خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

بررسی بهترین کتاب ها و منابع آیلتس ۲۰۱۸

آزمون آیلتس

کتاب‌ها و منابع آیلتس یک نوع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شوند. شما وقت، انرژی و پول‌تان را صرف این منابع می‌کنید با این امید که به نمره مورد نظرتان در آزمون رسیده و مدرک آیلتس را به دست آورید. اما همه کتاب های آیلتس مثل هم نیستند و به روش یکسان تالیف نشده‌اند. ضمنا کتابی که به یک نفر کمک می‌کند، لزوما برای سایر افراد موثر نیست.

در این مطلب به معرفی بهترین کتاب‌ها و منابع آیلتس می‌پردازیم و آن‌ها را براساس نقاط قوت‌شان رتبه‌بندی می‌کنیم. شناخت این منابع به شما کمک می‌کند آمادگی برای آزمون آیلتس را به روش بهتر، موثرتر و هوشمندتری انجام بدهید.

رتبه‌بندی بهترین منابع آیلتس ۲۰۱۸

کتاب Official IELTS Practice Materials

تجربه چند آزمون آزمایشی و بلند قبل از روز آزمون برای شرکت‌کنندگان آیلتس اهمیت زیادی دارد. در بین تمام آزمون‌ها و سوالات موجود، مواد آزمون رسمی آیلتس بیش از همه به دردتان خواهد خورد. کتاب‌های (Official IELTS Practice Materials vol. 1) و (2.Official IELTS Practice Materials vol) ارزش زمان و انرژی شما را دارند. این دو جلد کتاب شامل نمونه جواب‌های نمرات مختلف در زمینه سوالات نوشتاری هستند. جلد دوم هم یک DVD برای کسانی دارد که قصد شرکت در آزمون گفتاری دارند. این دو کتاب منابع رسمی آزمون آیلتس هستند و توصیه می‌کنیم حتما آن‌ها را در برنامه مطالعاتی‌تان بگنجانید. علاوه بر این آزمون‌های آزمایشی، باید نمونه سوالات رایگان وب سایت آیلتس را هم مطالعه کنید.

کتاب The Official Cambridge Guide to IELTS

دانشکده زبان کمبریج هم نمونه آزمون‌های رسمی ارائه می‌کند و این آزمون‌ها هم جزو بهترین منابع آیلتس محسوب می‌شوند. کتاب (The Official Cambridge Guide to IELTS) شامل شش آزمون تمرینی – آکادمیک آیلتس و دو آزمون تمرینی عمومی است. این کتاب آیلتس شامل چند فصل با تمرین‌ها و نکات جداگانه است که آمادگی برای آیلتس را ساده‌تر می‌کند. اگر قصد دارید از بین تمام منابع آیلتس فقط یک کتاب را انتخاب کنید، احتمالا (The Official Cambridge Guide to IELTS) بهترین انتخاب خواهد بود.

منابع آیلتس

وبسایت Sample Test Questions on the IELTS Website

اگر بخواهیم دقیق‌تر بگوییم، نمونه سوالات تمام وب‌سایت‎های آیلتس را استفاده کنید. همانطور که می‌دانید آیلتس چند وب‌سایت رسمی دارد. وقتی سوالات تمرینی موضوع بحث باشد، دو وب‌سایت آیلتس (IELTS.org) و (British Council IELTS) بهترین کیفیت و رابط کاربری را دارند. صفحه سوالات تمرینی (IELTS.org) شامل تمام انواع سوالاتی است که در آزمون خواهید دید. وب‌سایت (British Council IELTS) هم شامل آزمون‌های تستی و بلند آیلتس است که مواد آموزشی کافی برای آزمون آیلتس عمومی و آکادمیک را در اختیارتان قرار می‌دهند.

وبسایت IELTS Liz

برای کسب نمره بالا در آزمون آیلتس باید تسلط بالایی به زبان انگلیسی داشته باشید. با این وجود استفاده از استراتژي‌های آزمون آیلتس هم می‌تواند نمره داوطلبان را بالا ببرد. مدیریت زمان را در نظر بگیرید؛ زمان اختصاص یافته به بخش‌های نوشتاری و خواندن آیلتس محدود است و اگر ندانید چطور این زمان را مدیریت کنید، بخش اعظمی از امتیاز را از دست خواهید داد. استراتژی گزینه‌های چندگانه یا استراتژی‌های مهارت‌های خواندن مثل اسکن و اسکیم، بخشی از فرایند آمادگی برای آزمون آیلتس هستند و در نتیجه باید در انتخاب منابع آزمون به آنها توجه کرد.

این مطلب را از دست ندهید:  CELTA، مدرکی که با آن می‌توان در سراسر جهان انگلیسی درس داد

برای شناخت ویژگی‌های آزمون آیلتس و روش‌های موفقیت در آن، از ویدیوها و سایر مواد آموزشی وب‌سایت IELTS Liz استفاده کنید. منابع باکیفیت و البته رایگان این وب‌سایت توسط مربیان آیلتس تالیف شده‌اند.

وبسایت Kaplan’s IELTS Premier with 8 Practice Tests

همانطور که قبلا گفتیم (The Official Cambridge Guide to IELTS) یکی از بهترین منابع آیلتس در زمینه نمونه سوالات و آزمون‌های آزمایشی است. اگرچه فصول مطالعاتی این منبع هم کیفیت خوبی دارند اما با توجه به استراتژی‌های آزمون سازماندهی نشده‌اند. هر فصل از کتاب رسمی Cambridge شامل نکات آموزشی هستند و در کنار آن‌ها تمرینات گسترش مهارت‌های زبانی آمده که ممکن است برای همه داوطلبان مفید نباشند. اگر با این جنبه از چنین منابعی مشکل دارید، می‌توانید از منابع آماده‌سازی آیلتس مثل Kaplan نیاز دارید.

ویرایش سوم کتاب Kaplan’s IELTS Premier with 8 Practice Tests یک منبع فوق‌العاده برای آشنایی و تسلط بیشتر بر استراتژی‌های آزمون آیلتس محسوب می‌شود. آزمون‌های تمرینی Kaplan هم به خوبی طراحی شده‌اند و ارزش وقت شما را دارند اما به یاد داشته باشید که جزو منابع رسمی نیستند. ترکیب متون Kaplan با یک یا دوتا از منابع رسمی که در بالا معرفی کردیم، یک منبع فوق‌العاده برای خودآموزی و تمرین محسوب می‌شوند.

آزمون آیلتس برای سنجش تسلط داوطلبان به زبان انگلیسی طراحی شده و قبولی در آن به جز صرف زمان کافی برای مطالعه، هیچ راه دیگری ندارد. اگر تاکنون زمان کافی صرف یادگیری زبان انگلیسی کرده باشید، باز هم به منابعی نیاز دارید که تسلط شما را بر آموخته‌هایتان افزایش بدهد. در ادامه آن دسته از منابع آیلتس معرفی می‌کنیم که مهارت‌های چندگانه زبان را تقویت می‌کنند.

آزمون آیلتس

بهترین منابع آیلتس برای تقویت واژگان

آزمون آیلتس نیاز به دایره واژگان بسیار گسترده دارد. توانایی شما در یافتن واژگان ضروری و مترادف آن‌ها تاثیر زیادی روی نمره نهایی خواهد داشت. اسپلینگ هم در آزمون آیلتس لحاظ می‌شود و هنگام یادگیری لغات جدید باید به این جنبه هم دقت کنید.

یکی از بهترین روش‌های تقویت واژگان برای آزمون آیلتس، خواندن مقالاتی است که خوب نوشته شده‌اند و به محتوای متون آیلتس شباهت دارند. در حین مطالعه متون هم از لغات جدید یادداشت برداری کنید. این منابع خبری برخی از بهترین منابع آیلتس در زمینه تقویت واژگان هستند:

  • BBC.com
  • New York Times
  • The Washington Post
  • CBC News
  • The Australian

یکی دیگراز منابع خوب در این زمینه (Barron’s Essential Words for the IELTS) است. هر بخش از این کتاب شامل سوالات تمرینی و متونی است که درک شما از کلمات جدید را تقویت می‌کنند. البته این کتاب برای زبان‌آموزان سطح متوسط طراحی شده و اگر تسلط خیلی زیاد یا خیلی کم روی واژگان انگلیسی دارید، این منبع برایتان مناسب نخواهد بود. اگر کمتر از شش هفته برای مطالعه زمان داشته باشید هم این کتاب را توصیه نمی‌کنیم. اما برای کسانی که زمان کافی دارند، این یک منبع تکمیلی فوق‌العاده خواهد بود.

بیشتر بخوانید : بررسی تفاوت آیلتس و PTE

بهترین منابع آیلتس برای تقویت گرامر

اگر به تمرین گرامر بیشتری نیاز دارید، بهترین منبع برای خودآموزی ویرایش چهارم (Understanding and Using English Grammar) است. این کتاب شامل سوالات تمرینی و توضیحات بسیار ساده از پیچیده‌ترین نکات گرامری است. این منبع آيلتس برای انگلیسی زبانان غیربومی در سطح پیشرفته طراحی شده است. بنابراین اگر با گرامر زبان انگلیسی و درک نکات گرامری مشکل دارید، کتاب (Fundamentals of English Grammar) به همراه CD و پاسخ‌نامه را به شما توصیه می‌کنیم که برای سطح متوسط طراحی شده است.

بهترین منابع آيلتس برای تقویت نوشتار (رایتینگ)

بخش نوشتاری آزمون آیلتس بسیار دشوار است و برای تکمیل دو سوال رایتینگ فقط یک ساعت زمان دارید. حتی انگلیسی زبانان هم می‌توانند در این بخش دچار مشکل بشوند. به همین خاطر باید تا جایی که می‌توانید به کمک منابع رسمی خودتان را آماده کنید. برای این بخش وقت کافی بگذارید و اگر ممکن بود از انگلیسی زبانان درباره مهارت‌ نوشتارتان نظرسنجی کنید. اگر هم کسی را ندارید که نوشته‌هایتان را با او چک کنید، از پاسخ‌نامه منابع آیلتس استفاده کنید.

اگر وقت بیشتری برای آماده‌سازی آیلتس دارید، هر روز یک موضوع را در نظر بگیرید و ۱۰ تا ۱۵ دقیقه بدون وقفه درباره آن موضوع بنویسید. سعی کنید این کار را در چارچوب مدل‌های نوشتاری آزمون آیلتس انجام بدهید. با انجام این تمرین می‌توانید ایده‌های پیرامون موضوعات را با سرعت بیشتری بسط بدهید و دیگر نیاز به جستجوهای طولانی برای پیدا کردن کلمات مناسب نخواهید داشت. توصیه می‌کنیم تمرین را با این ۵۰۰ کلمه پیشنهادی برای آزمون آیلتس پیاده کنید.

بهترین منابع آیلتس برای تقویت شنیداری

بخش شنیداری آزمون آیلتس شامل لهجه‎های مختلف از جمله انگلیسی، امریکایی، استرالیایی و … است. به همین خاطر منابع شنیداری که برای آزمون آیلتس استفاده می‌کنید باید تنوع بالایی داشته باشند. برخی از منابع پیشنهادی ما عبارتند از:

  • Ted Talks
  • This I Believe
  • Listen and Watch
  • BBC Radio
  • (ABC News (Australia

آیلتس

بهترین منابع آیلتس برای تقویت خواندن

هر روز و هر چقدر می‌توانید مطالعه انگلیسی داشته باشید. برای اینکار از همان منابعی که در بخش تقویت واژگان معرفی کردیم، استفاده کنید. این منابع در همان سطح و سبکی هستند که در آزمون آیلتس خواهید دید. به جز این‌ها هم فقط روی منابعی تمرکز کنید که برایتان جالب هستند؛ کتاب، مجله، نشریات دانشگاهی و … . مطالعه روزانه مهترین عامل موفقیت در بخش ریدینگ آزمون آیلتس است.

چنانچه شما هم قصد پرداخت هزینه آزمون آیلتس را دارید میتوانید از خدمات پرداخت در این زمینه استفاده کنید.

بهترین منابع آیلتس برای تقویت گفتار (اسپیکینگ)

صحبت کردن با انگلیسی زبانان بومی بهترین روش ممکن برای تقویت مهارت‌های گفتاری است. اگر فرصت تعامل با این افراد در محل زندگی‌تان را دارید، حتما اینکار را بکنید. اگر این امکان را ندارید، در کلاس‌های تقویت زبان یا دوره‌های آنلاین شرکت کنید. از امکانات شبکه‌های اجتماعی هم غافل نشوید. فراموش نکنید بدون صحبت کردن به زبان انگلیسی به طور مداوم نمی‌توانید این بخش از آزمون آیلتس را پشت سر بگذارید.

آیلتس

کدام منابع برای آمادگی آزمون آیلتس مناسب نیستند؟

منابع رسمی و غیررسمی که در بالا معرفی کردیم، برای آمادگی آزمون آیلتس کافی هستند. اگر قصد دارید از منابع تکمیلی دیگر هم استفاده کنید، توصیه می‌کنیم سراغ منابع زیر نروید.

کتاب Barron’s IELTS

اگر به آزمون‌های تمرینی بیشتر نیاز دارید، این منبع را هم در نظر داشته باشید. با این حال ما همچنان توصیه می‌کنیم قبل از هرچیز روی آزمون‌های منابع رسمی IELTS و Cambridge English وقت بگذارید. ضمن اینکه آزمون‌های این کتاب به اندازه کافی روی تقویت عمیق مهارت‌های زبانی تمرکز ندارد و در برخی قسمت‌ها تمرین‌های استراتژی و ساخت مهارت را با هم ترکیب می‌کند. در نتیجه داوطلب نمی‌تواند هیچکدام از دو بخش را به خوبی یاد بگیرد.

کتاب Cambridge English

این منبع روی بخش‌هایی از زبان انگلیسی تمرکز دارد که معمولا برای داوطلبان آزمون آیلتس ایجاد مشکل می‌کند. مولفان کتاب با تحلیل نتایج آزمون‌های آیلتس داوطلبان این اشتباهات رایج را شناسایی کردند. چنین منابعی یک راهنمای خوب برای مربیان زبان هستند اما نمی‌توان آن‌ها را منبع خوبی برای خودآموزی دانست. بسیاری از مباحث گرامر این کتاب، توضیحات کافی ندارد و تمرین‌های کتاب  اگرچه با پاسخ‌نامه همراه است نمی‌تواند منجر به رشد عمیق و مستمر داوطلبان بشود.

کتاب Target Band 7

این منبع آیلتس روی استراتژي‌های آیلتس تمرکز دارد و شامل نکات بسیار مفیدی برای موفقیت در آزمون است. بخش نوشتاری کتاب، بهترین بخش آن است و شامل استراتژي‌ها، نمونه سوالات و پاسخ‌ نامه‌های تفصیلی است. با این وجود برای سطح داوطلبان آیلتس مناسب نیست. ضمن اینکه در بسیاری از قسمت‌ها، استراتژی‌ها با مثال و نمونه سوالات کافی همراه نیستند.

چنانچه شما نیز قصد پرداخت  هزینه آزمون بین المللی خود را دارید میتوانید از کارت اعتباری مستر کارت استفاده کرده و یا جهت پرداخت هزینه آیلتس خود در سایت پرداخت ثبت سفارش کنید.

منبع : پیمنت24

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

18 − 18 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :