خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

خرید با ویزا کارت و مستر کارت چگونه انجام می شود؟

پرداخت با ویزا کارت و مستر کارت

ویزا کارت و مستر کارت چیست؟

ویزا کارت نوعی از کارت‌های بانکی معتبر جهان می باشند که با داشتن بیش از 240 شعبه نمایندگی در کشورها و همینطور با دارا بودن بیش از ۳٬۰۰۰٬۰۰۰ دستگاه پایانه خودپرداز و کارت خوان در رتبه اول مبادلات مالی در حوزه کارت‌های الکترونیکی و ابزارهای پرداخت قرار دارند.و میتوان خرید با ویزا کارت و مستر کارت را هر جایی که لوگو مربوط به ویزا و یا مستر را میبینید با استفاده از این کارت انجام دهید.

ویزا کارت‌ و مستر کارت در دو نوع فیزیکی و مجازی صادر می‌شوند. جهت خرید با ویزا کارت و مستر کارت فیزیکی شما یک کارت پلاستیکی که روی آن شماره ۱۶ رقمی، تاریخ انقضا (Expiration Date) و کد سه رقمی CVV2 درج شده است دریافت می‌کنید. اما با خرید ویزا کارت مجازی و یا خرید مستر کارت مجازی تنها اطلاعات مربوط به آن را دریافت می کنید و قادر هستید با این اطلاعات نسبت به خرید اینترنتی از وب سایت های خارجی و یا پرداخت از طریق تلفن و فکس اقدام کنید.

مزیت‌های ویزا کارت چیست؟

از دیگر مزایای خرید با ویزا کارت و مسترکارت نیز می توان به کارمزدهای ناچیز، دریافت صورت حساب روزانه و رایگان، دریافت وجه نقد از دستگاههای خود پرداز (ATM)، خرید از تمامی فروشگاههای بین‌المللی، خرید از تمامی فروشگاههای اینترنتی، تبادل مالی با شرکتهای بین‌المللی انجام می دهند.

از کارت اعتباری خود در هر سایتی برای پرداخت میتوانم استفاده کنم ؟ توجه داشته باشید ویزا کارت یا مستر کارت در سه نوع متفاوت صادر میشود و قبل از تهیه کارت حتما سایت مورد نظر خود را بررسی نموده و اطمینان حاصل نمایید که از این کارت پشتیبانی می کند.

انواع ویزا کارت و مستر کارت

1. کردیت کارت ( CreditCard ) کارت متصل به حساب بانکی میباشد که موجودی کارت بر اساس نوع ودیعه ای که در بانک گذاشته اید به اندازه مشخصی میتواند منفی شود.

 2. دبیت کار ( DebitCard ) کارت متصل به حساب بانکی میباشد و میزان استفاده شما از کارت  به اندازه موجودی ای که در بانک دارید میباشد.(حساب یا کارت قابلیت منفی شدن ندارد) این کارتها معمولا در سه اعتبار :

  • کلاسیک یا برنز
  • سیلور یا پلاتینیوم
  • گلد

صادر میگردد که تفاوت این سه نوع اعتبار در میزان سقف برداشت از ATM و محدودیت خرید روزانه و میزان محدودیت شارژ روزانه و ماهانه میباشد.

3.  ویزا کارت پیش پرداخت و یا مستر کارت پیش پرداخت ( prepaid ) کارت متصل به حساب بانکی نمیباشد کارت ابتدا به میزان معینی شارژ میشود و سپس تا سقف میزان شارژ شده میتوان از موجودی کارت استفاده نمود.

انواع کارتهای پیش پرداخت

  • کارت پیش پرداخت قابل شارژ  این کارت به مراتب قابلیت شارژ تا سقف معینی را دارد
  • گیفت کارت این کارت از نوع هدیه میباشد که قابلیت شارژ مجدد را ندارد

راهنمای خرید با ویزا کارت و مسترکارت

ویزا کارت و مستر کارت به نام شخص متفاضی صادر می شود و شامل شماره 16 رقمی (Card Number)، یک کد (CVV) و یک تاریخ انقضاء (Expiry Date) می باشد. شما با ورود این اطلاعات در هر سایت می توانید اکثر خریدهای اینترنتی از وب ‌سایت‌های خارجی را به صورت مستقل انجام دهید و یا از خدمات آن بهره مند شوید.

جهت خرید با ویزا کارت و مستر کارت میتوان بصورت فیزیکی بر روی POS استفاده کرد و یا بصورت غیر فیزیکی بر روی درگاههای اینترنتی یا خرید های تلفنی استفاده کرد. به این نوع خرید CNP که مخفف عبارت Card Not Present است گفته میشود که شامل بسیاری ازفروشگاه ها، رستوران ها، هتل ها، خطوط هوایی، آژانس های کرایه خودرو، پمپ بنزینها و… میباشد در واقع شما در هر جایی که لوگو ویزا و یا مستر را مشاهده کنید میتوانید از این کارت اعتباری استفاده کنید.

خرید با ویزا کارت و مستر کارت

هنگام استفاده از کارت فیزیکی بر روی Point –Of- Sale) POS) تنها با وارد کردن PIN کد (Personal Identification Number)  اطلاعات کارت از روی نوار مغناطیسی یا چیپ ست آن برداشته و به مرچنت مربوطه ارسال میگردد.

اما هنگام استفاده در خرید های اینترنتی یا تلفنی که به آن (CNP (Card Not Present نیز گفته میشود اطلاعاتی مانند CVV2 (که بر پشت کارت نوشته شده)، تاریخ انقضا و بیلینگ آدرس پرسیده میشود. با وارد کردن این اطلاعات در سایت مربوطه و یا استفاده به صورت تلفنی میتوانید خرید خود را با این کارت اعتباری انجام دهید.

Authorization  کد چیست و چه کاربردی دارد؟

بعد از اینکه پرداخت با موفقیت انجام شد یک کد شش رقمی جهت تایید معامله با مرچنت ثبت میشود که این کد در صورتحساب کارت در قسمت لینک خرید سایت مربوطه نمایش داده میشود.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

یک × 5 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :