جدیدترین مطالب
با توجه به پر رونق شدن بازار مهاجرت، ترکیه نیز به یکی از مقاصد...
عوامل متعددی در آماده بودن برای حضور در آزمون آیلتس و تافل تاثیر دارد....
بانکداری بین المللی به هر نوع عملیات بانکی که در مرزهای بین المللی صورت...
دلیل اصلی تقاضای بالای مهاجرت به کشور کانادا مهمان پذیری مردم و دولت کشور...

بهره مندی بانک های عربستان سعودی از ارز دیجیتال ریپل

ارز دیجیتال ریپل به صورت رسمی اعلام کرد که توافق نامه ایی مالی را با صندوق پول عربستان سعودی به امضا رسانده که از طریق آن پرداخت های بدون مرزی این صندوق به صورت ریپل نیز مسیر خواهد شد. تمامی بانک های عربستان سعودی نیز شامل این توافق می شوند.

صندوق پول عربستان سعودی به اختصار SAMA با ایجاد یک سامانه آزمایشی امکان استفاده بانک های این کشور از نرم افزار مخصوص شرکت های و نهادهای ارز دیجیتال ریپل را فراهم آورده است بدین ترتیب این بانک ها این امکان را پیدا کرده اند که به وسیله روش end to end تمامی پرداخت های برون مرزی خود را به صورت آنی انجام دهند.

این اولیم نمونه از کارهای مشابه ای است که توسط دولت صندوق پول عربستان برای تمامی بانک های این کشور انجام گرفته است تا بانک ها بتوانند از سرویس xcurrent بهره مند شوند. از طرف قانون گذاری ها و آئین نامه های مرتبط نیز برای هر تسهیل استفاده از این نرم افزار به تصویب نهادهای مختلف رسیده است.

ارز دیجیتال ریپل

«دلیپ رائوم» مدیر بخش نوآوری های بین المللی ارز دیجیتال ریپل در این باره اذعان کرد:

“بانک های مرکزی در سرتاسر دنیا خواهان استفاده از تکنولوژی بلاک چین هستند چرا که آنها دریافته اند به وسیله این تکنولوژِی می توان تراکنش هایی مختلفی را با موانع کمتر و هم برای مشترکین حقوقی و حقیقی به انجام رساند.

او در ادامه افزود: “صندوق پول عربستان اولین بانک مرکزی ای خواهد بود که منابع مورد نیاز برای بانک های داخلی خود را جهت انجام تبادلات آنی در بستر دفتر کل توزیع شده ارز دیجیتال ریپل فراهم می آورد.”

ریپل در حال حاضر با بیش از صد موسسه مالی در ارتباط است که از مهم ترین آنها می توان به توافق اخیرشان با موسسه «لیان لیان» اشاره کرد که در هفته گذشته با این غول عرصه پرداخت های بین المللی در چین منعقد شد.

نوشتن دیدگاه

هفت − هفت =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :