خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

تفاوت بین دبیت کارت و کردیت کارت چیست؟

credit-debit

حتماً بارها این سوال برایتان به وجود آمده است که تفاوت بین دبیت کارت و کردیت کارت در چیست و آیا در کشور ما credit card صادر می شود ؟ قبل از هر چیز بهتر هست بدانید که کردیت کارت ( credit cards ) برای ایران صادر نمی شود و به همین علت هم ایرانیان با این کارت کمتر آشنا هستند و سوالی که بوجود می آید این هست که :

تفاوت دبیت کارت و کردیت کارت در چیست؟

هر دوی این کارت ها در مکان های یکسان یعنی هر جایی که دبیت کارت مورد استفاده قرار می گیرد کردیت کارت هم قابل قبول هست که می توان به ATM  و دستگاه POS  اشاره کرد، اما تفاوت اصلی این دو کارت در این است که هنگام خرید از debit card پول از حساب شما که قبلا نزد بانک های مختلف سپرده گذاری کرده اید کم خواهد شد، یعنی به همان میزانی که حساب بانکی تان را شارژ کرده اید می توانید از کارت استفاده کنید.

کارت اعتباری مستر کارت

اما هنگام استفاده از کارت های اعتباری credit card مبلغ خرید از اعتباری که بانک به شما داده است پرداخت خواهد شد یعنی نوعی وام گرفتن از بانک که باید در زمانی مشخص مبلغ را به همراه بهره آن به بانک پرداخت کنید، در واقع فرد متقاضی کردیت کارت پس از مراجعه به بانک، برای صدور کارت پس از بررسی سوابق مالی فرد، میزان اعتبار را برای فرد مشخص می کند و کارت اعتباری را صادر می کند.

فرد پس از دریافت کارت می تواند به میزان اعتباری که بانک به وی داده از کارت استفاده نماید، در تاریخ مشخصی، بانک صورت حساب برداشت هایی که فرد از کارت کرده است را برای وی ارسال کرده در نتیجه فرد موظف است که تا تاریخ مشخصی که بانک به او اعلام کرده حساب خود را تسویه کند و پرداخت خود را به بانک بپردازد. امیدوارم تا اینجا تفاوت بین دبیت کارت و کردیت کارت را متوجه شده باشید، اما در ادامه به مضرات کردیت کارت اشاره شده است.
خرید مستر کارت

مضرات کردیت کارت ( credit cards ) چیست؟

یکی از مضرات credit card این است که در زمان تسویه حساب باید مبلغی را به عنوان بهره بانکی به بانک پرداخت نماید، از سوی دیگر به تأخیر افتادن در پرداخت نکردن به موقع شما را به عنوان فردی که دارای سابقه بد مالی بوده قرار داده و در پرونده شما  ثبت می گردد و میزان اعتبار شما را نزد بانک کاهش می دهد.

با توجه به اینکه در ایران کارت اعتباری یا credit card صادر نمی شود شما گزینه دبیت کارت را دارید که می توانید به راحتی در هر زمان و مکان از خدمات کارتی خود بهره مند شوید.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...
  • میم گفت:

    توضیح تکمیلی اینکه کارتهای بانکی ایرانی که ما هرکدوم چند تا ازونها رو از بانکهای مختلف داریم دبیت کارت هستند اگر یک میلیون داخلش بود تا یک میلیون میتونی کارت بکشی وگرنه پیغام موجودی کافی نیست میده اما در کریدیت کارت اینجور نیست ومثلا شما صد دلار داخل کارت موجودی داری ولی میتونی بیشتر از موجودی کارتت کارت بکشی مثلا 500دلار.این مبلغ مازادرو بانک رو اعتباری و (ابرویی )که نزد بانک داری بهت اجازه برداشت میده البته سر وقت مشخصی باید این مازاد رو به بانک به همراه سودش برگردونی وگرنه اعتبار شما نزد بانک کم میشه وبالطبع اعتبار کارت شما هم.حالا ممکنه سقف مازاد برداشت یه نفر هزار دلار باشه از یکی خیلی بیشتر.

نوشتن دیدگاه

سه × 5 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :