خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

آشنایی با انواع مستر کارت MasterCard

انواع مستر کارت MasterCard

انواع مستر کارت

نام ویزا کارت و مستر کارت با صحبت از کارت خرید بین المللی و یا کارت اعتباری خارجی به گوش میخورد. دو برند مستر کارت و ویزا کارت سیستم های بین المللی هستند که تمام بانک های سراسر جهان به این سیستم ها متصل هستند. با داشتن ویزا کارت و یا مستر کارت صرف نظر از بانک و کشور صادر کننده، امکان خرید از کلیه دستگاه‌های کارت‌خوان، خودپرداز و تمام درگاه‌هایی که متصل به شبکه جهانی ویزا و مستر هستند، را خواهید داشت.

با توجه به تحریم بودن ایران و عدم دسترسی به خدمات مستر کارت و ویزا کارت و انواع کارت اعتباری خارجی ایرانیان با این کارتهای آشنایی ندارند. فلذا شرکت هایی همچون پرداخت نسبت به ارائه و صدور مستر کارت مجازی و یا مستر کارت هدیه فیزیکی و مستر کارت فیزیکی جهت رفع نیاز هموطنان برای پرداخت های بین المللی اقدام نموده اند. به علت محددیت های موجود بیشتر کارتهای پیش پرداخت و یا prepaid قابل ارائه هستند. در ادامه میتوانید با انواع مستر کارت آشنا شوید.

انواع کارت‌های ارزی بین المللی مستر کارت MasterCard

به طور کلی انواع کارت‌ های ارزی بین المللی فارغ از نام برند و لوگوی سیستم مالی از نظر نوع حساب در سه گروه کارت‌های اعتباری (Credit Card)، کارت‌های نقدی (Debit Card) و کارت‌های پیش پرداخت شده (Prepaid) تقسیم می‌شوند. مسترکارت نیز بر مبنای همین سه گروه تقسیم می‌شوند.

مستر کارت MasterCard

کارت اعتباری credit card : کارت اعتباری متصل به حساب بانکی است که حقوق ماهانه افراد به آن واریز می گردد و پشتوانه مالی حساب توسط شرکت ها و موسسات تضمین شده است. با توجه به اعتبار شخصی (credit) هر فرد که توسط نظام بانکی کشور بر اساس شغل و دارایی ها نظیر خانه و یا ماشین و بر اساس سابقه درآمدها و هزینه های آن شخص تشخیص داده شده است تعیین شده و امکان پرداخت بدون موجودی در حساب بانکی متصل به کارت را برای شخص فراهم می آورد. کارت اعتباری مستر کارت در شش نوع Standard، Gold، Titanium، platinum، World و World Elite توسط بانک‌ها و موسسات مالی صادر می‌شوند.

کارت های نقدی debit card : تا زمانی که در حساب بانکی متصل به کارت صادر شده، اعتبار به میزان خرید و یا برداشت (Withdraw)، موجودی باشد قابل استفاده هستند و به جز این مورد تفاوت دیگری با کارت اعتباری ندارد. این کارتها دقیقا مشابه کارتهای بانک ما در ایران هستند که تنها به اندازه موجودی حساب متصل به کارت، امکان خرج کردن وجود دارد. کارت‌های نقدی مستر در شش نوع Standard، Titanium، World، Gold، Platinum و Maestro صادر می‌گردند.

مستر کارت پیش پرداخت Prepaid card

کارت های prepaid یا پیش پرداخت، از مجموعه مستر کارت فیزیکی و همانند کارت‌های نقدی (Debit Cards) بوده با این تفاوت که به حساب بانکی متصل نیستند. بلکه کارت دارای موجوی مشخصی است که تنها قادر به برداشت این موجودی هستید و هیچ راهی برای شارژ مجدد کارت با حواله بانکی (Bank Transfer) وجود ندارد. کارت پیش پرداخت دارای دو نوع قابل شارژ ( Reloadable ) و غیر قابل شارژ (Gift Card) است. با توجه به تحریم ها در ایران بیشترین کارتهای در دسترس از نوع پیش پرداخت یا Prepaid Card می‌باشد.

Standard MasterCard : مناسب جهت ایجاد گردش مالی ، و پرداخت های روزانه توسط افراد است که در ازای آن بعد از رسیدن به یک میزان مشخصی از تراکنش ها توسط دارندگان کارت، امتیازاتی نظیر تخفیف در خرید بلیط هواپیما و رزرو هتل به آن میدهند.

Gold MasterCard : با داشتن این کارت قدرت خرید بیشتری خواهید داشت و به ازای هر خرید امتیاز بیشتری reward به شما تعلق میگیرد. این کارت انتخاب مناسب برای سفر است زیرا خدمات رایگانی در خصوص بیمه حوادث، پوشش هزینه های پزشکی و خدمات رایگان تعمیر خودرو به دارندگان کارت ارائه میکند.

Platinum MasterCard : با خرید مستر کارت فیزیکی پلاتینیوم مزایای بیشتری نسبت به کارت طلایی خواهید داشت. امتیاز دهی در این کارت بیشتر خواهد بود و تمام مزایای کارت طلایی را دارید و همچنین کالایی که با این کارت خریداری میکنید در برابر آسیب دیدگی گم شدن و دزدیده شدن بیمه خواهد بود.

World MasterCard : قابل استفاده برای صاحبان کسب و کار کوچک و افرادی است که مسافرت های بین قاره ای زیادی در طول سال دارند.

World Elite MasterCard : مناسب برای افرادی است که سفرهای لوکسی دارند و میتوانند از تخفیفات هتل های لاکچری، کرایه ماشین های لوکسی یا سرویس پروازهای اختصاصی در هر نقطه از دینا بهره مند گردند.

بهترین راه برای انتخاب مستر کارت خدماتی است که با در اختیار داشتن آن کارت دریافت میکنید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

چهارده + 2 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :