خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

13 تکنولوژی که آینده را متحول خواهد کرد – قسمت اول

blockchain-technology

بلاک چین و کریپتوکارنسی ها

در سال 2009 فردی به اسم ساتوشی ناکاموتو مقاله ایی را منتشر کرد که در آن از ساخت پروتکلی برای پول دیجیتال به اسم بیت کوین خبر داده شد. تفاوت اصلی بیت کوین با ارزهای سنتی غیرمتمرکز بودن آن است. بیت کوین روی یک پایگاه داده غیرمتمرکز به اسم بلاک چین فعالیت می کند. بلاک چین چیست؟ وقتی شما در بانکی حساب باز می کنید یا وارد ایمیل شخصی خود می شوید در حقیقت از سازمان های واسطه کمک گرفته اید.
شرکت ها و سازمان های واسطه بر تمام اطلاعات شما کنترل دارند. در پایگاه های داده بلاک چین، داده ها بین میلیون ها کامپیوتر توزیع شده اند و هیچ کس قادر به کنترل داده ها نیست و اگر شخصی بخواهد بلاک چین را هک کند باید تمام کامپیوترهای شبکه را که با رمز نگاری پیشترفته حفاظت شده اند را هک کند که غیر ممکن است. مثلاً اگر توییتر روی بلاک چین اجرا شود هیچ کس بجز شما نمی تواند توییت ها را پاک کند، حتی مدیران توییتر. بلاک چین برای بسیاری از صنایع و مشاغل قابل استفاده است مانند رای گیری، پرداخت، سیستم های اداری، ذخیره قراردادها و …
بیت کوین به همین دلایل بسیار محبوب و مورد توجه خیلی ها قرار گرفت که می تواند تراکنش ها را خیلی سریع و راحت انجام دهد که باعث ایجاد کسب و کارهای فراوانی شده است.

blockchain-technology

برق بی سیم

تسلای بیش از یک قرن پیش این تکنولوژی را در سخنرانیهای معروفش به نمایش گذاشت. این دانشمند یک لامپ را در هوا آویزان و آن را بدون هیچ سیمی روشن می کرد. تماشاگران هر بار از دیدن شاهکار او به وجد می آمدند اما حقه ای در کار نبود و فقط القای جریان عامل این پدیده بود. در اصل تسلا، کارش را با مجموعه ایی از سیم پیچ های بزرگ مغناطیسی تولید می کرد و باعث القای جریان در چراغ می شد انجام می داد. به همین سادگی. با فرا رسیدن آینده تکنولوژی هر جا که باشید به برق بی سیم دسترسی خواهید داشت، درست به همان راحتی که امروزه به وای فای دسترسی دارید. وقتی در حال حرکتید تلفن هوشمند شما در جیبتان شارژ می شود، تلویزیون ها بدون نیاز به هیچ سیمی کار می کنند و ماشین های برقی در حالی که در خیابان قرار دارند سوخت گیری می کنند. و خیلی از تکنولوژی های دیگر که به سرعت به آنها نزدیک می شویم.
wireless-power

زندگی در مریخ

بعد از پیاده روی تاریخی نیل آرمسترانگ روی کره ماه، کمتر کسی بود که رویای فتح فضا را در سر نداشته باشد. حتماً پیش بینی های آن زمان درباره این که جهان در سال 2000 چه شکلی خواهد شد را شنیده اید. خیلی از آنها البته درست از آب در نیامدند. ما روی کره ماه پایگاه نداریم، ماشین ها پرواز نمی کنند و خیلی از چیزهای دیگر، با گذشت زمان از میزان علاقه مردم به سفر با فضاپیماهای سرنشین دار کاسته شد و متاسفانه می توان اثر آن را بر برودجه فعلی ناسا دید با این حال پیشترفت هایی در این زمینه صورت گرفت اما نه با سرعتی که مورد انتظار بود. ایستگاه فضایی بین المللی حدود دو دهه است که بر روی عملیات سرنشین دار کار می کند، 2 سال پیش بود که ناسا مریخ نورد کنجکاوی را در مریخ فرود آورد، این مریخ نورد در حال حاضر مشغول گشت و گذار در سیاره سرخ و ارسال اطلاعات شگفت انگیز درباره این سیاره همسایه است. این طور که به نظر می رسدانسان بالاخره روزی بر مریخ قدم می گذارد، که دوباره موج تازه ایی از اشتیاق برای سفر به فضا در جامعه به راه می افتد، پیش بینی می شود در آینده تکنولوژی یک پایگاه انسانی در مریخ ساخته خواهد شد که به گفته مسئولان این هدف خیلی دور از دسترس نیست.

گرافن

گرافن و ساخت جلیقه ضد گلوله و سلول سوختنی هیدروژنی، گرافن یکی از آلوتروپ های کربن به قطر یک اتم و با آرایش شش ضلعی است. از ویژگیهای جالب توجه گرافن می توان به این عوامل اشاره کرد: می توان خودش را ترمیم کند، نازک ترین ترکیب شناخته شده است، سبک ترین ماده است، قوی ترین ترکیب کشف شده است، بهترین هدایت کننده گرما و الکتریسیته در دمای اتاق است. از این ترکیب شیمیایی می توان در ساخت هر چیزی از هواپیما گرفته تا جلیقه های ضد گلوله ای که 10 برابر از فولاد مقاوم ترند و سلول های سوختنی استفاده کرد. حتی می توان آن را به یک عامل ضد سرطان تبدیل کرد. قدرت ایجاد تحول آن در الکترونیک بیشتر از دیگر زمینه هاست. و می تواند جایگزین سیلیکونی شود که بر اساس قانون مور حسابی فشرده شده است.
با وجود تمام این ویژگی های بی نظیر، گرافن حکم ماده شگفت انگیز و تآثیر گذار بر آینده تکنولوژی را دارد. مرحله بعدی تولید است. بزرگترین مشکلی که دانشمندان در حال حاضر مشغول حل کردن آن هستند تولید انبوه گرافنی است که به اندازه کافی برای به کار بردن در صنعت خالص بوده و از قیمت پایینی هم برخوردار است. وقتی این هدف محقق شود عمر گرافن هم شروع خواهد شد.

live-in-mars

نانو تکنولوژی

دانشمندان معتقدند وسایلی که به اندازه یک کنه گردو غبار کوچک می شوند یک روز خواهند توانست معجزات پزشکی بسیار بزرگی را رقم بزند. دونالد ایگلر برای دستاوردهای مهمش در دستکاری دقیق ماده در سطح اتم، مشهور است. در سال 1989 او حروف IBM را با استفاده از 35 اتم زنون که به دقت دستکاری شده بودند نوشت، او روزی را تصور می کند که با الهام از مکانیزم های زیستی فوق العاده نانو سیستم های کاربردی غیر زیستی بسازیم، او می گوید: رویای یک ویروس سازگار با محیط زیست را می بینم که می تواند یک جمع کننده 64 بیتی بسازد و آن را بیرون دهد سپس ما این ویروس را از روی قطعاتی که ساخته ایم عبور می دهیم، تا جمع کننده هایی که تولید کرده در سر جایشان و روی قطعات قرار بگیرند خب این خیلی چیز دور از دسترسی است اما نه به اندازه دیگر دستاوردهای بشر تا به امروز.

nano-technology

آنجلا بلگر برای توسعه مواد جدید در زمینه انرژی، الکترونیک و محیط زیست معروف است، این استاد دانشگاه MIT معتقد است مهم ترین اثر نانو تکنولوژی بر آینده تکنولوژِی در فرایند تولید دیده خواهد شد، به خصوص ساخت مواد با روش های جدید سنتز آنه ها و ساخت مواد با زباله کمتر و موادی که خودشان سر هم می شوند او می گوید: “این قضیه همین حالا هم در جریان است.مثلاً در تولید مواد خاصی مثل باتری وسایل نقلیه، که بر اساس ساختار نانوی مواد و ترکیب میزان مناسبی از مواد در مقیاس نانو، ساخته می شوند. آثار این روش بر محیط زیست و کاهش استفاده از سوخت های فسیلی باورنکردنی خواهد بود به نظر من در زمینه تولید شاهد پیشترفت های بسیار زیادی در 10 سال آینده خواهیم بود.

دیوید آوشالوم یک استاد فیزیک و مهندسی برق و کامپیوتر در دانشگاه کالیفرنیا و پیشگام در زمینه اسپین ترونیک نیمه رساناهاست. او دوست دارد در یک یا دو دهه آینده شاهد ظهور تکنولوژی کوانتومی باشد او می گوید: “من به ساخت سیستم های چند منظوره ای فکر می کنم که منطق، ذخیره سازی و ارتباطات را با هم ترکیب می کنند تا اشیای کوانتومی قدرتمندی بر اساس ذرات طبیعی بسازند. این که این سیستم ریشه در یک سیستم بیولوژیکی یا شیمیایی یا سیستم حالت جامد دارد مهم نیست و در هر صورت به انقلابی در تکنولوژی، پزشکی، انرژی و دیگر زمینه ها منجر خواهد شد.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

8 − سه =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :