جدیدترین مطالب
کیف پول bitcoin و ارزهای دیجیتال
مزایای استفاده از کیف پول bitcoin بیت کوین برای بسیاری از سایت های ورزشی...
تشخیص چهره مستر کارت
غول پرداخت مستر کارت در حال حاضر یک سیستم جدید برای پرداخت آنلاین کارت...
مستر-کارت-بلاک-چین
تکنولوژی بلاک چین دنیای مالی را را با فراهم کردن سیستمی جهت انجام تراکنش...
کارت پرداخت
معرفی کارت اعتباری پرداخت جدید NFC و EMV باعث شده تا ترمینال های پرداخت...

بیت کوین به شکل میکروچیپ در می آید

برخی از شرکت های فعال در بازار ارز دیجیتال روی میکروچیپ های کاشتنی کار می کنند. ایده این شرکت های داده کاو، حفظ امنیت ارز مجازی و کلیدهای رمزنگاری نسبت به کیف پول آنلاین است. این شرکت ها اعتقاد دارند با رواج پولهای دیجیتالی و بالارفتن ارزش پول هایی مانند بیت کوین و ورود این پول ها در معاملات و خریدهای روزانه، احتمال سرقت سکه های مجازی افزایش پیدا می کنند. این شرکت ها یک کپسول با نام BiChip  ساخته اند که ابعادی دو در 21 میلی متر دارد و 888 بایات ظرفیت دارد. این کپسول در زیر پوست دست کاشته می شود. این کپسول در واقع یک تراشه بسیار ریز است که کاملاً قابلیت برنامه ریزی را دارد.

این شرکت ها کپسول های BiChip را زیر پوست بسیاری از مشتریان خود نصب کرده اند و متوجه شدند که این تراشه هیچ مشکلی برای آنها به وجود نیاورده است.

این میکروچیپ می تواند از طریق NFC یا RFID با دستگاه های دیگر ارتباط برقرار کند و کاربران به جای کیف پول آنلاین از طریق آن در خرید های روزانه پول پرداخت کنند.

میکروچیپ BiChip

میکروچیپ های پول دیجیتالی نیازی به باطری یا شارژ ندارند و از طریق آنتن های NFC انرژی خود را تغذیه می کنند. روی این میکروچیپ می توان صد هزار بار اطلاعاتی را نوشت و پاک کرد. بنابراین نیازی به تعویض سریع آن وجود ندارد، سازندگان ادعا می کنند که هر میکروچیپ حدوداً 10 سال عمر کند.

روی این کاشتنی ها می توان حدود 26 کلید خصوصی کوچک 33 کارکتری را به همراه اطلاعات مورد نیاز دیگر ذخیره کرد البته برای کاربران با ظرفیت های بالاتر می توان از سیستم رمزنگاری BIP-38 استفاده کرد که طول کلید ها را به 58 کاراکتر افزایش می دهد.

اسکن این میکروچیپ ها نیز بسیار ساده است و هیچ خطری برای دست یا سلامتی انسان ندارد. کافی است فرد مورد نظر دستش را نزدیک یک بارکد یا اسکنر NFC بگیرد و پرداخت مجازی خود را انجام دهد.

تاکنون این میکروچیپ برای پول های دیجیتالی رایجی مانند بیت کوین، اتریوم، ریپل و لایت کوین ساخته شده است که البته برای ریپل به خاطر سرعت بالای ساخت و تولید یک سکه مجازی بهتر جواب داده است. به علاوه معامله با ریپل مقرون به صرفه تر است و سود بیشتری به شرکت های سازنده میکروچیپ می رساند.

برخی از شرکت های فعال در بازار ارزهای دیجیتالی نمونه میکروچیپ های ساخته شده را به دست مشتریان خاص تزریق می کنند تا آزمایش ها و ارزیابی های خود را انجام دهند.

همان اندازه که سازندگان میکروچیپ های ارز مجازی اعتقاد دارند، این فناوری در سال 2018 به یک جریان اصلی بازار تبدیل می شود. مخالفان اعتقاد دارند این روش جواب گو نیست و تا یک دهه آینده هم فراگیر نمی شود آنها می گویند مردم با پرداخت های مبتنی بر کارت راحت تر هستند و کاشتنی ها هنوز به بلوغ خود نرسیده اند.

نوشتن دیدگاه

1 × 2 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :