خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

آیا برای خرید bitcoin بیت کوین دیر شده است؟

خرید بیت کوین bitcoin

خرید bitcoin بیت کوین یکی از خدماتی است که در حال حاضر مورد نیاز افراد زیادی قرار می‌گیرد. با توجه به فراگیر شدن ارزهای رمزپایه، هر روز طیف بیشتری از مردم به سمت سرمایه‌گذاری روی بیت کوین و ارزهای شبیه به آن گرایش پیدا می‌کنند. شاید بتوان قیمت بیت کوین را یکی از غیر قابل پیش بینی‌ترین عوامل در زمینه خرید bitcoin بیت کوین و به صورت کلی معامله این ارز دیجیتال دانست. تغییرات قیمت بیت کوین به حدی است که یک لحظه تعلل و تاخیر در خرید bitcoin و فروش آن، ممکن است چندین دلار سود یا زیان برای خریدار و فروشنده ایجاد کند.

بسیار خب من قصد خرید bitcoin بیت کوین را دارم، اما چقدر؟
اگر شماهم می خواهید نقشی در بازار آشفته ارزهای دیچیتال داشته باشید یک تحقیقات در سایت هایی مانند coinbase می توانید داشته باشید. شما می توانید بروی بیت کوین یا دو ارز دیچیتال عمده ی دیگر مانند اتریوم و لایت کوین سرمایه گزاری کنید.
شیلر می گوید “زیاد سرمایه را وارد این بازار نکنید.” این مورد چیزی شیبه به رفتن به کازینو می باشد شاید شما چیزی بنا بر تجربه بیاموزید! ولی در کل ممکن است با شکست مواجه شوید.

پس شما می گویید که من باید وام دوم خرید خانه ی خود را برای خرید bitcoin بیت کوین مصرف کنم؟
خیر ما دقیقا برعکس این مورد را توصیه می کنیم. به صورت کلی خرید این نوع ارزها را میبایست به عنوان سرمایه گزاری بلند مدت در نظر گرفت و به هیچ عنوان به فکر وام گرقتن برای خرید بیت کوین نباشید!

خرید bitcoin بیت کوینبعضی از افراد ممکن است از رشد عظیم بیت کوین بسیار خوشحال باشند. در حال حاضر ارزش هر یک بیت کوین بالاتر از 17000 دلار آمریکا می باشد این در حالی است که در اوایل امسال قیمت در حدود 1000 دلار بوده است شاید حس مبحمی یا حتی پشیمانی در این رابطه داشته باشید! با این حال شما اگر 100 دلار در ابتدای سال 2017 بین کویت خریداری کرده بودید هم اکنون 17000دلار سرمابه داشتید! روند رو به رشد بیت کوین در چند ماه اخیر سرعت گرفته است که تقریبا از اواسط نوامبر تاکنون حدود 2 برابر شده است. به دنبال رشد اخیر هر بیت کوین بسیاری از مردم سعی دارند که به توده خریداران بپیوندند یا بهتر است اسم این مورد را پیوستن به طبقه سوم یک سرمایه گذاری هیجان انگیز جدید بنامیم.

در رابطه با این موضوع ما مصاحبه ایی با اقتصاد دان رابرت شیلر و استاد دانشگاه ام آی تی پروفسر کریستینا ماتالینی داشته ایم. که بیت کوین چیست؟ آینده ی آن چه می شود؟و ما میبایست چه اقدامی انجام دهیم؟
مطلبی که در زیر آورده شده است توصیه اقتصادی نمی باشد. تنها برای این است که این از این مقاله لذت ببرید و تصمیم درستی بگیرید. ما در مورد سرمایه گزاری کردن یا نکردن توصیه انجام نمی دهیم ما تنها قبل از هرگونه تصمیم اقتصادی می خواهیم شما را آگاه سازیم.

آیا یرای خرید bitcoin بیت کوین دیر شده است؟
پاسخ اولیه این است که پاسخ این مورد را هیچ شخصی نمی داند مگر اینکه شما بتوانید در زمان سفر کنید! ما از رابرت شیلر تویسنده ی کتاب Irrational Exuberance برنده ی چایزه ی نوبل اقتصاد در سال 2013 این پرسش را انجام داده ایم که پاسخ در زیر آورده شده است:

(فهمیدن این موضوع که چه زمانی حباب ایجاد شده می ترکد سخت است تقریبا غیر ممکن است که حدس بزنیم تا چه زمانی رشد ادامه پیدا خواهد کرد،همچنین من از این موضوع که در بازه ی کوتاه مدت قیمت کاهش پیدا کند بهتر است یا در بازه ی بلند مدت همچنان رو به افزایش باشد نظری ندارم.)

بنابراین بدبختانه پاسخ ناراضی کننده بنده این است که :هیچکس نمی داند

در ابتدا بیایید بفهمیم بیت کوین چیست؟
به صورت خلاصه پول رمزگذاری شده ی اینترنتی یا cryptocurrency واژه ی crypto از ریشه ی cryptography به معنای رمزگزاری آورده شده است که قسمتی از تکنولوژی پایه در سیستم می باشد. ارزهای اینترنتی زمانی ارزش پیدا کرده اند که عده ایی این نوع ارزها را به عنوان سیستم مستقل پرداخت به رسمیت شناحته اند. (مانند روشی که دلار ارزش خود را دارد با اینکه طلا دیگر پشتوانه آن نیست)

ولی چرا افراد از بیت کوین و ارزهای اینترنتی دیگر مانند آن طرفداری می کنند به دلیل این است که دولتی نیست و توسط دولت متمرکزی اداره نمی شود همانند بانک ها، این یک شبکه ی نامتمرکز می باشد.
پروفسر کاتالینی در این مورد می گوید که که در ابتدا تصور می شد که چیزی است که در برابر هرگونه سانسور مقاوم است و توسط یک شبکه ی نامتمرکز اداره می شود که بدون واسطه است و تکیه بر اعتماد به طرفین ندارد،به معنای دیگر شما نیازی به داشتن اکانت paypal یا کارت های مستر و ویزا ندارید.
رمز کارکرد بیت کوین برروی شبکه ی نامتمرکز آن می باشد، یک نوع سیستم است که نام آن بلاک چین می باشد که به صورت بایگانی کل، تمام تراکنش ها را ذخیره می کند.
این یک مثال است از یک تراکنش بیت کوین است که در بالای صفحه دو رشته از اعداد و حروف نشان دهنده ی دریافت کننده و فرسنتده می باشد. کاتالینی می گوید که تمام اطلاعات و موارد توسط تمام اعضای شبکه نگهداری می شوند و این مورد باعث کم شدن هرگونه ریسک و هک می شود.
آیا من باید بروی بیت کوین مانند یک صندوق بازنشستگی سرمایه گزاری کنم؟
بیت کوین بسیار ریسک پذیر و به اصطلاح فرار است و نمی توان به عنوان یک مورد محافظه کارانه برای سرمایه گزاری آینده یا به عنوان مثال برای بازنشتگی بروی آن حساب کرد.
بیت کوین و سایر ارزهای کدگزاری شده بسیار جوان هستند و بازار موجود به شدت در حال تخمین زدن ارزش آن ها می باشند
ما نمی دانیم به چه صورتی رفتار می کند،آیا مانند هفته ی گذشته است ، اگر نزدیک سن بازنشتگی هستید برای ذخیره آینده توصیه خرید نمی کنیم.
کاتالینی در مورد تعجب مردم از قیمت های بیت کوین در زمان شروع و چیزی که هم اکنون اتفاق می افتد صحبت می کند
همانطور که انتظار می رود در مورد آینده همان پتانسیل برای رشد را خواهد داشت ،همانگونه که درک شد که قیمت در زمان شروع به جه صورتی بوده است و بسیار نوسان خواهد داشت و به صورت زیادی رو به بالا حرکت می کند همان چیزی که هم اکنون شاهد آن هستیم.
ارزش بیت کویت به شبکه ی آن وابسته است که آیا می تواند در آینده به یک شبکه ی مالی جامع تبدیل شود یا خیر همچنین وی اضافه کرد که این موضوع ملموس است که اگر شبکه ایی رو به جلو حرکت کند افراد بیشتری را جذب خود خواهد کرد.
شما از واژه ی حباب در صحبت های بالا استفاده کردید آیا واقعا یک حباب است؟
بیت کوین قبلا یک حباب را تجربه کرده است. در دسامبر 2013 قیمت به بالای 1000 دلار برای هر بیت کوین رسید و در اواخر سال 2015 به 200 دلار افت کرد. امروز موقعیت بیت کوین “به صورت این است که تاثیر های حباب ایجاد شده می تواند سرایت کند”
شیلر در این رابطه می گوید که حباب ها یک برهه ی زمانی مشخص می باشد که هیجان برای سرمایه گزاری را افزایش می دهند قابلیت سرمایه گزاری و نظارت عمومی را بالا می برند و حسادت مردم را به کسانی که به سادگی مبالغ سنگینی را سرمایه گزاری می کنند را بر می انگیزد.
همچنین شیلر درباره ی بعضی از علائم که مشاهده می شود نگران است که یکی از آن ها بحث حباب بیت کوین می باشد خلاقیت در این ارزها به آن ها اعتبار بیشتری می دهد. به عنوان مثال شروع سرمایه گزاری و امیدواری به آینده ی این ارز به مشروعیت گرفتن هر چه بیشتر آن کمک کرده است.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

یازده − شش =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :