خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

انواع کیف پول دیجیتالی

Cryptocurrency-digital-wallet

کیف پول دیجیتالی ابزاری است که در معاملات و سرمایه گذاری ها در دنیای ارز دیجیتال مطرح می شود. و قطعا برای کلیه افرادی که میخواهند به خرید بیت کوین و با هر ارزدیجیتالی دیگری اقدام کنند حتما به یک کیف پول دیجیتالی جهت حفظ و نگه داری سرمایه خود احتیاج دارند.

کیف پول دیجیتالی چیست؟

همانطور که قبلا گفته شد برای نگه داری اطلاعات مربوط به ارز دیجیتال نظیر بیت کوین و اتریوم و … به کیف پول نیاز دارید. کیف پول دیجیتالی نرم افزاری است که کلید عمومی و خصوصی بلاک چین را ذخیره میکند. این کلیدها برای ارسال و دریافت داده های دیجیتالی در بلاک چین و همچنین دریافت مانده حساب ارزهای دیجیتال کاربرد دارد.

عملکرد کیف پول دیجیتالی چگونه است؟

در کیف پول های دیجیتالی بر خلاف کیف پولهای معمولی، هیچ مقدار ارز فیزیکی ذخیره نمی شود. بلکه تمامی ارزهای دیجیتال و تراکنش های آنها بر روی بلاک چین ذخیره می شود. کیف پول ارز دیجیتال در واقع نرم افزاری است که کلیدهای عمومی و خصوصی شما را نگه دار یمیکند و رابط میان شما و بلاک چین است.

privatekey-digital-wallet

جهت ارسال و دریافت ارز دیجیتال باید کلید خصوصی کیف پول شما با کلید عمومی همخوانی داشته باشد. در واقع هیچ انتقال فیزیکی انجام نمی شود و زمانی که کسی برای شما بیت کوین ارسال میکند مالکیت آن را به کیف پول شما میدهد. تراکنش بر روی بلاک چین انجام میشود و شما نتیجه را در کیف پول خود مشاهده میکنید.

انواع کیف پول دیجیتالی

کیف پول دیجیتالی دارای سه نوع مختلف نرم افزاری، سخت افزاری و کاغذی است و نوع نرم افزاری آن به دو صورت برنامه روی کامپیوتر و لپ تاپ و یا تلفن همراه نصب می شود و یا به صورت آنلاین هستند.

کیف پول دیجیتالی

کیف پول سخت افزاری : در این مدل کیف پول اطلاعات به صورت آنلاین دریافت و به صورت آفلاین بر روی بستری سخت افزاری ذخیره می شود به همین جهت امنیت در این نوع کیف پول بالا است. این کیف پول ها از بسیاری از ارزهای دیجیتال پشتیبانی میکنند و با انواع رابط کاربری تحت وب سازگار هستند.کاربران میتوانند دستگاه را با پورت usb به کامپیوتر متصل به اینترنت خود وصل کنند و پس از وارد کردن رمز میتوانند ارزهای خود را انتقال داده و تاییدیه آن را دریافت کنند.

کیف پول دسکتاپ : در این حالت شما کیف پول را دانلود و بر روی کامپیوتر خود آن را نصب و استفاده میکنید. این کیف پولها فقط میتوانند از سیستمی که آن را دانلود کرده اجرا شوند. این نوع کیف پولها دارای امنیت بالایی هستند اما در صورت هک و یا ویروسی شدن اطلاعات شما از دست خواهند رفت.

کیف پول آنلاین (تحت وب) : این کیف پولها به صورت آنلاین اجرا میشوند و میتوان به آنها از هرجایی دسترسی داشت. با توجه به اینکه کلیدهای خصوصی شما به صورت آنلاین و توسط برنامه های شخص ثالث ذخیره می شوند از همین رو در مقابل حملات و هکرها آسیب پذیر هستند.

کیف پول نرم افزاری موبایل : کیف پول های که روی تلفن همراه شما اجرا می شوند بسیار کاربردی هستند. این برنامه ها دارای حجم کمتری نسبت بهنرم افزار دستکاپ بوده اما از جهت کارکرد همانند نرم افزار های دستکتاپی هستند.

کیف پول کاغذی : همانطور که از نام این کیف پول مشخص است این کیف پولها نرم افزاری هستند که کلید خصوصی شما را بر روی کاغذ چاپ میکنند. از این کیف پولها به راحتی متوانید استفاده کنید و دارای امنیت بالایی هستند. انتقال ارزهای مختلف به کیف پول کاغذی به وسیله کلید عمومی که روی کیف پول کاغذی چاپ شده صورت میگیرد. برای استفاده از ارزها کافیست که آنها را در کیف پول نرم افزاری وارد کنید به این عمل “وایپ” گفته می شود. وایپ میتواند با اسکن کد QR و یا وارد کردن کلیدهای دیجیتالی روی کیف پول صورت گیرد.

قابلیت ذخیره چندین ارز

با توجه به اینکه ارزهای دیجیتالی مختلفی وجود دارد و هرکدام اکوسیستم و ساختار منحصر به فرد خود را دارند. برای نگه داری هرکدام از آنها نیاز به کیف پول مجزا ندارید بلکه کافیتس از کیف پولی استفاده کنید که قابلیت پشتیبانی از چندین ارز را داشته باشد.

امنیت در کیف پول های دیجیتال

امنیت این کیف پولها بسته به نوع آنها متفاوت است. یک سرور تحت وب از امنیت کمتی نسبت به یک کیف پول سخت افزاری برخوردار است. کیف پولهای آنلاین با توجه به آنلاین بودنشان دائما مورد حمله هکرها قرار میگیرند. کیف پولهای آفلاین اما توسط هکر ها هک نمی شوند. از کیف پول خود نسخه پشتیبان بگیرید و تنها مقداری از ارز مورد نیاز خود را آنلاین نگه دارید.
توجه داشته باشید از دست دادن کلید خصوصی یعنی از دست دادن کل سرمایه تان. در صورتی که پول خود را به فرد اشتباهی بفرستید هیچ راهی برای برگشت تراکنش وجود نخواهد داشت. همواره نرم افزار ها و سیستم رایه انه ای و تلفن همراه خود را بروز نگه دارید. لایه های امنیتی بیشتر اضافه کنید از رمز های پیچیده و تعیین هویت چند مرحله ای استفاده کنید.

آیا کارمزدی برای تراکنش ها باید پرداخت ؟

برخی از تراکنش ها شامل کارمز شده و برخی دیگر به صورت رایگان انجام می شود. در برخی از موارد مثلا شارژ بیت کوین در صورتیکه کارمزد کمتری انتخاب کنید تراکنش شما با اولویت کمتری انجام میشود. اگر نیاز دارید تا تراکنش با سرعت بالا تری انجام شود باید میزان کارمزد پرداختی را بالا ببرید.

کدام کیف پول دیجیتال را انتخاب کنیم ؟
  • ابتدا هدف خود را از استفاده از کیف پول تعیین کنید.
  • آیا نیاز دارید هر روز ارز دیجیتال بخرید و یا تنها میخواهید ارز بخرید و نزد خود نگاه دارید؟
  • تمایل به استفاده از یک ارز دارید و یا چندین ارز
  • آیا نیاز دارید همیشه به کیف پول خود دسترسی داشته باشید؟
  • نیازمندیهای خود را به صورت کامل بشناسید و پس از آن کیف پول مناسب را انتخاب کنید.
No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

5 × 4 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :