جدیدترین مطالب
استفاده مستر کارت از بلاک چین
در خصوص ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین حتما زیاد شنیده اید. ایا اطلاعاتی در...
استفاده از مستر کارت در گوگل جهت پیگیری تبلیغات
گوگل با استفاده از مستر کارت پیوندی بین تبلیغات آنلاین با خرید در فروشگاهها...
مستر کارت در هند بسیار شناخته شده است و کمپانی‌های مستر کارت در هند...
ویزا کارت پیش پرداخت
ویزا کارت پیش پرداخت را همه به خوبی نمی شناسند و از مزایای آن...

تفاوت بین دبیت کارت و کردیت کارت چیست؟

credit-debit

حتماً بارها این سوال برایتان به وجود آمده است که تفاوت بین دبیت کارت و کردیت کارت در چیست و آیا در کشور ما credit card صادر می شود ؟ قبل از هر چیز بهتر هست بدانید که کردیت کارت ( credit cards ) برای ایران صادر نمی شود و به همین علت هم ایرانیان با این کارت کمتر آشنا هستند و سوالی که بوجود می آید این هست که :

تفاوت دبیت کارت و کردیت کارت در چیست؟

هر دوی این کارت ها در مکان های یکسان یعنی هر جایی که دبیت کارت مورد استفاده قرار می گیرد کردیت کارت هم قابل قبول هست که می توان به ATM  و دستگاه POS  اشاره کرد، اما تفاوت اصلی این دو کارت در این است که هنگام خرید از debit card پول از حساب شما که قبلا نزد بانک های مختلف سپرده گذاری کرده اید کم خواهد شد، یعنی به همان میزانی که حساب بانکی تان را شارژ کرده اید می توانید از کارت استفاده کنید.

کارت اعتباری مستر کارت

اما هنگام استفاده از کارت های اعتباری credit card مبلغ خرید از اعتباری که بانک به شما داده است پرداخت خواهد شد یعنی نوعی وام گرفتن از بانک که باید در زمانی مشخص مبلغ را به همراه بهره آن به بانک پرداخت کنید، در واقع فرد متقاضی کردیت کارت پس از مراجعه به بانک، برای صدور کارت پس از بررسی سوابق مالی فرد، میزان اعتبار را برای فرد مشخص می کند و کارت اعتباری را صادر می کند.

فرد پس از دریافت کارت می تواند به میزان اعتباری که بانک به وی داده از کارت استفاده نماید، در تاریخ مشخصی، بانک صورت حساب برداشت هایی که فرد از کارت کرده است را برای وی ارسال کرده در نتیجه فرد موظف است که تا تاریخ مشخصی که بانک به او اعلام کرده حساب خود را تسویه کند و پرداخت خود را به بانک بپردازد. امیدوارم تا اینجا تفاوت بین دبیت کارت و کردیت کارت را متوجه شده باشید، اما در ادامه به مضرات کردیت کارت اشاره شده است.
خرید مستر کارت

مضرات کردیت کارت ( credit cards ) چیست؟

یکی از مضرات credit card این است که در زمان تسویه حساب باید مبلغی را به عنوان بهره بانکی به بانک پرداخت نماید، از سوی دیگر به تأخیر افتادن در پرداخت نکردن به موقع شما را به عنوان فردی که دارای سابقه بد مالی بوده قرار داده و در پرونده شما  ثبت می گردد و میزان اعتبار شما را نزد بانک کاهش می دهد.

با توجه به اینکه در ایران کارت اعتباری یا credit card صادر نمی شود شما گزینه دبیت کارت را دارید که می توانید به راحتی در هر زمان و مکان از خدمات کارتی خود بهره مند شوید.

نوشتن دیدگاه

4 × سه =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :