خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

شش مورد از مشکلات کسب و کارهای کوچک و راه هایی برای رفع آنها

راه اندازی کسب و کار کار نسبتا دشواری است و هر شخص با راه اندازی یک کسب و کار متوجه این موضوع خواهد بود که با چالش های زیادی روبرو است. بنابراین، باید دقت کنید که راه‌اندازی هیچ‌ کسب‌ و کار ذاتا ساده نیست. کسب و کارهای کوچک هم از این قضیه جدا نیستند. مشکلات کسب و کارهای کوچک هم درست به اندازه کسب و کارهای متوسط و بزرگ و حتی شدیدتر از آن‌ها است. زیرا آمارهای مختلف نشان می‌دهند که تقریبا نیمی از کسب و کارهای کوچک با شکست رو به رو می‌شوند. در ادامه به بررسی مشکلات موجود در کسب و کارهای کوچک می پردازیم.

۱. اصلی‌ترین مشکل کسب و کارهای کوچک مدیریت مالی

یکی از مشکلات کسب و کارهای کوچک مدیریت امور مالی است. باید بودجه‌بندی صحیحی برای پرداخت حقوق کارکنان، تأمین منابع لازم برای کار، هزینه‌های سربار و… صورت بگیرد. از سوی دیگر بازپرداخت وام‌ها و… هم هستند. در چنین وضعیتی باید دقت کنید که حتی بسیاری از کسانی که تخصص کافی در امور مالی و حسابداری دارند نیز با مشکل مواجه می‌شوند.

برای فائق آمدن بر مشکلاتی که در زمینه مالی برای‌تان پیش می‌آید باید تدابیری بیاندیشید. برای مثال، از نرم‌افزارهای مالی و حسابداری دقیق استفاده کنید. یا بهتر است به حسابداری خبره اعتماد کرده و از تخصص او در زمینه مالی و حسابداری بهره ببرید. مشورت را از یاد نبرید و سعی کنید متوجه شوید که کدام کارت‌ اعتباری برای فعالیت شرکت بهتر هستند و خدمات مالی مختلفی که می‌توانید مورد استفاده قرار بدهید به چه صورت هستند.

۲. ساختن و گرد هم آوردن تیمی باکیفیت و بهره‌ور

یکی از مشکلات کسب و کارهای کوچک این است که تیمی قوی و بهره‌ور ندارند. برای این‌که بتوانید تیمی قوی داشته باشید باید برای جمع‌آوری اشخاص مناسب زمان بگذارید و برای انتخاب نیروهای مختلف، تعادل تیمی را هم در نظر بگیرید. منظور از تعادل تیمی این است که باید برای هر وظیفه و هر پُستی در تیم خود نیرویی مفید را با دقت انتخاب کنید. ضمن اینکه تفکر استراتژیک را در تمامی بخش‌های کار در نظر داشته باشید.

۳. موضوع بیمه کارکنان

بیمه کردن کارکنان و نیروهایی که برای شما در کسب و کارتان مشغول به فعالیت هستند نیز بسیار مهم است. بنابراین باید تلاش کنید تا موضوع خدمات بیمه را نیز که شامل سلامت و… می‌شود به خوبی ارزیابی و بررسی کنید. باید ببینید که چه گزینه‌هایی پیش روی‌تان قرار دارد و برای بیمه کردن به چه میزان بودجه نیازمند هستید.

مشکلات کسب و کارهای کوچک - بیمه

۴. تثبت هویت برند

یکی دیگر از مشکلات کسب و کارهای کوچک، شکل‌دهی به برند و تثبیت آن برای مخاطبان و مشتریان است. برای این‌که برندتان را به خوبی در بازار و در ذهن مشتریان تثبیت کنید باید به بازاریابی نگاه ویژه‌ای داشته باشید. منظور از نگاه ویژه این است که باید به اقداماتی مثبت در بازاریابی تسلط پیدا کرده و آن‌‌ها را به درستی اجرا کنید. یکی از اقدامات مهمی که در این راستا باید صورت بدهید، بررسی بازخوردهای مشتریان و مخاطبان است. یادتان باشد که هر فعالیتی که در زمینه بازاریابی صورت می‌دهید باید اثربخشی و ثمربخشی آن را کاملا مشخص کنید. یعنی باید بدانید بودجه‌ای که صرف کرده‌اید و نظرات و دیدگاه مخاطبان بعد از فعالیت شما چگونه پیش رفته است.

کار دیگری که باید انجام بدهید، این است که بخش کوچکی از بازار را در نظر بگیرید و روی نیازهای خاص آن بخش کوچک تمرکز داشته باشید. در آخر هم یادتان باشد که از فضای آنلاین غافل نشوید و کسب‌وکارتان را تا جایی که می‌شود با این فضا پیوند بدهید.

۵. بررسی میزان رشد و پیشرفت

از جمله مشکلات کسب و کارهای کوچک می‌توان به این نکته اشاره کرد که در بیشتر موارد خیلی زودتر از زمانی که باید به سراغ بررسی وضعیت رشد می‌روند. در واقع، بدون این‌که زمان کافی برای رشد و پیشبرد اهداف به خود داده باشند سریعا در پی این هستند که میزان دستاوردهای کسب و کار خود را ارزیابی کنند. چنین دیدگاهی اشتباه است و باعث می‌شود که امکان توجه و تمرکز بر نقاط ضعف و قوت از بین برود. پس برای رفع این مشکل هم باید به چارچوب و ساختار کاری‌تان توجه کنید و تلاش‌تان این باشد که با تفکر استراتژیک خود، نقاط ضعف و قوت کار را کشف کرده و تهدیدها و فرصت‌ها را متناسب با ساختار کسب و کارتان مدیریت کنید. در این صورت است که در مسیر رشدی صحیح و پیوسته قرار خواهید گرفت.

۶. پیروی از قانون و مقررات

پیروی از قانون و مقررات هم یکی از موضوعات مهمی است که هر کسب و کاری در ابعاد مختلف باید به آن واقف باشد. این‌که شرکتی کوچک و نوپا هستید به شما حق معافیت از رعایت قوانین مختلف تجاری و… را نمی‌دهد. پس اگر می‌خواهید مانند شرکت‌های نوپا و کسب و کارهای کوچک مختلف در تله نابلدی‌های قانونی اسیر نشوید، بهتر است به دنبال استخدام یک وکیل برای شرکت‌تان باشید یا حداقل از کارشناسی خبره در زمینه‌های حقوقی و قانونی مشاوره بگیرید.

راه اندازی کسب و کار نوپا بسیار ارزشمند است و با هدایت و مدیریت درست می‌تواند در مدت زمانی اندک به نقاط مثبت فراوانی دست پیدا کند. لازمه حرکت در مسیری صحیح، آگاهی و دانش است.

مشکلات کسب و کارهای کوچک - مالی

چنانچه تمایل به راه اندای کسب و کار ارزی دارید و نیاز به افتتاح حساب بین المللی و یا خرید کارت اعتباری مستر کارت و یا مستر کارت فیزیکی و مستر کارت مجازی دارید میتوانید از خدمات سایت پرداخت در این زمینه استفاده کنید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

چهار × 5 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :