خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

بررسی سود آوری ماین کردن بیت کوین

ماین کردن بیت کوین و سود آن

با افزایش ارزش بیت کوین تعداد افراد زیادی به این سکه ها روی آوردن و ماینرهای تازه کار دستگاههای خود را به کار انداختند تا بدین وسیله سود زیادی بدست آورند. اما ماین کردن چیست؟ به صورت ساده میتوان گفت به روندی که در آن با اجرای بررسی های معاملاتی به بیت کوین دست می یابید و امروزه به صورت چشمگیر افزایش یافته ماینینگ می گویند.

روندی سودآور برای ماینر ها

با توجه به نوآوری های که در این راه وجود دارد زمانی که قیمت بیت کوین بیشتر از هزینه ماین کردن آن و تجهیزات معدنچیان باشد ماینر ها به سود آوری می رسند.

قیمت بیت کوین بزرگ ترین ریسکی اصلی است که معدنچیان با آن مواجه هستند. این موضوع به این دلیل است که شبکه طراحی شده است تا هر ۱۰ دقیقه یک بلوک تولید کند که تقریبا هر چهار سال سود آن بین افراد تقسیم می‌شود. استخراج از معادن بیت کوین هنوز هم یک سرمایه گذاری سودآور است که شامل چندین عامل است که برخی از آنها شامل هزینه برق، قیمت بیت کوین و سطح دشواری آن است. از این موارد، میزان دشواری کار یا میزان پیچیدگی شبکه و هزینه‌های برق، میزان قدرت محاسباتی مورد نیاز برای ماینرها را برای پیوستن به یک معدنی از درآمد و موفقیت در آن تعیین می‌کند. سطح دشواری این کار با افزایش تجهیزات مورد استفاده در اینترنت افزایش می‌یابد تا سرعت ایجاد بلوک‌های جدید بیشتر یا کمتر شود.

ماین کردن سود آور

ظهور ASIC و فرایند ماین کردن آسان

پیش از ظهور برنامه تراشه‌های مدار یکپارچه خاص (ASIC) در صنعت، فرایند ماین کردن به طور کلی فقط محدود به رایانه‌های شخصی بود. نرخی که توسط ASIC ارائه می‌شد هزاران بار از آنچه که توسط دستگاه‌های دیگر مانند GPU تولید می‌شد، بالاتر بود.

هزینه‌های پایدار و کم هزینه برق برای اطمینان از سودآوری لازم است و از آنجایی که بیتمین (Bitmain) بیشترین بازار معدنکاران ASIC را کنترل می‌کند، قیمت تجهیزات SHA 256 آنها باید به اندازه کافی کم باشد تا بتوان معادن کوچک را برای به دست آوردن بازدهی از سرمایه گذاری و سپس سودآوری از آن‌ها، ایجاد نمود. این امر یک ریسک فاکتور اضافی را به وجود می آورد، زیرا بیتمین متهم به دستکاری تجهیزات معدنیشان شده است تا قیمت را افزایش دهد و همچنین می‌تواند تجهیزات معدنکاری را که در زمان افزایش هچینگ در مدت کوتاهی پس از اینکه معدنچیان تجهیزات خود را خریداری می‌کنند، آزاد کند.

قیمت بیت کوین در USD برای ماین کردن آسان

به طور کلی، اگر مردم تجهیزات معدنیشان را از بیتمین را خریداری کنند، زمانی که آخرین مدل آنتیمینر و مدل نسبتا جدید در بازار است و قیمت بیت کوین در حال افزایش است، ممکن است بتواند هزینه‌ی آنتیمینر و سپس سودآوری را پوشش دهد. این امر البته به هزینه‌های برق نیز بستگی دارد. سایت‌های مختلفی وجود دارند که به مردم این امکان را می‌دهند تا سودآوری معادن خود را محاسبه کنند، اما این محاسبات فقط برای لحظه ای که انجام می‌شود که معتبر است و بیتمین حدود یک تا دو ماه طول می‌کشد تا آن تجهیزات خود را حمل کند. این امر نیز یک عامل خطر جدید را معرفی می‌کند.

ماین کردن بیت کوین

آیا ماین کردن سود آور است؟

با توجه به تمام این خطرات، انحصار بیتمین در بازار تجهیزات بیت کوین و عدم اطمینان در مورد اعتبار محاسبات سودآوری فعلی، افرادی که چند ماشین محدود می‌توانند خریداری کنند، ممکن است در شرایطی گیر کنند که استخراج بیت کوین برای آن‌ها سودآور نباشد. معادن استخراجی که این توانایی را دارند تا به سرعت و در مقیاس بزرگ سودآوری داشته باشند، ممکن است استخراج بیت کوین در آنها سودمند باشد. با این وجود، می‌توان گفت که بیشتر سودی که می‌تواند از استخراج بیت کوین بدست بیاید، به توانایی معدنچی در تجارت و یا نگه داشتن سکه‌ها تا زمانی که قیمت‌ها مطلوب تر باشد، مربوط می‌شود و بیشتر از فعالیت خود معدن اهمیت دارد.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

چهار + ده =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :