بیت کوین

بیت کوین چیست

بیت کوین نوعی پول دیجیتال و رمزگذاری شده است که تحت کنترل هیچ کسی نیست، به این معنی که هیچ کمپانی روی فرآیند تولید و تغییر قیمت آن کنترلی ندارد و هر کس شبکه کنترل پولی خود را بر عهده دارد،  بیت کوین اولین پول دیجیتال و غیرمتمرکز جهان است، برخلاف پول های مرسوم که توسط بانک های مرکزی صادر و مدیریت می شوند روی این ارز دیجیتال هیچگونه کنترل مرکزی وجود ندارد. هیچکس مالک شبکه این ارز نیست و این کاربران این شبکه در سراسر جهان هستند که آن را کنترل می کنند.

اکثر افراد فکر می کنند این ارز دیجیتال کاملاً غیر قابل درک است اما این سیستم پیچیده یک تعریف ساده دارد که تحولی بزرگ را در سیستم الکترونیکی بوجود آورد، ارز دیجیتال یا پول مجازی، یک شبکه پرداخت و ذخیره سازی امن و غیر متمرکز پول بر روی اینترنت است،  برای نگهداری و انتقال آن و یا خرید و فروش نیازی به موسساتی مانند بانک ها ندارید و بانک ها هیچ نقشی در نگهداری، قیمت و انتقال آن ندارند و بالا رفتن تورم دولتی، تآثیری بر آن ندارد.

بیت کوین توسط چه کسی ابداع شد؟

این سیستم پولی در سال 2009 توسط شخصی با نام مستعار ناکاماتو خلق شد. او سیستم پولی را بوجود آورد که ترکیبی از کلمات بیت به معنای واحد اطلاعات کامپیوتری و کوین که معنی سکه است. گفته می شود که زمان ارائه این ارز، ساتوشی ناکاماتو حدود یک میلیون کوین برای خودش اختصاص داد بنابراین اگر حقیقت داشته باشد او روز به روز ثروتمند تر می شود و تبدیل به یکی از ثروتمند ترین فرد جهان خواهد شد.

بیت کوین چگونه کار می کند؟

برای استفاده از این ارز شما نیاز به یک نرم افزار کیف پول، wallet دارید که مانده حساب شما را محاسبه، رمزگذاری و بر روی کامپیوتر شخصی تان نگهداری کند، برای شروع ابتدا باید این برنامه را بر روی کامپیوتر یا تلفن هوشمند دریافت و نصب کنید سپس امکان قرار دادن بیت کوین ها در حساب شخصی تان وجود دارد.

تراکنش های بیت کوین چگونه انجام می شود؟ اما بلاک چین چیست؟ و بیت کوین ها چگونه کار می کنند؟

تمام تراکنش های شبکه این ارز در یک دفتر کل عمومی به نام بلاک چین ثبت می گردد، که در حقیقت یک دفتر برای ثبت رکوردها و گزارشات است که به دلیل نوع نامگذاری و ثبت آن در همه کامپیوترهای شبکه، گزارشات ثبت شده قابل هک یا حذف نیستند. در بلاک چین اطلاعات ثبت شده قابل تغییر یا پاک شدن نیستند، بلاک چین از واحدهایی به نام بلوک تشکیل شده که تعداد مشخصی از تراکنش ها، در یک بلوک ثبت می شوند. بیت کوین ها مانند پول نقد چاپ نمی شوند بلکه طی فرآیندی به نام ماینینگ توسط کاربرانی به نام ماینر تولید می گردد. در طی این فرآیند ماینر با باز کردن کد یک بلاک، به تراکنش های انجام شده در بلاک های بلاک چین، دسترسی پیدا می کند و آن ها را برای سایر کاربران به نمایش می گذارد یا آن را تآیید می کند. بدین ترتیب تمام اطلاعات و تاریخچه تراکنش های مالی و پرداختی در بلاک چین ذخیره می گردد. تراکنش ها در شبکه این ارز به صورت peer to peer یا نقطه ای انجام می پذیرد. سیستم نقطه ایی به این معنی است که معامله بدون دو نفر و بدون هیچ واسطه و ارگانی انجام می شود.

آیا بیت کوین آینده ارز واحد جهانی است؟

این ارز دیجیتال محبوب ترین ارز رمز پایه می باشد که رقبای زیادی دارد، رقبایی مثل زیر شاخه های جدید بیت کوین از جمله اتریوم، بیت کوین کش، بیت کوین گلد و ده ها ارز دیگر. از نظر طرفداران ارزهای دیجیتال بیت کوین ارزش سرمایه گذاری بسیار بالایی دارد و علیرغم انتقاد و مخالفت بسیاری، رشد خواهد کرد کما اینکه تا به امروز شاهد رشد و مردمی شدن آن در سراسر جهان بوده ایم. رشد جهانی این بازار دلایل زیادی دارد که از جمله آنها می توان به نقل و انتقال بدون هیچ محدودیتی اشاره کرد.

مزایای بیت کوین

علت معروفیت این ارز دیجیتال به خاطر امنیت، سرعت و بی نام بودن تراکنش های آن است. هیچ حد و مرزی در کار نیست،  در هر جای جهان و در هر موقع از شبانه روز که باشید ارسال و دریافت فوری هر مبلغ از این ارز امکان پذیر است، بیت کوین به کاربرانش این امکان را می دهد که بر پول خود کنترل کامل داشته باشند. از دیگر مزایای این ارز می توان به کارمزدهای بسیار کم آن اشاره کرد، در شبکه آن تحریم و جریمه معنایی ندارد و هیچ مالیاتی اخذ نمی شود و هیچ کسی قادر نیست نقل و انتقالات مالی شما را ردیابی کند. همچنین یک ارز ضد تورمی است.

چرا بیت کوین

به طور کلی این ارز قابلیت های قابل توجهی دارد، تراکنش های بی واسطه و نداشتن کارمزد یا بسیار کم بودن آن و یا نقل و انتقالات مالی که بدون هیچ واسطه ایی انجام می پذیرد. مردم می توانند مطمئن باشند که تراکنش ها به صورت صحیح انجام می شود زیرا هر کس دارای یک نسخه از بلاک چین است که قابل دستکاری شدن نمی باشد.

این ارز یک پدیده جدید است که روز به روز بر گسترش آن افزوده می شود که با استقبال زیادی در جهان روبرو شده است. بسیاری از محققین بیت کوین را پایه گذار آزادی در تمام زمینه ها می دانند. این ارز دستاوردی بزرگ در دنیای دیجیتال است که  تحولی بزرگ در سیستم های  پرداخت الکترونیکی به وجود آورده است.

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :