خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

اپلای چیست؟

اپلای برای دانشگاه

به درخواست شما برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اپلای Apply گفته می شود،  که این درخواست باید به صورت رسمی و بر طبق اصول همان دانشگاه انجام شود. به طور کلی حتی به مراحل ادمیشن Admission دریافت پذیرش تحصیلی، مثل اقدامات مربوط به درخواست ویزا، دریافت فرم های مربوط به ویزا، تعیین وقت سفارت، اپلای گفته می شود و به کسی که درخواست ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور را دارد Applicant می گویند.

در این پست قصد داریم همه ی کارهایی که برای یک اپلای موفق لازم است انجام دهید را معرفی کنیم:

در ابتدا شما باید فرمی به نام Application Form را که درخواست شما به صورت رسمی است را پر کنید و به دانشگاه مد نظرتان اعلام نمائید. در این فرم تمام اطلاعات شخصیتان تا سابقه پژوهشی و درسی و اطلاعات مربوط به درستان باید نوشته شده باشد.

اپلای یک فرایند هزینه بر و زمان بر است که متقاضی باید از روند کار مطلع باشد و بتواند اطلاعات کاملی از خود را بفرستد تا مورد قبول دانشگاه واقع گردد.

قدم اول قبل از اپلای کردن تقویت زبان انگلیسی است زیرا برای پذیرش در دانشگاههای آمریکا و اروپا متقاضیان باید آزمون هایی مانند آزمون IELTS و آزمون GRE را بر طبق قوانین آن دانشگاه  که چه مدرکی را قبول می کنند بگذرانند.

دومین قدم، تهیه فهرستی از دانشگاههای مورد علاقه، مشخص کردن رشته مورد علاقه و تعیین کشور مورد نظر می باشد، تهیه رزومه تحصیلی و ترجمه رسمی مدارک تحصیلی، قدم بعدی، نوشتن Statement of Purpose که به آن انگیزه نامه یا SOP هم گفته میشود، می بایست در انگیزش نامه بنویسید که چرا این دانشگاه را برای ادامه تحصیل انتخاب کرده اید، چرا این رشته و گرایش را انتخاب کرده اید.

اپلای دانشگاه

هر متقاضی برای پذیرش می بایست توصیه نامه داشته باشد، توصیه نامه یا Letter of Recommendation برگه ایی است که استاد یا کارشناسی که شما را می شناسد در آن دلایل خود را درباره اینکه شما فردی موجه برای ادامه تحصیل در دانشگاه مقصد هستید را بیان می کند. قدم بعدی ترجمه رسمی مدارک تحصیلی، که در صورت تآیید در بسیاری از موارد به شما Fund یا کمک هزینه تحصیلی داده می شود. مرحله بعد تکمیل اپلیکیشن آنلاین در وب سایت دانشگاه مورد نظرتان و ثبت آن، که این موارد بر اساس سیستم آموزشی کشورها متفاوت است، مدارکی مانند ترجمه مدارک تحصیلی یا آزمون زبان.

مرحله بعدی پیگیری ارسال توصیه نامه از استادها در ایران و انتظار برای نتیجه اپلای از سوی دانشگاه که می تواند Admission یا Reject باشد.

در این بخش کسانی که موفق به دریافت Admission یا پذیرش تحصیلی شده اند باید مراحل زیر را طی نمایند:

  • پذیرش Offer دانشگاه به این معنا است که شما ممکن است به دلیل داشتن چندین پذیرش بخواهید پیشنهاد یا Offer پذیرش از یک دانشگاه را رد کنید یا بپذیرید.
  • اقدامات مربوط به درخواست ویزا بر طبق کشور مقصد
  • دریافت ویزای تحصیلی
  • تهیه بلیط هواپیما و ورود به کشور مقصد

جهت تهیه بلیط هواپیما و یا پرداخت هزینه های مربوط به دانشگاه خود میتوانید از ویزا کارت و یا مستر کارت استفاده نمایید. وب سایت پرداخت امکان مستر کارت فیزیکی و مستر کارت مجازی و مستر کارت هدیه فیزیکی به صورت آنی را برای شما فراهم کرده است تا پس از تهیه مستر کارت خود قادر به پرداخت کلیه هزینه های مربوط به شهریه و یا ویزای تحصیلی خود باشید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

4 × دو =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :