خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

دلیل علاقه روس ها به کریپتوکارنسی‌ها

یکی از اصلی‌ترین دلایل علاقه روس ها به کریپتوکارنسی این است که تعداد برنامه‌نویسان برجسته در این کشور زیاد است. در دورانی که روسیه هنوز اتحاد جماهیر شوروی بود، یادگیری ریاضیات و فیزیک در اولویت روس‌ها بود. حضور روس‌ها در مسابقات و المپیادهای جهانی ریاضی و کامپیوتر شاهدی بر این ادعا است که روس‌ها نوابغ زیادی در این زمینه دارند. آنها دانشمندان و افراد بسیار زبده‌ای در این دو حوزه علمی تربیت کرده‌اند و در چنین شرایطی بدیهی است که استعدادهای زیادی در زمینه برنامه‌نویسی و موضوعات مربوط به بلاک‌چین و… در این کشور وجود دارد.

بعد از فروپاشی شوروی، تعداد زیادی نیروی دانشمند در حوزه ریاضی و کامپیوتر در کشور روسیه وجود داشتند که با بازار کاری خالی مواجه بودند. به تدریج، روس‌ها راه نجات را یافتند. راه نجات چیزی نبود جز فناوری و راه‌اندازی استارتاپ‌هایی در این حوزه. استارتاپ‌هایی که محوریت آنها فناوری و کامپیوتر باشد به هزینه و سرمایه کمتری برای شروع نیاز دارند. همین موضوع باعث شد تا روس‌ها به دنیای فناوری وارد شوند.

علاقه روس ها به کریپتوکارنسی‌ها - ارز

استعدادهای روسی از کریپتوکارنسی‌ها چه استفاده‌ای می‌کنند؟

همان‌طور که پیش‌تر عنوان شد، روس‌ها مهندسان کامپیوتر و متخصصان زیادی در حوزه ریاضیات و فناوری دارند. بدیهی است که نیروی تحصیل‌کرده و متخصص در زمینه پیشبرد بلاک چین کمک شایانی به این شبکه می‌کند. صدها کنفرانس مختلف در حوزه دنیای بلاک چین، کریپتوها و… در کشور روسیه برگزار می‌شود و به پروژه‌های مختلفی درباره برنامه‌نویسی، معرفی ارزهای جدید و… در آنها پرداخته می‌شود.

رابطه دولت روسیه با کریپتوکارنسی‌ها بسیار عجیب و پیچیده است. سال گذشته، زمزمه‌هایی مطرح می‌شد مبنی بر اینکه بلاک چین به روسیه تعلق پیدا خواهد کرد. بلاک چین در واقع دفتر کلی است که تراکنش‌های مرتبط با بیت‌کوین و کریپتوکارنسی‌ها در آن به ثبت می‌رسد. همه کاربران بلاک چین دارای نسخه‌ای از این دفتر کل هستند و می‌توانند جزئیات تراکنش‌های خود را به دقت از این سیستم پیگیری کنند. این شبکه که دیر یا زود نظام‌های بانکی قدیمی را منسوخ خواهد کرد، کشور و دولت روسیه هم از همین ابتدا با حضور و میل پررنگی که در زمینه فعالیت در این زمینه داشته است، دندان‌ها را برای کنترل بیشتر بلاک چین تیز کرده است.

البته ساختار و عملکرد سیستم بلاک چین و ماهیت آن که مبتنی بر تمرکززدایی است این علاقه روس ها با کریپتوکارنسی و… را نادیده خواهد گرفت. باید دید که در آینده، سرنوشت این نظام جدید به کجا می‌رسد.

علاقه روس ها به کریپتوکارنسی‌ها - ارز دیجیتالی

رئیس‌جمهوری روسیه و واکنش او به کریپتوکارنسی چیست؟

ولادیمر پوتین، رئیس‌جمهوری روسیه با ویتالیک بوترین یعنی خالق اتریوم دیداری داشته است و بر ضرورت دیجیتالی شدن استراتژی‌های اقتصادی روسیه تاکید داشته است. دولت روسیه حتی در راستای عرضه ارز دیجیتالی مخصوص به خود یعنی پِی‌ول  (paywall) هم اقداماتی صورت داده است و هدف از آن کم کردن اثرات برخی از تحریم‌هایی بوده است که دامن‌گیر این کشور در بازارهای بین‌المللی می‌شود.

اما علیرغم دیدار پوتین با بوترین و تمام آنچه گفته شد، رفتار بعدی دولت روسیه چندان با اقدامات قبلی هم‌خوانی نداشت. به طوری‌که دولت روسیه تمام وبسایت‌هایی که از طریق کریپتوکارنسی‌ها معاملات خود را انجام می‌دانند، مسدود کرد و جرایم سنگینی برای استفاده از این سیستم تعیین نمود. حتی پوتین، کار کردن با ارزهای دیجیتال را کار جنایتکاران و خلافکاران دانست. به نظر می‌رسد که علاقه روس ها به کریپتوکارنسی همچنان سر جای خود قرار دارد ولی دولت دوست ندارد که بخش خصوصی در این زمینه چندان جولان بدهد.

برای اینکه آینده دنیای کریپتوکارنسی‌ها علاقه روس ها به کریپتوکارنسی و خیلی چیزهای دیگر درباره این فناوری تازه روشن و مشخص شود نیاز به گذشت زمان وجود دارد. فعلا همه مترصد استفاده از ظرفیت‌های بلاک چین و … برای رسیدن به اهداف خود هستند و نمی‌توان پیش‌بینی دقیقی از آینده داشت.

در صورتی که شما نیز مایل به سفر یا مهاجرت به روسیه هستید، پرداخت با استفاده از خدمات ویزا کارت می‌تواند کلیه پرداخت‌ها یا رزرو آنلاین هتل‌ها و پرداخت هزینه‌ وقت سفارت را به آسانی انجام دهد. دریافت پول از خارج از کشور از دیگر خدماتی است که برای مهاجران و مسافران عزیز فراهم شده است.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

4 × چهار =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :