خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

دلایل کافی برای تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور

چنانچه قصد ادامه تحصیل دارید، تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور گزینه بسیار خوبی برای ساختن آینده‌تان خواهد بود. پس اگر فردی ماجراجو هستید و دوست دارید در زندگی با سرعت بیشتری نسبت به سایرین طعم تکامل و رشد را بچشید، حتما در برنامه‌های خود به تحصیل در خارج از کشور هم فکر کنید. اما چرا؟ در ادامه مطلب دلایل کافی جهت تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد در خارج از کشور را برای شما نام برده ایم.

۱. تحصیل کارشناسی ارشد و تجربه‌های فرهنگی

چالش های زیادی برای شما با ورود به کشور دیگری رخ خواهد داد. یکی از این چالش‌ها، شوک‌های فرهنگی است. بدیهی است که هر کشوری دارای فرهنگ و رسوم مختص به خود است. بنابراین در بدو ورود به آن احتمالا با مواردی برخورد میکنید که برایتان غریب است. مثلا با ورود به کانادا و شروع تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور می‌توانید با محیطی امن و چندفرهنگی، آشنا بشوید. اگر به اسپانیا بروید با محیطی گرم و سواحلی زیبا روبه‌رو خواهید بود و در ایرلند با افرادی خون‌گرم آشنا خواهید شد. انگلیس و آلمان هم محیطی سرشار از رفاه و امکانات خوب را در اختیارتان می‌گذارند.

تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور - تجربه

2. تسلط به زبانی دیگر با تحصیل و زندگی در خارج از کشور

قبل از اینکه برای تحصیل در خارج از کشور در مقطع کارشناسی ارشد اقدام کنید، بهتر است به فکر یادگیری زبان کشور مقصد باشید اما یادتان باشد که حضور در محیط است که به شما کمک می‌کند به زوایای پنهان فرهنگی و زبانی پی ببرید. مثلا زبان کوچه و خیابان و اصطلاحاتی که در آن استفاده می‌شود را تنها با تجربه حضور در محیط به‌خوبی یاد خواهید گرفت. درک زبان، نگاه و فرهنگ نقطه دیگری از دنیا بسیار جالب است و به شما کمک می‌کند تا افق‌های دید تازه‌تری در زندگی خود به‌دست بیاورید. وقتی زبانی جدید می‌آموزید، در واقع انگار پا به دنیایی تازه گذاشته‌اید. حال تصور کنید که واقعا به کشوری دیگر بروید و زبان آنها را هم بیاموزید.

3. استقلال بیشتر با زندگی در کشوری دیگر

خیلی از موضوعاتی که در کشور خودتان برای شما راحت انجام می‌شود در کشوری دیگر با وجود موانع فرهنگی، زبانی و… دشوار خواهد بود. پس لازم است با آزمون و خطا و با تکیه بر شانه‌های خود هر چیزی را مدیریت کنید. این تجربه باعث می‌شود، قوی و مستقل بشوید و به فردی تبدیل شوید که آماده انجام کارهای مهم در زندگی خود است.

تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور - تجربه

4. تفریحاتی متفاوت و جدید

با تحصیل در خارج از کشور امکان روبه‌رو شدن با تفریحات و برنامه‌های جانبی تازه‌ای هم برایتان مقدور خواهد بود. مثلا می‌توانید زندگی در کنار تفکرات تازه را یاد بگیرید، آب‌وهوایی تازه را تجربه کنید، بعضا به چیزهای جدیدی که می‌بینید علاقه‌مند بشوید و از آنها یاد بگیرید.

تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور - تفریحات

۵. تقویت شبکه ارتباطی

وقتی برای تحصیل در خارج از کشور اقدام می‌کنید، باید حواستان باشد تا در کشوری دیگر تنها و غریب نمانید. منظور این است که شبکه‌های ارتباطی میان دانشجویان خارجی و بین‌المللی را شناسایی کنید و با پیوستن به آنها ضمن اینکه احساس تنهایی نمی‌کنید، برای آینده شغلی خود و… هم فرصت‌های خوبی تدارک ببینید.

تحصیل کارشناسی ارشد خارج از کشور - ارتباطات

۶. استفاده از امکانات رایگان دانشجویان بین‌المللی

وقتی به‌عنوان دانشجویی خارجی مشغول به تحصیل در نقطه‌ای دیگر از دنیا می‌شوید، خدمات مختلفی از سوی ارگان‌های مختلف بین‌المللی در اختیارتان قرار می‌گیرد. یکی از این خدمات کارت ISIC است که به واسطه آن می‌توانید به سفر بروید، از خدمات مختلف بهره ببرید مثلا تخفیفات گوناگونی دریافت کنید و… . پس یکی دیگر از مزایای دانشجوی بین‌المللی بودن همین خدمات رفاهی مختلفی است که استفاده خواهید کرد و بعضا امکان رفتن به کشورهای دیگر هم برایتان فراهم می‌شود.

۷. تقویت رزومه و سوابق تحصیلی برای ورود به بازار کار

این روزها برای ورود به بازار کار در سراسر دنیا، رقابت شدیدی وجود دارد. کسب مدارک تحصیلی بین‌المللی باعث می‌شود که در تمام نقاط دنیا امکان کار کردن و شروع زندگی حرفه‌ای داشته باشید. بنابراین اگر به‌عنوان دانشجویی بین‌المللی شروع به تحصیل کنید برای خود آینده‌ای درخشان‌تر خواهید شاخت.

۸. یادگیری زبان انگلیسی و سایر زبان‌های جدید

اگر برای تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور اقدام کنید، زبان‌های تازه‌ای را هم می‌آموزید. انگلیسی که زبانی بین‌المللی است در شما تقویت می‌شود و اگر در کشوری غیرانگلیسی زبان به سر ببرید هم امکان یادگیری زبان آن کشور برایتان فراهم می‌شود.

تحصیل کارشناسی ارشد در خارج از کشور - زبان تازه

۹. دریافت بورسیه‌های تحصیلی و امکان تحصیل رایگان

بسیاری از دانشگاه‌های مطرح بین‌المللی برای دانشجویان خود خدماتی مانند کمک‌هزینه‌های تحصیلی و بورسیه‌ها را در نظر می‌گیرند. این بورسیه‌های تحصیلی به شما کمک می‌کند تا بدون نگرانی‌های مالی اقدام به تحصیل در کشوری دیگر کنید. البته بورسیه‌ها بنا به رشته تحصیلی‌تان و کشوری که در آن مشغول به درس خواندن می‌شوید، متفاوت است.

اگر شما هم به تحصیل در خارج از کشور علاقه‌مند هستید، میتوانید با اسنفاده از امکان پرداخت هزینه سفارت در وب سایت پرداخت به خواسته خود جامه عمل بپوشانید؛ همچنین با استفاده از خدمات پرداخت با ویزا کارت و یا استفاده از مستر کارت می‌توانید کلیه پرداخت‌ها از جمله پرداخت شهریه دانشگاه را به آسانی انجام دهید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

سه × 3 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :