خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

بررسی تفاوت آیلتس وPTE

مقایسه آیلتس و pte

سیستم آزمون بین‌­المللی زبان ­انگلیسی (IELTS) یک آزمون ­استاندارد است که به طور ­مشترک توسط کنسولگری بریتانیا، بخش ارزیابی زبان ­انگلیسی کمبریج و آموزش IDP برگزار می‌­شود. اما تفاوت آیلتس و pte در چیست؟

آزمون (PTE) یا (Pearson Te‌st of English) توسط Pearson در سال­ ۲۰۰۹ راه‌اندازی شد و به همین دلیل یکی از آخرین نسخه‌های آزمون به حوزه آزمون و گواهی­‌های زبان ­انگلیسی به افراد غیر انگلیسی زبان است.

آیلتس از جمله آزمون بین المللی است  که بیش از 8500 کالج، دانشگاه و آژانس در 130 کشور نمرات این آزمون را می پذیرند و برای سنجش توانایی زبان افرادی که قصد مهاجرت برای ادامه تحصیل و یا زندگی را دارند برگزار می شود. این آزمون مهارت های چهارگانه زبان شامل مهارت های: شنیداری  Listening، نگارش Writing، خواندن Reading، گفتاری Speaking را مورد ارزیابی قرار می دهد.

آزمون PTE مشابه IELTS در دو نوع General و Academic برگزار می شود و جهت پذیرش معمولاً نوع Academic آن مورد قبول دانشگاه ها و موسسات علمی می باشد. این آزمون در ایران برگزار نمی شود و شما برای شرکت در آزمون می بایست به کشورهای دیگر سفر کنید.

یکی از دلایل محبوبیت این آزمون در بین زبان آموزان این است که این آزمون ساده تر از آیلتس و تافل است. چنانچه تمایل  دارید که به استرالیا مهاجرت کنید و نیازمند کسب نمره 7 در هر چهار مهارت می باشید می توانید به جای آیلتس در آزمون PTE شرکت کنید. معادل نمره 7 در هر چهار مهارت آیلتس معادل نمره 65 در آزمون PTE می باشد و کسب نمره 65 در این آزمون بسیار راحت تر از کسب نمره 7 در آیلتس می باشد. اهمیت آن هم بیشتر در مهارت Writing می باشد.

مدرک آیلتس و تافل در بسیاری از جنبه‌ها شبیه هم هستند، هرچند ویژگی‌های متمایز متعددی برای هر کدام از آن‌ها وجود دارد. شخص باید به منظور دریافت امتیاز بهتر با تجزیه و تحلیل نقاط قوت و ضعف خود از بین دو آزمون یکی را انتخاب کند.

آزمون آیلتس یکی از آزمون‌های محبوب برای تعیین مهارت در زبان انگلیسی است که توسط دانشگاه­‌های اروپایی، استرالیایی و در حال حاضر حتی بیشتر دانشگاه‌های آمریکایی مورد پذیرش است. تفاوت‌­هایی میان آیلتس و PTE وجود دارد که آن‌ها را بررسی می‌­کنیم.

تفاوت آیلتس و PTE از نظر انواع آزمون‌ها

تفاوت آیلتس و pte

هر دو آزمون آیلتس و PTE دارای دو نسخه­‌ی رایج هستند، آموزش علمی و آموزش عمومی, (Academic) ,(General Training)  اما PTE دارای یک نسخه‌ی اضافی هم می‌­باشد: آزمون شاگردان جوان (Young Learners Test)

نسخه­‌های آکادمیک یا علمی برای دانشجویانی است که قصد دریافت پذیرش در یک دانشگاه را دارند، در حالی که برای مقاصد غیر علمی، نسخه های عمومی آیلتس و PTE توانایی شخص در ایجاد ارتباط را گواهی می­‌کنند. آزمون شاگردان جوان PTE توانایی‌های ارتباطی کودکان به زبان ­انگلیسی را می‌­سنجد.

تفاوت آیلتس و PTE از لحاظ محتوا و ساختار آزمون

آزمون­‌های آیلتس و PTE دارای بخش‌های مشابهی هستند که شامل خواندن، گوش دادن، صحبت و نوشتن است. با این حال، برخی از ویژگی‌های منحصر به فرد در محتوای آن دو وجود دارد که آن‌ها را از یکدیگر جدا می­‌کند.‌

یک تفاوت آیلتس و PTE این است که یک آزمونگر آیلتس توانایی صحبت کردن متاقضیان را با انجام مکالمه­‌ی زنده، که در برخی مواقع در دستگاه‌ها ضبط می‌­شود، ارزیابی می‌­کند  اما در PTE هیچ مکالمه زنده‌­ای وجود ندارد و متقاضی باید در یک میکروفون برای ثبت در یک سیستم کامپیوتری صحبت کند. سپس یک برنامه کامپیوتری گفتار را ارزیابی و به شخص امتیاز می‌­دهد. تفاوت دیگر آیلتس و PTE اینست که آزمون آیلتس کاملا بر روی کاغذ است و از نمودارها، جداول یا نمودار­ها برای آزمون بخش نوشتن استفاده می­‌کند. از سوی دیگر، PTE کاملا مبتنی بر کامپیوتر است و از این رو از بسیاری از تکنیک­‌های نوآورانه برای آزمون‌های توانایی نوشتاری متقاضی استفاده می­‌کند.

یک تفاوت دیگر آیلتس و PTE این است که آیلتس برای هر بخش زمان تعیین کرده ولی متقاضیان می‌­توانند به قسمت­‌های قبل و بعد مراجعه کنند در حالی که PTE دارای زمان‌بندی بخشی است و متقاضی باید حتما به مرحله­‌ی بعدی مراجعه کند و امکان بازگشت به عقب ندارد.

تفاوت آیلتس و PTE در الگوي نمره­‌دهي و نتايج

تفاوت آیلتس و pte

نمره­‌دهی در PTE بر اساس نمره‌­دهی خودکار است و نمرات آزمون به صورت ۱۰-۹۰ ارائه می‌شوند. در آیلتس نمرات به صورت ۰-۹ و به شکل دستی ارائه می‌شوند.

فرم نتایج آزمون آیلتس IELTS پس از گذشت ۱۳ روز از زمان آزمون ارسال می‌­شود. نمرات آزمون علمی PTE در عرض پنج روز کاری و به صورت آنلاین در دسترس می‌­باشد.

تفاوت آیلتس و PTE­ در محل و تاریخ آزمون

هر­ ساله، آزمون علمی آیلتس در ۴۸ تاریخ در بیش از ۹۰۰ مرکز در ۱۳۰ کشور جهان اجرا می‌­شود. آزمون آیلتس عمومی در ۲۴ روز از پیش تعیین شده در هر سال برگزار می‌­شود. مراکز آزمون علمی PTE در بیش از ۵۰ کشور در سراسر جهان وجود دارند و افراد می‌­توانند در هر تاریخ سال، در صورت وجود نوبت در مرکز مورد نظر، آزمون دهند. در هند مراکز آزمون PTE در بیش از ۱۵ شهر وجود دارد.

چنانچه شما هم از افرادی هستید که قصد شرکت در این آزمون بین المللی را دارید جهت پرداخت هزینه آزمون PTE و یا پرداخت هزینه آزمون آیلتس خود میتوانید از خدمات پرداخت استفاده کنید.

Rating: 5.0/5. From 2 votes.
Please wait...
Summary
بررسی تفاوت آیلتس و PTE­ از لحاظ محتوا و ساختار آزمون، نمره و نتایج
Article Name
بررسی تفاوت آیلتس و PTE­ از لحاظ محتوا و ساختار آزمون، نمره و نتایج
Description
مدرک آیلتس و PTE­ در بسیاری از موارد شبیه هم هستند.نتایج آزمون آیلتس پس از۱۳روزارسال می­شود. نمرات آزمون PTE پس از پنج روز کاری آنلاین است
Author
Publisher Name
پرداخت
Publisher Logo

نوشتن دیدگاه

3 × 3 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :