خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

ارزهای دیجیتال از نظر مکتب‌های سیاسی مختلف

سیاست و ارز دیجیتال

با توجه به هدف ارز دیجیتال که سیاست پولی بانک ها است افرادی آن را به سیاست ارتباط می دهند و عده ای دیگر آن را از سیاست جدا می دانند.

با توجه به رابطه‌ی محکمی که بین آزادی‌خواهان فردی (Libertarian) و ارزهای دیجیتال وجود داشت. افراد زیادی که در ابتدا از آن استفاده می کردند، به آرمان‌های انقلابی این ارز دیجیتال دل بسته بودند.

در این تحقیق که توسط کوین‌دسک انجام شده است، رابطه بین دیدگاه‌های سیاسی و ارزهای دیجیتال مشخص شده است. با اینکه کریپتو به عنوان یک فناوری مطرح است، اما آمار بررسی ها جالب توجه هستند.

ارزهای دیجیتال از نظر مکتب‌های سیاسی مختلف

این تحقیق بین ۱۲۰۰ جامعه ارزهای دیجیتال انجام شد و نتایج به این صورت بود: ۸ درصد جوامع بصورت آنارکو کاپیتالیسم (آنارشیسم بازار آزاد)، ۲۴ درصد لیبرتارین، ۲۱ درصد محافظه‌کار، ۹ درصد میانه‌رو، ۲۷ درصد لیبرال، ۹ درصد سوسیالیست و ۳ درصد هیچ‌انگار (منظور افرادی است که تمایلی به هیچگونه تغییری ندارند) بودند. با توجه به این نتایج لیبرال‌ها بزرگترین دسته را تشکیل می‌دهند اما جالب است که مجموع آزادی‌خواهان فردی و آنارکو کاپیتالیسم، ۵ درصد بیشتر از آن‌ها خواهد شد.

این تصویر دیدگاه‌های سیاسی مختلف افراد جوامع ارزهای دیجیتال را به خوبی نشان می‌دهد.

برای مثال، لیبرتارین‌ها کمی منطقی‌تر از آنارکو کاپیتالیست‌ها عمل می‌کنند. (خواسته‌ی آنارکو کاپیتالیست‌ها حذف دولت است اما لیبرتارین ها با وجود دولت محدود مشکلی ندارند و خواستار نبود کلی دولت نیستند.)

ارزهای دیجیتال از نظر مکتب‌های سیاسی مختلف

پس از ترکیب دسته‌بندی‌ها به دو دسته راست‌گرا و چپ‌گرا، مشاهده شد که ۵۲ درصد جامعه ارزهای دیجیتال راست‌گرا و ۴۵ درصد چپ‌گرا هستند.

نظر مکتب‌های سیاسی مختلف درباره ارزهای دیجیتال

گذشت زمان و قبایل فکری در ارزهای دیجیتال میتواند دلیلی بر اینکه چپ‌گرایان این جمعیت نسبتا کم را نسبت به راست‌گرایان تشکیل دهند، باشد.

زمان :

لیبرتارین ها اولین نیروی محرک اولیه ارزهای دیجیتال بودند. و بسیاری از افرادی که در ابتدا با افزایش قیمت و فراگیر شدن بیت کوین به سمت آن رفتند دیدگاه سیاسی محکمی نداشتند.

تحقیقان نشان میدهد ۵۵ درصد افراد فعال در زمینه کریپتو از سال ۲۰۱۷ وارد این حوزه شدند. و اغلب آنهابه دلیل سود بالایی که در این حوزه وجود داشته به آن ورود کردند.

ایدئولوژی‌های فکری کریپتو ( Coin Tribalism )

نتایج تحقیق به ما نشان داد که رشد برخی ایده‌های خاص در بعضی از ارزهای دیجیتال خاص دیده می‌شود. بیت کوین به عنوان یک ارز دیجیتال که در صدر جامعه ارزهای دیجیتال است، طیف گسترده‌ای از مردم را شامل شده و دیدگاه سیاسی خاص و متمرکزی در آن دیده نمی‌شود.

اما اتریوم به نظر می‌رسد بیشترین افراد چپ‌گرا (۵۵ درصد) و در طرف مقابل دَش بیشترین افراد راست‌گرا (۷۸ درصد) را در خود دارند. اکثریت جامعه ریپل را افراد میانه‌رو تشکیل داده در حالیکه در مونرو طیف میانه‌رو و حدوسطی تقریبا وجود ندارد و بیشتر دیدگاه‌های افراطی است که در آن دیده می‌شود، بطوریکه آنارکو کاپیتالیست‌ها با میزان تصاحب ۳۶ درصد از جامعه مونرو در آن به چشم می‌خورند.

نظر مکتب‌های سیاسی مختلف درباره ارزهای دیجیتال چیست؟

نظر برخی از رهبران فکری ارزهای دیجیتال در ادامه مطرح شده است.

سانتیاگو سیری، موسس DemocracyEarth نظرش را به عنوان یک چپ‌گرا اینگونه بیان کرد:

مشاهده این ایدئولوژی‌های سیاسی در جوامع ارزهای دیجیتال بسیار جالب است، اما به نظرم به یک دیدگاه طیفی جدیدی در این حوزه نیازمندیم: طرفداران ارز دیجیتال واحد و حکمران بر تمام بازار و طرفداران بازار آزاد مملو از توکن‌های مختلف.

ایوان لیلیگویست به عنوان توسعه‌دهنده و میزبان برنامه Ivan on Tech نظرش را به عنوان یک میانه‌رو اینگونه عنوان کرد:

مردمی که در ابتدا با ارزهای دیجیتال همراه بودند، تفکراتی متمایل به آنارکو کاپیتالیسم و لیبرتارینیسم داشتند اما با جهش قیمتی بیت کوین و کل بازار ارزهای دیجیتال در سال اخیر، بسیاری از مردم با دیدگاه‌های مختلف جذب این حوزه شدند.

همچنین مرد بیت کوینی که با تصویر زیر معروف شد، به عنوان یک راست‌گرا گفت:

تعجب آور نیست که ارزهای دیجیتال با رهبریت متمرکز، شامل افراد چپ‌گرا و سوسیالیست‌ است.

نظر مکتب‌های سیاسی مختلف درباره ارزهای دیجیتال چیست؟

کریس دروسی، یک شخصیت کریپتویی نام‌آشنا و قدیمی که میزبان پادکست «بیت کوین سانسور نشده» نیز هست، سوالات بسیاری درباره این موضوع مطرح کرد.

بعد از مطالعه تحقیق انجام شده، ایشان نظر داد:

انتخابات سال ۲۰۱۶ بر روی جمعیت جامعه بلاک چین تاثیرات مهمی گذاشت. بیت کوین در اوایل یک حرکت محافظه‌کارانه از سمت لیبرتارین‌ها و دوست‌داران طلا بود. همچنین ظهور بلاک چین اتریوم ، نوید بلاک چین‌های مترقی را در این حوزه داد. انتخابات سال ۲۰۱۶ شکافی در جامعه ایجاد کرد. آزادی‌خواهان فردی در جست‌وجو برای استقلال و قواعد محافظه‌کارانه، آرزوهای خود را در بیت کوین، دَش و بیت کوین کش یافتند. چپ‌گرایان نیز علایق خود را در ارزهای دیجیتال در راه‌حل‌هایی برای ساختار حکومتی و سرمایه‌گذاری جمعی پیدا کردند.

راست‌گرایان که پیشگامان اولیه ارزهای دیجیتال بودند، چپ‌گرایان را در حال مهاجرت به تکنولوژی‌شان می‌بینند. با نفوذ بیشتر این تکنولوژی این روند ادامه خواهد یافت و تعداد راست‌گرایان در ارزهای دیجیتال و به خصوص افراد افراطی کاهش خواهد یافت.

در نهایت افرادی که به خاطر پول و کسب سود جذب این حوزه غیرمتمرکز شدند، شاید باعث شوند که سیلیکون ولی به سمت ساخت برنامه‌هایی با مورد هدف قراردادن مصرف‌کنندگان برود، وال استریت از اطلاعات آن‌ها استفاده کند و یا حتی واشنگتن تنها چهره سیاست‌های پولی خود را عوض کند.

منبع: coindesk
No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

19 − 18 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :