خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

امن ترین نقاط دنیا برای تحصیل در خارج از کشور

امنیت چیزی است که بسیاری از نهادهای آموزشی، شهرها و کشورها به داشتن آن افتخار می کنند. امنیت آن ها نسبت به سایر مکان های ناامن و خشونت آمیزموجب می‌شود تا این نقاط برای تحصیل امن و زندگی جذاب تر باشند. بنابراین اغلب می‌توانید نهادهایی را ببینید که امنیت خود را می‌ستایند.

اما میزان امنیت را چگونه می‌توان تعیین کرد؟ چه چیزی یک شهر را از دیگری امن تر می‌کند؟ و امن ترین نقاط دنیا برای تحصیل امن کدامند؟

آگاهی، اولین و مهمترین قدم برای تحصیل امن

قبل از هرچیز، همانطور که در اینجا اشاره کردیم، قابل ذکر است که امنیت یک کشور کاملا نسبی است و اکثر کشورها امن هستند. به ویژه اگر از هر خطر احتمالی آگاه باشید. 99.999% کشورهایی که فرصت های تحصیلی را در سطح بین المللی پیشنهاد می‌دهند، امن هستند. چرا که اگر امنیت نداشتند به سرعت از لیست فرصت های تحصیل امن حذف می‌شدند. تنها مکان هایی که شما واقعا باید به آنها آگاه باشید، نقاطی است که در حال حاضر درگیر یک جنگ متناوب هستند و حتی آن وقت هم، بسیاری از این درگیری ها فقط مناطق خاصی را شامل می‌شود که اغلب به راحتی قابل اجتناب هستند.

همچنین این نکته شایان ذکر است که ممکن است همیشه این طور به نظر نرسد، اما زمین پیوسته، هرچند شاید بسیار آرام و صلح آمیزتر می‌شود. گزارش‌های مداوم رسانه ای از جرم و خشونت خبر می‌دهند. به گونه‌ای دیگر رسانه‌ها باید به عنوان یک موتور در نظر گرفته شوند که اغلب وحشتناک‌ترین بخش از بشریت را هر روز ارائه می‌دهند.

اکثریت قریب به اتفاق جمعیت کره زمین مشتاق صبر زیاد، صمیمیت، همدلی و عشق هستند. اما تنها نمی‌توان از کنار این احساس که کشورهای زمین مسالمت آمیز تر می‌شوند گذشت. در دنیای مدرن آمار و اندازه گیری و به بهترین صورتی که ما می‌توانیم آن را دریافت کنیم، تجزیه و تحلیل عینی، تحقیق در مورد ایمنی یک محل باید انجام شود. این همان جایی است که گروه هایی مانند موسسه اقتصاد و صلح و واحد اطلاعات اقتصادی می‌آید و گزارش هایی مانند شاخص صلح جهانی را به صورت سالیانه منتشر می‌کند.

محاسبه صلح یا هماهنگی در یک کشور پیچیده‌تر ازجمع بستن تمام جرم‌هایی است که اتفاق افتاده یا اینکه کدام کشور کمترین میزان ناامنی را دارد. قضاوت در مورد میزان امنیت، شبیه به تعیین میزان خوشبختی و آرامش یک منطقه است. با اینکه به نظر بدیهی می‌آید، تعیین مقدار آن بسیار دشوار است.

23 راهنمایی به کار گرفته شده توسط شاخص جهانی صلح برای ایجاد صلح وجود دارد:

1 تعداد و مدت درگیری های داخلی

2 تعداد مرگ و میر ناشی از درگیری‌های خارجی سازمان یافته

3  تعداد مرگ و میر ناشی از درگیری‌های داخلی سازمان یافته

4 تعداد، مدت زمان و نقش در درگیری‌های خارجی

5 شدت درگیری داخلی سازمان یافته

6 روابط با کشورهای همسایه

7 سطح جنایت اتفاق افتاده در جامعه

8 تعداد پناهندگان و آوارگان با درصد جمعیت

9 بی‌ثباتی سیاسی

10 تاثیر تروریسم

11 ترور سیاسی

12 تعداد قتل‌ها در هر 100هزار نفر

13 سطح جرم و جنایت

14 احتمال تظاهرات خشونت آمیز

15 تعداد زندانیان به ازای هر 100 هزار نفر

16 تعداد افسران امنیتی داخلی و پلیس در هر 100 هزار نفر

17 هزینه های نظامی با درصد GPD

18 تعداد پرسنل خدمات مسلح

19 حجم حمل و نقل سلاح‌های غیراتمی وارداتی یرای هر 100 هزار نفر

20 حجم حمل و نقل سلاح‌های غیراتمی صادراتی برای هر 100 هزار نفر

21 کمک مالی به مأموریت‌های حفظ صلح سازمان ملل متحد

22 توانایی سلاح‌های سنگین و هسته ای

23 سهولت دسترسی به سلاح‌های کوچک و سبک

به طور کلی، این شاخص ها تلاش می کنند سطح هماهنگی یا اختلاف در داخل و اطراف یک ملت را اندازه گیری کرده و میزان امنیت جامعه را بررسی کنند. کم بودن میزان جرم و جنایت، حداقل تعداد حملات تروریستی و تظاهرات خشونت آمیز، روابط سازگار با کشورهای اطراف، سیاست های پایدار و نرخ پایین جابجایی داخلی، یعنی تعداد کمی از مردم مجبور به نقل مکان از خانه‌های خود شوند.

امن ترین مناطق دنیا برای تحصیل امن

شاید فقط تصادفی باشد که امن‌ترین کشورهای جهان نیز ممکن است تعدادی از بهترین و جذاب ترین فرصت های تحصیل امن ممکن را پیشنهاد بدهند، وشاید هم تصادفی نباشد. در اینجا بهترین کشورها، طبق گزارش رتبه بندی اخیر شاخص جهانی صلح و اینکه هریک چقدر برای تحصیل امن در خارج مناسب هستند، ذکر شده است.

ایسلند

ایسلند در سال 2008 به عنوان صلح‌جو‌ترین کشور در شاخص صلح جهانی رتبه بندی شده است. ایسلند یک ملت صلح جو و درحال پیشرفت است که یک جامعه مدرن را تشکیل داده که در آن آزادی و برابری مهم‌ترین ویژگی‌ها هستند. ایسلند به طور پیوسته در صدر اندازه گیری‌های کیفیت زندگی، برابری جنسیتی و دموکراسی قرار دارد و یکی از بالاترین رتبه های دنیا در زمینه مراقبت‌های بهداشتی، آموزشی و دسترسی به اینترنت است. هفت دانشگاه در ایسلند وجود دارد. اکثر موسسات آموزش عالی توسط احزاب دولتی یا خصوصی با حمایت دولت اداره می شوند. در حال حاضر حدود 18 هزار دانش آموز در نظام آموزش عالی ثبت نام کرده اند که حدود 5 درصد دانشجویان بین المللی هستند.

دانشگاه ایسلند

نیوزیلند

نیوزیلند یک کشور زیبا است که به رغم اندازه ظاهرا کوچک آن، به خاطرکوه‌های الهام بخش و وسیعش بسیار بزرگ به نظر می‌رسد. این فضا به نیوزیلند یک حس آرامش می‌دهد، حتی در شلوغ‌ترین شهرها مثل ولینگتون، اوکلند و کریستیچچر.

طبیعت آرام و آسایش نیوزیلند نه تنها نماینده مردم خوشایند آن، بلکه نشانگر میزان کم جرم و همچنین امنیت کلی این کشور است. به علاوه، به تازگی با توجه به این امنیت و آموزش بسیار عالی نیوزیلند می‌توان گفت که در جذب دانش آموزان بین المللی افزایش چشمگیری داشته است.

کشور نیوزلند

پرتغال

صلح جو و زیباست و دلایل زیادی برای دوست داشتن این کشور وجود دارد. پرتغال غربی‌ترین کشور اروپا است و خوشبختانه با آب و هوای خوب، مردم راحت و خودمانی و فرهنگ جذاب، زندگی در پرتغال مانند زندگی در یک پتوی راحت و بزرگ است.

سیستم آموزش عالی پرتغال در حال انجام اصلاحات عمیق، مطابق با استراتژی اروپایی برای مدرنیزاسیون تحصیلات عالی در کشور خود است. در چند سال اخیر مجموعه ای از اقدامات برای به دست آوردن آنچه که به عنوان فرایند بولونیا شناخته می‌شود، با هدف گسترش دسترسی به آموزش عالی، تضمین ارزیابی کیفی و مدرن سازی و بین المللی کردن آموزش عالی معرفی شده است.

کشور پرتغال

اتریش

در مرکز اروپا واقع شده است و دارای چشم اندازهای زیبایی است، دارای سیستم آموزشی عالی فوق العاده ای است واهمیت تحصیلات عالی اتریش در هزینه های تحصیلاتش است، که به طور شگفت انگیزی نسبت به چنین استاندارد بالایی ارزان است، حتی برای دانشجویان بین المللی. بنابراین گزینه مناسبی برای تحصیل امن است.

زبان اصلی این کشور آلمانی است، در حالیکه انگلیسی نیز در میان ساکنان بسیار پرطرفداراست، که آن را یک مقصد عالی برای تمرین چندین زبان به طور همزمان ساخته است.

کشور اتریش

دانمارک

دانمارک علاوه بر مردم صمیمی، جوامع امن و کم جرم و جنایت، سرشار از شهرهای پر رونق و مناظر زیبا و باصفا است. هنگامی که شما وارد می‌شوید، متوجه می‌شوید که چرا بسیاری از مردم کشور شمالی را برای تحصیل در خارج انتخاب می‌کنند. سیستم آموزش دانمارک خلاق و نوآورانه است و مدارک تحصیلی آن در سراسر به رسمیت شناخته می‌شود و به شما یک پایه عالی برای حرفه آیندتان ارائه می‌دهد.

کشور دانمارک

جمهوری چک

تحصیل در جمهوری چک، شما را دقیقا در وسط اروپا قرار می‌دهد و فرصتی عالی برای سفر به سراسر قاره را به شما می‌دهد تا کشورها و مناطقی را کشف کنید که ممکن است درغیر اینصورت چنین فرصتی را برای بازدید آن ها نداشته باشید.

به طور تقریبی به دلیل موقعیت جغرافیایی آن، جمهوری چک در تقاطع بسیاری از فرهنگ ها قرار دارد. ترکیب منحصر به فرد فرهنگی این کشور از لحاظ تاریخی عمدتا تحت تأثیر تأثیرات اسلاوینی، آلمانی، اتریشی و یهودی شکل گرفت که به این فرهنگ و میراث غنی اروپای مرکزی منجر شد.

جمهوری چک

اسلوونی

اگرچه اسلوونی از سال 1991 به عنوان یک کشور مستقل وجود داشته است، اما در حال حاضر دارای تاریخ فرهنگی و آموزشی غنی است. دوره هایی به زبان انگلیسی و اسلوونی در چهار دانشگاه اصلی ارائه می‌شود: در ماربرور، لیوبلیانا، نوا گوریکا و پریمورسکا؛ با حدود 50 نهاد مستقل از موسسات عالی که برنامه‌های تحصیلی متعددی را در همه زمینه‌های دیگر ارائه می‌دهند و شرایط مساعدی را برای تحصیل امن فراهم می‌کند.

مانند جمهوری چک و اتریش، در مرکز اروپا قرار گرفته است، مقرون به صرفه، دلپذیراست و در سال های اخیر پیشرفت زیادی داشته است.

کشور اسلوونی

کانادا

کانادا مردمانی دوستانه وخوشگذران دارد و یکی از مسالمت آمیز ترین کشورهای جهان است. کانادا هم بسیار زیبا بوده و دارای چشم اندازهای خیره کننده گسترده‌ای است که زیبایی استثنایی شمال امریکا را نشان می‌دهد.

یک ملت مدرن و پیشرفته با مردمانی روشن فکر است. دو زبان رسمی آن انگلیسی و فرانسوی است و دارای یک فضای چند فرهنگی است. دانشگاه‌های کانادا به طور مرتب در میان بهترین‌ها در جهان رتبه بندی می‌شوند، در حالی که کانادا  همیشه به عنوان یکی از بهترین و امن‌ترین کشورهای جهان برای زندگی شناخته شده است.

کشور کانادا

سوئیس

در حالی که برای برتری تحصیلی شناخته شده است، به لطف جمعیت چند زبانه سوئیس این کشور مکان عالی برای یادگیری است اگر بخواهید یک زبان دوم انتخاب کنید. بسته به جایی که در آن تحصیل می‌کنید می‌توانید با مردمان آلمانی، فرانسوی یا ایتالیایی آشنا شوید. هر منطقه زبانی دارای نهادها، سنت‌ها و فرهنگ‌های خاص خود است، بنابراین قبل از رفتن تحقیق کنید.

در ساعاتی که درس ندارید می‌توانید آنچه را که به عنوان یکی از زیباترین کشورهای جهان شناخته شده است را کشف کنید. آلپ 60% از کشور را پوشانده است و مناظر قابل توجه آن فراتر از مناطقی است که برای بازدید در دسترس هستند. در تابستان می‌توانید از فستیوال های هنری و موسیقی لذت ببرید، درحالیکه در ماه‌های سرد فرصت شرکت در ورزش های زمستانی مثل اسکی و هاکی را دارید.

کشور سوئیس

ایرلند

ایرلند به عنوان یکی از صمیمی ترین و گرم ترین مردم جهان شناخته شده است و جزء 10 کشور امن دنیاست. دولت ایرلند سالانه روی 782 میلیون نفر در موسسات آموزش عالی ایرلند سرمایه گذاری می‌کند. دانشگاه‌های ایرلند در سطح 1٪ از بهترین موسسات تحقیقاتی در جهان قرار می‌گیرد، که این رتبه بندی از نظر تاثیر تحقیقات در 19 حوزه شامل علوم طبیعی، علوم اجتماعی و علوم انسانی است. این یک فرصت منحصر به فرد برای شماست که در مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد به برنامه‌های تحقیقاتی که به سمت نوآوری و تغییر زندگی در جهان حرکت می‌کنند بپیوندید.

کشور ایرلند

ژاپن

اگرچه ژاپن در گذشته سهم زیادی از خشونت داشته، اکنون به لحاظ صلح و آرامش، جای بسیار لذت بخشی برای تحصیل امن است. ژاپنی‌ها جامعه را در سطح بالایی نگه می‌دارند و صبر داشتن و پذیرش همه مدل های زندگی را تمرین می‌کنند.

ژاپن سرزمینی از تناقض ها است. می‌تواند فوق العاده شلوغ باشد، بیش از 35 میلیون نفر در توکیو زندگی می‌کنند. نه تنها تکنولوژی پیشرفته‌ای دارد بلکه زیر ساخت‌های کشور و نوآوری آن باعث شده تا در زمینه‌های بسیاری غبطه‌اش را بخورند. با این‌حال فرهنگ و میراث در آرامش آن، به شما این امکان را می‌دهد تا صبح خود را در یکی از شلوغ‌ترین خیابان‌های جهان بگذرانید و بعد از ظهر را در یکی از ساکت‌ترین باغ‌هایی که با آن مواجه خواهید شد.

کشور ژاپن

استرالیا

به رغم جمعیتی که تنها 23 میلیون نفر است، استرالیا دارای بیشترین تعداد دانشجویان بین المللی در جهان است که تنها در انگلستان و ایالات متحده زندگی می‌کنند. تعجب آور نیست که استرالیا دارای 7 دانشگاه است که در رتبه 100 دانشگاه برتر دنیا هستند. درحقیقت، با بیش از 22 هزار دوره در 1100 موسسه آموزشی، استرالیا اغلب در لیست رتبه بندی دانشگاه بالاترکشورهایی چون آلمان، هلند و ژاپن است.

استرالیا به طور مداوم در بین شادترین کشورهای جهان رتبه‌بندی می‌شود و دارای برخی از بالاترین رتبه‌های شهرها در جهان برای زندگی دانشجویی است.

 کشور استرالیا

تشخیص میزان امنیت

همانطور که قبلا ذکر شد، با بیشتر معیارها، تقریبا هر کشوری در این روز و سال می‌تواند یک کشور امن محسوب شود. اما چه به یک کشور امن بروید یا خیر، شما می‌خواهید همیشه به متعلقات و امنیت شخصی خود هوشیار باشید. این نباید چیزی باشد که راجع به آن نگران باشید، بلکه آن چیزی است که باید به آن آگاه باشید.

شما باید درمورد امنیت خود آرامش داشته باشید، اما این بدان معنا نیست که در مورد آن بی‌خیال باشید.

امنیت یک راه کلیدی است که دولت‌ها و دانشگاه‌ها با استفاده از آن یک دانشجو را برای تحصیل امن در آن کشور تشویق می‌کنند. خوشبختانه اکنون شما آن را شناختید و هنگام تصمیم گیری درمورد تحصیل امن در خارج از کشور آن را در نظر داشته باشید.

چنانچه قصد ادامه تحصیل در خارج از کشور را دارید و نیاز به پرداخت هزینه سفارت دارید میتوانید از خدمات سایت پرداخت در این زمینه استفاده کنید و یا نسبت به خرید مستر کارت فیزیکی و یا مستر کارت مجازی اقدام کنید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

4 × سه =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :