خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

آمادگی برای آزمون آیلتس و تافل و زمانبندی آن

عوامل متعددی در آماده بودن برای حضور در آزمون آیلتس و تافل تاثیر دارد. قبل از شرکت در این آزمون برای اخذ نمره مورد نظر خود باید این زمان را مشخص کنید. در ادامه این مقاله به شما میگوییم چطور باید مدت زمان لازم برای آمادگی آیلتس و تافل را مشخص کنید.

آزمون IELTS و تافل معتبرترین آزمون‌های زبان انگلیسی هستند که در سرتاسر جهان به رسمیت شناخته می‌شوند. برای اپلای کردن در بیشتر دانشگاه‌های دنیا، کسب مجوز اشتغال و حتی مهاجرت هم نیاز به نمره خوب در یکی از این دو آزمون خواهید داشت.

قبولی در آزمون آیلتس و تافل

چنانچه قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور و یا مهاجرت تحصیلی را دارید که تمام دروس به زبان انگلیسی ارائه می‌شوند، باید تمام این مهارت‌های شنیداری، خواندن، نوشتاری و گفتاری را خوب یاد بگیرید.
در این آزمون‌ها تمام مهارت‌های مورد نیاز برای برقراری ارتباط موثر در فضای دانشگاهی مورد ارزیابی قرار می‌ گیرد. گرامر و واژگان سطح دانشگاهی هم بخشی از این آزمون‌ها هستند.
خواندن
خواندن همیشه بخش ساده تحصیل در دانشگاه محسوب می‌شود. اما وقتی صحبت از درک متون تخصصی در یک زمان محدود باشد، همین کار ساده چالش‌ برانگیز می‌شود.
تحصیل در رشته‌های مختلف مستلزم یادگیری لغات و اصطلاحات آن رشته در زبان انگلیسی است. این مرحله از یادگیری در زبان مادری هم دشوار است و اگر انگلیسی زبان دوم شما باشد، کارتان سخت‌تر هم می‌شود. برای اینکه بتوانید به سادگی متون دانشگاهی را درک کنید، باید دایره لغات‌تان را گسترش دهید تا از دشواری تحصیل در رشته مورد نظرتان کاسته شود.

آمادگی برای آیلتس و تافل مستلزم تمرکز روی همه مهارت های زبانی است

شنیداری و گفتاری
در دانشگاه باید در کلاس‌هایی شرکت کنید که تنها زبان مورد استفاده آنها، زبان انگلیسی است. بنابراین باید چیزهایی که می‌شنوید را به خوبی درک کنید. همچنین باید در بحث‌های کلاسی شرکت کنید. ارتباط به زبان انگلیسی فقط به محیط دانشگاهی محدود نمی‌شود و مهارت‌های شنیداری و گفتاری شما باید آنقدر گسترده باشد که ارتباطات اجتماعی را هم تسهیل کند.
نوشتاری
نوشتن تکالیف و شرکت در آزمون‌های تشریحی یکی از بخش‌های اصلی تحصیلات دانشگاهی در کشورهای انگلیسی زبان است. برای شروع باید پکیج اپلای در دانشگاه را آماده کنید، یک رزومه خوب بنویسید، تکالیف و مقالات‌تان را آماده کنید و …

چرا آزمون‌های آیلتس و تافل

آزمونهای تافل، آزمون PTE، آیلتس، TOEIC و کمبریج برای ارزیابی مهارت‌های زبانی طراحی شده‌اند که میزان تسلط شما به مهارت‌های زبانی را توسط سیستم امتیاز دهی خاص خود مشخص می‌کنند. بدین صورت دانشگاه‌ها می‌توانند درباره میزان موفقیت شما به عنوان یک دانشجوی انگلیسی زبان به نتایج این آزمون‌ها اعتماد کنند.
نمرات هر کدام تاثیر خود را دارند و اخذ نمره بالا در یک مهارت نمی تواند بر روی نمره پایین در مهارت دیگر تاثیر بگذارد. نمرات تمامی مهارت ها مورد توجه دانشگاههاست.
یکی دیگر موارد موثر در آزمون آیلتس و تافل نمره مورد نیاز برای قبولی است. مثلا نمره مورد نیاز برای قبولی در مقطع کارشناسی کمتر از نمره مورد نیاز مقطع کارشناسی ارشد است. دلیلش هم این است که در مقاطع تحصیلی بالاتر به دایره لغات گسترده‌تر و مهارت‌های نوشتاری و شنیداری بالاتری نیاز خواهید داشت.
رتبه دانشگاه مورد نظرتان هم موثر در نمره قبولی آزمون آیلتس و تافل شماست، هرچه رتبه دانشگاه بهتر باشد، نمره مورد نیاز هم بیشتر می شود و در نتیجه باید زمان بیشتری را صرف آمادگی برای آیلتس و تافل کنید.

فرایند آمادگی برای آزمون آیلتس و تافل

فرایند مطالعه و آمادگی برای آیلتس و تافل را می‌توانید به دو بخش تقسیم کنید: کسب مهارت‌های زبانی و آمادگی برای فرمت آزمون مورد نظر
پس از اینکه در زبان انگلیسی به سطح قابل قبولی رسیدید و تصمیم به شرکت در آزمون‌های بین‌المللی گرفتید، می‌توانید تمرینات متمرکز بر آمادگی آزمون را شروع کنید. مدت زمان مورد نیاز آمادگی برای آزمون آیلتس و تافل هم با یکدیگر متفاوت است. بسته به سطح تسلط بر زبان انگلیسی، این فرایند بین یک تا چند ماه طول خواهد کشید. بیشتر آزمون‌های زبان انگلیسی اعتبار دوساله دارند.
بهترین روش یادگیری زبان برای بزرگسالان معمولا یک برنامه متعادل و ترکیبی از آموزش حرفه‌ای، خودآموزی و تمرین است. که این روش بیشتر روی آمادگی برای فرمت آزمون تمرکز دارد. در ادامه به سه بخش این روش آمادگی برای آیلتس و تافل می‌پردازیم.

آموزش حرفه‌ای

بخش گفتاری آزمون آیلتس به صورت رو در رو با آزمونگر اجرا می‌شود اما در آزمون تافل iBT داوطلبان صدایشان را مقابل کامپیوتر ضبط می‌کنند و ارزیابی بعد از آن انجام می‌شود.
همه این‌ها دلایل کافی برای آموزش تحت نظر افرادی است که فرمت و روش‌های آزمون مورد نظر شما را بخوبی می‌شناسند. یک معلم می‌تواند به خوبی شما را با ساختار و نوع سوالات هر بخش، اشتباهات رایج، استراتژی‌های زمانبندی و تمرکز آشنا کند و به این ترتیب آمادگی برای آیلتس و تافل را چندین برابر ساده‌تر کند. مهمتر از همه اینکه این معلم کمبودهای احتمالی در مهارت‌های زبانی شما را شناسایی، آنها را برطرف می‌کند و بر روند آمادگی برای آیلتس و تافل نظارت می‌کند. در نهایت هم با یک برنامه‌ریزی دقیق به شما کمک می‌کند تا در زمان مورد نظرتان به نمره دلخواه برسید.
آموزش حرفه‌ای بسته به اینکه طرفدار آموزش خصوصی یا گروهی باشید، بین یک تا سه ماه طول خواهد کشید.

آیلتس

خودآموزی

خودآموزی یکی از بخش‌های الزامی آمادگی برای آیلتس و تافل است. باید یک برنامه‌ریزی دقیق برای اجرای تکالیف آموزش حرفه‌ای و دنبال کردن برنامه مطالعاتی‌تان داشته باشید. یک آموزش حرفه ای هر چقدر هم موثر باشد بدون تمرین هیچ تاثیری نخواهد داشت.

تمرین

آزمون‌های آزمایشی تاثیر زیادی در فرایند آمادگی دارند. از انواع مختلف سوالات شروع کنید، سپس سراغ آزمون‌های یک بخش بروید، آزمون کامل را بدون زمانبندی اجرا کنید و در نهایت هم شبیه‌سازی کامل آزمون را پیاده کنید. دقت کنید که باید از آزمون‌های آزمایشی به روز برای تمرین و آماده‌سازی استفاده کنید.

شرکت دوباره در آزمون آیلتس و تافل، یک امر عادی

ممکن است لازم باشد برای رسیدن به نمره مورد نظرتان دو بار در آزمون شرکت کنید. معمولا آزمون اول با استرس زیادی همراه است که مانع از ارائه بهترین عملکرد داوطلبان می‌شود. در ضمن معمولا نمره داوطلبان در آزمون‌های تستی بیشتر از نمره آزمون واقعی می‌شود. اعلام نتایج آزمون‌های آیلتس و تافل معمولا یک ماه طول می‌کشد.

مجموعه پرداخت با فراهم کردن امکان پرداخت هزینه ثبت‌نام در آزمون‌های بین‌ المللی با شما همراه خواهد بود؛ همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت و یا مستر کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها از جمله پرداخت شهریه دانشگاه را به آسانی انجام دهید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

بیست − پنج =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :