خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

تکنولوژی بلاک چین blockchain به زبان ساده

بلاک چین blockchain

آنچه بیت کوین بر اساس آن طراحی شده، مفهومی به نام بلاک چین blockchain دارد که یک تکنولوژی نرم افزاری فرد به فرد است که از اطلاعات دیجیتال فرد حفاظت می کند، یعنی همه چیز بر پایه پیغام های دیجیتال است، رابطه ی بین بلاک چین blockchain و بیت کوین چیزی شبیه به رابطه ی اینترنت است با ایمیل، یک سیستم دیجیتالی بزرگ که می توانید روی آن برنامه های خود را بسازید.

بلاک چین blockchain یک پایگاه داده غیر متمرکز است که در آن صورت دارایی ها و معاملات و تراکنش های مالی آنلاین، بر روی یک شبکه نظیر به نظیر peer to peer نگه داری می شود. بلاک چین blockchain در واقع یک دفتر اسناد عمومی است که در آن مشخص می شود هر شخص چه مقدار دارائی دارد و چه معاملاتی را تابحال انجام داده است.

بلاک چین blockchain

در این سیستم امنیت مبادلات توسط علم، رمزنگاری تآمین می شود و تاریخچه معاملات در بلاک هایی از داده قفل و نگهداری می شوند بلاک هایی که به صورت رمز نگاری شده با هم لینک شده و هنگامی که یک معامله دیجیتال انجام شد اطلاعات آن داخل یک بلوک محافظت شده و از طریق رمز گذاری نگهداری می شود. در فناوری بلاک چین blockchain، کلید خصوصی رمزنگاری شده یک ابزار مالکیت قدرتمند را فراهم می کند که داشتن یک کلید خصوصی به معنای مالکیت است.

اطلاعاتی که یکبار وارد سیستم شده باشد هرگز پاک نمی شوند و برای هر تراکنش منحصر به فردی که ایجاد شده باشد اطلاعات قطعی و قابل بازبینی را ثبت می کند. پس در حقیقت یک دفتر کل برای ثبت رکوردها و گزارشات است که به دلیل نوع رمزنگاری و ثبت آن در همه کامپیوترهای شبکه، گزارشات ثبت شده قابل هک یا حذف نیستند. یکی از کاربردهای بلاک چین blockchain ایجاد زیر ساخت های ارزهای رمز پایه است که فناوری بلاک چین یکی از زیر ساخت های اساسی بیت کوین است.

بیشترین شهرت بلاک چین blockchain تا این لحظه استفاده از آن به عنوان سامانه ای برای رمزنگاری معاملات پول اینترنتی یا همان بیت کوین است، بیت کوین بوسیله تقسیم کردن پایگاه داده ها به مجموعه های کوچکی که بلاک ها نامیده می شود کار می کند، به عبارت راحت تر هر کسی که از بیت کوین استفاده می کند یک نسخه از کل پایگاه داده را که زنجیره بلوک نامیده می شود ذخیره می کند و این مجموعه های بسیار کوچک را بین هم رد و بدل می کنند. زنجیره بلوکی میان همه کاربران بیت کوین به اشتراک گذاشته شده است که برای بررسی مقادیر آدرس های بیت کوین و جلوگیری از پرداخت های دوگانه صورت می پذیرد.

بلاک چین یک پلتفرم توزیع شده است که امکان انتقال اطلاعات از یک مکان به مکان دیگر را با امنیت بالا فراهم می کند که کسی صاحب آن نیست این فناوری یک مجری مرکزی برای تآیید تراکنش های انجام شده ندارد و به صورت خودکار شبکه را تنظیم می کند. زمانی که اطلاعات ذخیره می شود دیگر امکان بازنویسی و تغییر آن وجود ندارد.

بلاک چین یک اقتصاد جدید جهانی است که واسطه ها نقشی در آن نخواهند داشت اقتصادی که در آن اعتماد بر اساس کدهای کامپیوتری پیچیده ایجاد می شود. یک سیاست جدید جهانی که همه ی فعالیت های درون آن با کدهای کامپیوتری محرمانه ایجاد می شوند.

باید دید آیا بلاک چین آینده ارزهای دیجیتال جهان خواهد ماند یا خیر

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

19 + دوازده =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :