خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
مستر کارت های هند
مسترکارت به بانک ها یک تاریخ “مشخص” پیشنهاد کرده است که در آن می...
پرداخت با پی پال در آمازون
Amazon.com یا همان آمازون که در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس راه‌اندازی شد، در ابتدا...
مستر کارت litepos
MYPINPAD، رهبر جهانی در پذیرش پرداخت و راه حل های تأیید هویت مشتری، خوشحال...
پرداخت خرد پی پال
کارمزد تراکنش دیگر به بخش عادی از زندگی خریداران از eBay تبدیل شده است...

تاثیر مهاجرت بر اقتصاد کشورها چگونه خود را نشان می دهد؟

اثر مهاجرت بر اقتصاد کشور

اثر مهاجرت بر اقتصاد کشور مبدأ و مقصد

کشورهایی که دارای جمعیت کهنسال هستند و نرخ تولد در آنها پایین است، از مهاجرت اقتصادی استقبال زیادی می‌کنند. این استقبال باعث می‌شود که نیروهایی مفید و جوان به کشورشان وارد شده و بدون اینکه هزینه سال‌های آموزش را بپردازند، از کارگران، متخصصان و تحصیل‌کردگان استفاده کنند. کشوری که ساکنان خود را به امید رفتن به دیاری دیگر برای کسب درآمد بیشتر از دست می‌دهد، ضرر زیادی را در بلندمدت متحمل خواهد شد. به طور کلی، گفته می‌شود که اثر مهاجرت بر اقتصاد عمومی دنیا و بالا رفتن میزان تولیدات ناخالص جهانی مطلوب است. زیرا افراد با مهاجرت خود به مکانی می‌روند که قدرت بهره‌وری و کارایی بالاتری در آنجا دارند. اما توزیع ثروت و بهره‌وری اقتصادی در این صورت در جهان بر هم خواهد خورد.

 

اثر مهاجرت بر اقتصاد کشورها

رقابت میان نیروهای کار داخلی و مهاجر

نکته دیگری که برخی از منتقدان مطرح می‌کنند این است که بیشتر درآمد افراد مهاجر در کشور مقصد به کشور خودشان بازمی‌گردد. آنها یا مبلغی که به دست آورده‌اند را برای خانواده خود ارسال می‌کنند یا برای سرمایه‌گذاری به داخل کشور خودشان بازمی‌گردند. به همین خاطر، به زعم این گروه از منتقدان، مهاجرت چندان صرفه اقتصادی برای کشور مقصد ندارد.

البته اثر مهاجرت بر اقتصاد به زعم برخی از کارشناسان و افراد معمولی، آن‌قدرها هم مثبت در نظر گرفته نمی‌شود. بسیاری از افراد معتقدند که وجود نیروهای کار خارجی باعث می‌شود که رقابت میان افراد درون کشور با آنها پیش آید و دست بسیاری از نیروهای داخلی هر کشور از بازار کار کوتاه بماند. ضمن اینکه عنوان می‌شود، بسیاری از نیروهای کار با خانواده‌های خود وارد کشور دیگری می‌شوند و به جز خودشان سایر اعضای خانواده کار نمی‌کنند. بنابراین کشور مقصد با مهاجرانی رو به رو خواهد بود که از منابع مختلفی چون: امکانات آموزشی، تحصیلی، سلامت، حمل و نقل و… بهره می‌برند اما فاقد دستاورد و بهره برای کشور هستند.

موضوع مهاجرت و اثرات اقتصادی آن چندان مشخص نیست. عناصر و عوامل اقتصادی، سیاسی، اجتماعی و … بر این موضوع نقش دارند. به همین خاطر نمی‌توان احکام کلی درباره خوب بودن یا بد بودن مهاجرت اقتصادی عنوان کرد. ابعاد مهاجرت بسیار گسترده و وسیع است و برای بررسی هر بُعد نیاز به در نظر گرفتن شرایط افراد، کشورهای مبدأ، مقصد و… است. دنیای اقتصاد خیلی پیچیده‌تر از آن است که فکر می‌کنید.

اثر مهاجرت بر اقتصاد

 

اگر قصد اخذ ویزای شینگن را دارید، کارشناسان ما در پرداخت آماده راهنمایی و پاسخ‌دهی به شما هم‌وطنان عزیز هستند. همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت یا مستر کارت فیزیکی و یا مستر کارت مجازی می‌توانید کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌ سفارت را به آسانی انجام دهید. کارت اعتباری مستر کارت، سیم کارت بین المللی ارسال و دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

16 + 14 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرحمبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :