خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

شش دلیل رد ویزای دانشجویی آلمان

مدارک و اسناد هر دانشگاه متفاوت است و شما باید بر اساس موارد مورد نیاز هر دانشگاه مدارک لازم را برای آن ارسال نمایید. در صورتی که تقاضای شما نیاز به پذیرش از طریق پلتفرم‌های آلمان برای دانشجویان بین‌المللی یا UNI-ASSIST دارد، باید هزینه‌های مخصوص به تقاضای ویزای دانشجویی را علاوه بر هزینه‌ی ویزا پرداخت کنید. جهت پردات هزینه های خود میتوانید از مستر کارت فیزیکی و یا مستر کارت مجازی استفاده نمایید.

پس از ارسال تقاضای تحصیل خود به دانشگاه‌های مختلف باید منتظر باشید. این امر ممکن است چندین ماه به طول بیانجامد حال ممکن است تقاضای شما پذیرفته شود یا رد شود. اولین مرحله از روند دریافت ویزای دانشجویی پذیرفته شدن در دانشگاه است. قسمت سخت‌تر کار زمانی است که شما درخواست ویزا می‌کنید. بسیاری از نهاد‌ها و مشاوران در ازای دریافت هزینه اسناد تقاضای شما را آماده می‌کنند و در طول فرآیند شما را راهنمایی می‌کنند.

علاوه بر اسناد و مدارک، از شما خواسته می‌شود که یک حساب بانکی مسدود شده با حداقل ۸۶۴۰ یورو معرفی کنید. چرا دقیقا این مبلغ تعیین شده است؟ هزینه‌ی هر ماه تحصیل در آلمان حدودا ۷۲۰ یورو است، مجموع ۱۲ ماه تحصیل شما در طول یک سال۸۶۴۰ یورو می‌شود. بنابراین باید به کشور آلمان ثابت کنید که می‌توانید هزینه‌های سال اول خود را تامین کنید. بنابراین این حساب بانکی بلوکه می‌شود.

علاوه بر این، باید هزینه‌‌ای برای تقاضای ویزای خود در زمان مصاحبه پرداخت کنید. در صورتی که همه چیز به خوبی پیش برود، چند هفته پس از مصاحبه به شما پاسخ مثبت داده می‌شود و مسیر تحصیل در آلمان برای شما باز می‌شود. برای دریافت جزئیات بیشتر در مورد روند تقاضای ویزای دانشجویی در آلمان این مقاله را مطالعه کنید.

اما اگر پاسخ تقاضا منفی باشد، چه باید کرد؟ در صورت رد شدن ویزای دانشجویی چه اتفاقی می‌افتد؟

حتما تعجب خواهید کرد که چرا تقاضای شما رد شده است. احتمالا تلاش زیادی انجام داده‌اید اما کافی نبوده است. بنا به دلایل مختلف امکان رد تقاضای شما وجود دارد که باید آن‌ها را بشناسید تا در درخواست مجدد به شما کمک کند. در صورتی که در حال آماده‌سازی درخواست خود هستید، اگر از دلایل اصلی رد ویزا آگاه باشید، احتمال خطا کمتر است. در ادامه‌ی این نوشتار ۶ دلیل اصلی درخواست ویزای دانشجویی در آلمان ذکر شده است.

تحصیلات آکادمیک

آموزش و پرورش آلمان یکی از سخت‌گیرترین سیستم‌های آموزشی دنیا است. در صورتی که فرد زمینه‌ی تحصیلی خوبی نداشته باشد و در کارنامه‌ی خود نمرات عالی نداشته باشد، مطمئنا درخواست او برای پذیرش رد خواهد شد. ممکن است از دید خود کارنامه‌ی علمی خوبی داشته باشید، اما سفارت برنامه‌های سخت‌گیرانه‌ی برای تحصیلات آکادمیک و سوابق تحصیلی شما دارد. در صورتی که سوابق تحصیلی شما مطابق با استانداردهای آلمان نباشد، تقاضای شما رد می‌شود.

ویزای دانشجویی

وضعیت مالی

سفارت آلمان هرگز به کسی که امکانات اولیه‌ی تامین زندگی خود در این کشور را نداشته باشد، ویزا نمی‌دهد. بنابراین لازم است برای ورود به آلمان زمینه‌ی مالی قوی داشته باشید تا بتوانید هزینه‌های زندگی خود برای مدت زمان اقامت خود را تامین کنید. بنابراین، اولین دلیل رد درخواست ویزا وضعیت مالی شماست.

حتی اگر یک حساب بانکی مسدود با حداقل ۸۶۴۰ یورو به سفارت معرفی کرده باشید، نیاز دارید که سالیانه مبلغی را برای تحصیل در آلمان تخصیص دهید. در صورتی که سفارت وضعیت مالی شما را بررسی کند و به آن مظنون باشد درخواست شما را رد خواهد کرد.

نکته: در زمان اظهار بیانیه‌های مالی و بانکی اطمینان حاصل کنید که مبلغ مورد نیاز دقیقا در حساب بانکی شما موجود است. به این صورت، سفارت مطمئن خواهد شد که در موراد اضطراری توانایی پوشش هزینه‌های خود را دارید.

مهارت‌های زبان

گاهی اوقات برقراری ارتباط با افراد دیگر کار دشواری است و در صورتی که با زبان هر کشور به درستی آشنایی نداشته باشید، امکان سوء تفاهم وجود دارد. در صورتی که زبان کشور مقصد را بلد نباشید، برقراری ارتباط با دیگران سخت خواهد بود. ممکن است از شما خواسته شود که در دوره‌های زبان آلمانی شرکت کنید و سطح زبان خود را بسنجید. شما زمانی که برای مصاحبه دعوت می‌شوید، باید مهارت‌ها خود را ثابت کنید. قبل از هر چیز برای درخواست ویزای دانشجویی در آلمان باید حداقل سطح زبان آلمانی C2 را داشته باشید. علاوه بر این، شما باید توانایی صحبت به زبان انگلیسی را نیز داشته باشید.

در صورتی که نتوانید در طول مصاحبه مهارت‌های خوب زبانی خود را اثبات کنید، ممکن است سفارت درخواست شما را رد کند. به همین دلیل اثبات مهارت‌های زبانی از اهمیت بالایی برخوردار است، شما باید قابلیت درک و پاسخ دادن به زبان آلمانی را داشته باشید.

ویزای دانشجویی

مشخصات

هر کشور توسعه یافته‌ای به یک پروفایل مشخص از افراد نیاز دارد تا به شما اجازه‌ی ورود به کشور را بدهد. بسیاری از افراد جوان و ماهر می‌توانند در موقعیت‌های شغلی خالی که بومیان آن کشور نمی‌توانند پر کنند، مشغول به کار شوند. آن‌ها همواره دنبال افرادی هستند که توانایی بهبود چشم‌انداز اقتصادی آن کشور را داشته باشد. آلمان به دنبال افراد جوان و ماهر است. در صورتی که گروه سنی شما متناسب با حوزه‌ی تحصیل در یک دانشگاه خاص نباشد، سفارت درخواست شما را رد می‌کند.

نکته: قبل از تصمیم‌گیری در مورد حوزه‌ی تحصیل از مهارت خود اطمینان کسب کنید. سعی کنید که تجربه و پس‌زمینه‌ی تحصیلی خود را با تقاضای ارائه شده در ایالت مورد نظر، مطابقت دهید.

ویزای دانشجویی و برنامه‌ی تحصیلی

در صورتی که درخواست ویزای دانشجویی برای کارشناسی ارشد دارید، باید رشته‌ای مرتبط با تحصیلات دانشگاهی دوره‌ی کارشناسی خود را انتخاب کنید. در صورتی که تمایل به تغییر شغل یا کسب مدارک متفاوت دارید، باید بدون ارائه پیشینه‌ی تحصیلی علمی خود اقدام کنید.

در صورتی که مدرک کارشناسی در رشته‌های هنری دارید، باید برای مدرک کارشناسی در رشته‌ی مهندسی تقاضا کنید. نمایندگان سفارت با بررسی تقاضای شما بر اساس برنامه‌ی تحصیلی شما برای قبول یا رد تصمیم‌گیری می‌کنند.

نکته: بهترین کار اقدام برای کارشناسی ارشد مربوط به تحصیلات کارشناسی است. با این وجود، در صورتی که می‌خواهید رشته‌ی تحصیلی خود را تغییر دهید باید اثبات کنید که در زمینه‌ی کار جدید مهارت یا تجربه‌ی کافی را دارید.

ویزای دانشجویی

مصاحبه

مصاحبه همیشه استرس‌زاست! مصاحبه برای ویزا بیشتر از هر مصاحبه‌‌ای استرس دارد. حتی اگر استرس دارید باید بر روی تک تک کلمات خود تمرکز کنید. به همین دلیل داشتن آمادگی برای مصاحبه همیشه ضروری و مهم است.

از مصاحبه‌ شونده‌ها مجموعه‌ای از سوالات را می‌پرسند، از پس زمینه‌ی تحصیلی گرفته تا تست کردن دانش شما از آلمان و رشته‌ی تحصیلی شما. در صورتی که آمادگی لازم را ندارید، ممکن است پاسخ‌های اشتباه بدهید. هر چه آمادگی شما بیشتر باشد، احتمال پذیرش درخواست شما بالاتر می‌رود.

نکته: در مورد مصاحبه تحقیق کنید و آماده باشید. معمولا از دانشجویان متقاضی سوالات مشترکی پرسیده می‌شود، می‌توانید با تمرین کردن در خانه به این سوالات پاسخ دهید. در مورد آلمان، ایالت مورد نظر، دانشگاه و رشته‌ی خود مطالعه کنید. هر چه آمادگی شما بیشتر باشد، مصاحبه بهتر پیش می‌رود.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

یازده + 9 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :