۲ درصد از سوالات آزمون را به خود اختصاص می‌دهند. علاوه بر این هر سوال در یکی از سه چهارچوب بالینی مراقبت اورژانسی، مراقبت مداوم و پذیرش اولیه قرار می‌گیرد.

مرحله USMLE Step 3 هر سال یکبار برگزار می‌شود. اخیرا مرحله چهارم آزمون پزشکی USMLE تغییراتی داشته است و داوطلبان می‌توانند آزمون را در دو روز غیرمتوالی و در قالب Step 3 FIP یا Step 3 ACM طی کنند. موضوعات این مرحله از آزمون هم گسترده‌تر شده و مواردی نظیر آمار زیستی، همه‌گیرشناسی، مدیریت سلامت عمومی، اخلاق پزشکی و ایمنی بیمار به آن اضافه شده است.

آزمون پزشکی USMLE

Summary
پرداخت هزینه آزمون بین المللی USMLE
Article Name
پرداخت هزینه آزمون بین المللی USMLE
Description
آزمون USMLE برای پزشکانی که قصد ادامه تحصیل و یا شروع کاردر آمریکا را دارند در سه مرحله برقرار میشود. پس از آزمون USMLE قادر به ادامه تحصیل یا کار هستند.
Author
Publisher Name
پرداخت
Publisher Logo
استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :