خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

نکات کلیدی اخذ پذیرش و تحصیل در دانشگاههای آلمان

germany university

برخلاف بسیاری از کشورها که با داشتن مدرک دیپلم و پیش دانشگاهی ایران، دانشجوی کارشناسی در دانشگاه های خود می پذیرند، آلمان از این قاعده مستثنی است. بدین معنا که فرد تنها با 12 تحصیل در ایران، نمی تواند مستقیم وارد دانشگاه شود و لازم است حتماً قبولی در کنکور سراسری ایران در رشته مورد نظر خود را داشته باشد تا بتواند وارد آن رشته در دانشگاه های آلمان شود.

حال اگر فردی نتواند یا تمایل نداشته باشد که قبولی کنکور سراسری را داشته باشد برای ورود به دانشگاه باید ابتدا یک دوره یک ساله کالج را بگذراند برای ورود به کالج باید در آزمون ورودی آن که معمولاً در قالب یک آزمون به زبان آلمانی است قبول شود. بنابراین داوطلب جهت ورود به دوره کالج نیز باید تا حدودی زبان آلمانی را بداند. تحصیل در کالج های دولتی آلمان تنها به زبان آلمانی امکان پذیر است. نمرات و معدل فرد متقاضی در ایران باید بالای 18 باشد تا شانس بیشتری برای پذیرش کالج داشته باشد. پس از اتمام این دوره یک ساله متقاضیان باید در امتحان پایانی این دوره شرکت کنند که بر اساس نمراتی که در این آزمون اخذ می شود و انتخاب رشته شان در دانشگاه های مختلف آلمان پذیرفته می شوند.

اما اگر فردی به عنوان مثال در رشته دندانپزشکی در کنکور سراسری پذیرفته شود می تواند در دانشگاههای آلمان وارد رشته دندانپزشکی شود و دیگر نیازی به گذراندن کالج نمی باشد همچنین اگر فردی در ایران سال سوم دانشگاه باشد نیازی به گذراندن کالج ندارد و می تواند مستقیم وارد دوره کارشناسی در دانشگاههای آلمان شود. در مواردی و شرایط خاص هم می توان بدون قبولی کنکور نیز وارد دانشگاه در دوره کارشناسی ارشد شد. این شرایط شامل موارد زیر است:

 • وقفه تحصیلی متقاضیان نباید بیش از 2 سال پس از اتمام دوره پیش دانشگاهی باشد.
 • معدل دیپلم و پیش دانشگاهی فرد نباید کمتر از 15 باشد.
 • متقاضی باید مدرک زبان آلمانی در حد B1 را داشته باشد.

تحصیل در بیشتر کالج های دولتی آلمان رایگان است و تنها هزینه ای که متقاضی پرداخت می کند هزینه خدمات دانشجویی است. این هزینه بین 100 تا 400 یورو برای هر سال متفاوت است. اما اگر کسی بخواهد در کالج هایی که به زبان انگلیسی تدریس می شود تحصیل کند باید وارد کالج های خصوصی آلمان شود که هزینه سالیانه آن بیشتر از 8000 یورو می باشد. ضمن اینکه این کالج ها اکثراً رشته های فنی و انسانی را برگزار می کند.

کارشناسی ارشد در آلمان

متقاضیان دوره کارشناسی ارشد به شرط داشتن مدرک دوره کارشناسی می توانند وارد این دوره در دانشگاه های آلمان شوند. اینکه در کدام دانشگاه در ایران تحصیل کرده باشید تآثیری در فرایند پذیرش شما ندارد دانشگاه محل تحصیل متقاضی می تواند دولتی، آزاد، پیام نور، غیر انتفاعی، علمی کاربردی و … باشد. به طور کلی هر دانشگاهی که مدرک ان توسط وزارت علوم ایران صادر شود مورد تآیید دانشگاههای آلمان خواهد بود.

مدارک لازم جهت پذیرش دانشگاههای آلمان

 • ترجمه و تآیید ریز نمرات تحصیلی
 • اصل و کپی از پاسپورت متقاضی
 • گواهی قبولی در کنکور سراسری
 • مدرک زبان
 • انگیزه نامه SOP
 • توصیه نامه از اساتید 3 عدد
 • رزومه CV
 • سابقه کار
No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

5 × 4 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :