جدیدترین مطالب
استفاده مستر کارت از بلاک چین
در خصوص ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین حتما زیاد شنیده اید. ایا اطلاعاتی در...
استفاده از مستر کارت در گوگل جهت پیگیری تبلیغات
گوگل با استفاده از مستر کارت پیوندی بین تبلیغات آنلاین با خرید در فروشگاهها...
مستر کارت در هند بسیار شناخته شده است و کمپانی‌های مستر کارت در هند...
ویزا کارت پیش پرداخت
ویزا کارت پیش پرداخت را همه به خوبی نمی شناسند و از مزایای آن...

تولید اولین محصول بلاک چین بانک ملت

بلاک چین بانک ملت

بانک ملت تا هفت ماه آینده اولین محصول بلاک چین خود را تولید می کند. این مسآله از سوی مسعود نارنجی، دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت اعلام شد.

در حاشیه دومین روز هفتمین همایش بانکداری الکترونیکی مقاله ای با عنوان “استخراج اولویت های زنجیره بلوکی با رویکرد نگاشت تجربیات”  توسط مسعود نارنجی، دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت ارائه شد که در واقع بانک ملت را به عنوان نمونه موردی مورد بررسی قرار داده بود این مقاله توسط حسن زادمهر، مدیر عامل شرکت مهندسی صنایع یاس ارغوانی و مسعود نارنجی، دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه علم و  صنعت و وحید اسماعیلی، عضو هیآت علمی دانشگاه آزاد تهران غرب و سمیه الهیاری دانشجوی دکترای مهندسی صنایع از دانشگاه علم و صنعت نگاشته بودند.

مسعود نارنجی در ابتدای ارائه خود گفت: “در سال های اخیر نوآوری های حوزه فناوری اطلاعات همواره زیر بنای تغییر و تحول در صنعت بانکداری بوده اند. امروزه نیز فناوری های متعددی همچون زنجیره بلوکی، اینترنت اشیاء، تکنولوژی زیست سنجی و … وجود دارند که آغازگر موج آتی نوآوری ها در صنعت مالی به شمار می آیند. در این میان زنجیره بلوکی، به عنوان یکی از تآثیرگذارترین انواع فناوری هایی است که در سال های اخیر توجه ویژه صنایع مختلف را به خود جلب کرده و شالوده نسل آینده زیر ساخت های خدمات مالی را تشکیل داده است”. به گفته او بانک های ایرانی بیش از بقیه به این تکنولوژی احتیاج دارند اما استفاده از آن در کمترین حد بوده که شاید به دلیل نو بودن این تکنولوژی باشد.

او در ادامه به مشکلاتی که در این مسیر وجود داشت اشاره کرد و گفت: “نبود شناخت و درک کافی از بلاک چین در سطوح مختلف و حمایت ناکافی مدیران از توسعه این فناوری از جمله این مشکلات بود اما آنچه مهم است این مسآله است که با توجه به مشکلاتی که در بحث شفافیت و انتقال وجه وجود دارد بلاک چین یک راهکار خوب برای حل این مشکلات در ایران به نظر می رسد”.

نوشتن دیدگاه

2 × یک =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :