خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

حفاظت از کارت اعتباری

با توجه به اینکه با دبیت کارت بدون نیاز به پول نقد میتوانید پرداخت انجام دهید محافظت از آن اهمیت می یابد. بر اساس گزارش ارائه شده از فیکو در سال 2016 کلاه برداری از دبیت کارت ها 70% و از دستگاههای خودپرداز 30% افزایش داشته است. این آمار اهمیت محافظت از کارت اعتباری و دبیت کارت را نشان میدهد. جهت بررسی انواع روش های کلاهبرداری و آشنایی با جلوگیری از آن این مقاله را مطالعه نمایید.

اسکیمر، دستگاه استخراج اطلاعات کارت اعتباری

اسکیمر ابزاری است که با نصب در دستگاهها اطلاعات کارت را ذخیره و ارسال میکند. نمونه های اولیه این ابزار قابل تشخصی و بزرگ بودند اما در حال حاضر قابل تشخصی نبوده و داخل کارتخوان قرار میگیرند. اما با پیشرفت تکنولوژی این نگرانی حاصل شده که ممکن است در دستگاه عابر بانک و حتی پمپ بنزین ها هم اسکیمرها قرار گرفته باشند.

قبل از استفاده از دستگاه عابربانک یا پمپ بنزین توجه کنید وسیله اضافی یا برآمدگی مشکوکی روی دستگاه نباشد. اگر خودپرداز بانک بدون دلیل کارت شما را پس نداد سریعاً به بانک اطلاع دهید چون در روشی دیگر دستگاه اسکیمر کارت را پس نمی‌دهد و تا شما محل را ترک کنید دزد به سراغ دستگاه می‌رود و کارت را برمی‌دارد.

می‌توانید از اپلیکیشن (Skimmer Scanner) استفاده کرد، بیشتر اسکیمرها از یک نوع ارسال کننده اطلاعات به کمک بلوتوث استفاده می‌‌کنند که با این اپلیکیشن قابل شناسایی است. قبل از وارد کردن کارت به دستگاه خودپرداز بانک با این اپلیکیشن اسکن کنید تا از ایمن بودن آن آسوده‌ خاطر شوید.

محافظت از کارت اعتباری

راه‌های محافظت از کارت اعتباری

اسکیمر تنها راه دزدها برای استخراج مشخصات کارت‌های پرداخت نیست. در واقع هر بار که از کارت خود استفاده می‌کنید با خطر مواجه هستید. به همین دلیل بررسی کردن گردش حساب یا کارت اهمیت ویژه‌ای دارد و هر تراکنش مشکوک هرچند اندک باشد را به بانک یا موسسه صادر کننده کارت اطلاع دهید.

در صورت دزدیده شدن یا گم شدن کارت هرچه سریع‌تر گزارش دهید تا کارت غیرفعال شود. بعد از اطلاع دادن به مرجع صادر کننده کارت، اگر از کارت شما استفاده شود طبق قوانین شما مسئولیتی در قبال آن نخواهید داشت. قوانین محافظت در برابر سوء استفاده‌های احتمالی از کارت وابسته به بانک‌ها،‌ موسسات و کشورها متفاوت است و بهتر در هنگام تهیه کارت از این قوانین مطلع شوید. اگر مشتری خدمات جهان کارت باشید، کارت‌های ویزا و مسترکارت تحت قوانین (EFTA) است و در مواردی شاید تفاوت‌هایی وجود داشته باشد.

طبق این قانون اگر تا ۲ روز کاری بعد از فهمیدن تراکنش مشکوک به دزدی گزارش داده شود حداکثر خسارت به ۵۰ دلار محدود می‌شود، اگر بیش از ۲ روز کاری و تا ۶۰ روز گزارش داده شود حداکثر خسارت ۵۰۰ دلار و اگر بعد از ۶۰ روز کاری گزارش داده شود دیگر شامل قانون  EFTA نمی‌شوید و تمام خسارت ناشی از آن بر عهده خود شما است.

همیشه پیشگیری بهتر از درمان است، پس نکات امنیتی و محافظتی را رعایت کنید. هر برگه که مشخصات کارت خود را روی آن یادداشت کرده‌اید قبل از انداختن به سطل زباله با کاغذ خرد کن یا آتش زدن از بین ببرید. از سایت‌های معتبر خرید کنید و هیچ وقت مشخصات کارت را در سایت‌هایی که آدرس آن‌ها با http به جای https (نسخه ایمن) شروع می‌شود وارد نکنید. رمز کارت را روی کارت یا در دفترچه یادداشت ننویسید.

و بهترین روش پیشگیری از خطرات احتمالی، بررسی کردن و اطلاع داشتن از تراکنش‌ها است. اطلاع رسانی از از طریق پیامک یا ایمیل را همیشه فعال نگه دارید تا از کوچکترین تراکنش ناخواسته مطلع شوید.

شرکت پرداخت یکی از مجموعه‌های قوی در حوزه ارائه خدمات مالی بین‌المللی است که در زمینه افتتاح حساب‌هایی نظیر حساب پی‌ پال، وب‌مانی و… به شما خدمات ارزنده‌ای اعطا می‌کند.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

5 × 4 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :