جدیدترین مطالب
با توجه به پر رونق شدن بازار مهاجرت، ترکیه نیز به یکی از مقاصد...
عوامل متعددی در آماده بودن برای حضور در آزمون آیلتس و تافل تاثیر دارد....
بانکداری بین المللی به هر نوع عملیات بانکی که در مرزهای بین المللی صورت...
دلیل اصلی تقاضای بالای مهاجرت به کشور کانادا مهمان پذیری مردم و دولت کشور...

مالزی ارز دیجیتال اسلامی ارائه می کند

اولین ارز دیجیتال جهان که با احکام اسلامی منطبق است توسط مالزی رونمایی شد. کشور مالزی هیچ ادعایی درباره اسلام و محوریت جهان اسلام ندارد. با این حال در عین حفظ فرهنگ اسلامی و بومی خود و با احترام کامل به مذاهب و فرهنگ ها توانسته است به همسویی احکام دین و توسعه کشور نائل شود. آخرین نمونه اش ابداع اولین ارز دیجیتال اسلامی منطبق با احکام اسلامی است.

ارز دیجیتال مدرن ترین و جدیدترین نوع پول در جهان است که به باور بسیاری از اقتصاد دانان آینده اقتصد جهان را شکل می دهد و هم اکنون نیز گردش مالی قابل توجهی در دنیا دارد. در ایران اما حتی بانک مرکزی هم این نوع ارز را نادیده می گیرد و اساساً به رسمیت نمی شناسد.

پیشتر نیز کشور مالزی توانسته است لیدر جریان غذای حلال در جهان باشد و بخش مهمی از گردش مالی اغذیه با نشان حلال را متوجه خود کند همچنین اندیشمندان اقتصادی مالزی با علم به این که بسیاری از تجار ثروتمند مسلمان در جهان به دنبال مسیری حلال و غیر ربوی برای تبادلات بانکی و تجاری شان هستند ابزارهای مالی اسلامی را احیا و بروز کردند و موفق به جذب سرمایه های تاجران مسلمان از سراسر جهان در سیستم خود شدند.

علت این که در مالزی اسلام و توسعه هم مسیر می شوند ولی در ایران که بیش از مالزی ادعای اسلام دارد مدام درگیر تنش هستیم این است که برخلاف ایران ادبیات عمومی در مالزی، در میان حاکمان، اندیشمندان و مردم توسعه محور است بدین معنا که هر موضوعی با این 2 پرسش کلیدی و بنیادین مورد بررسی قرار می گیرد که چه نسبتی با توسعه دارد و چگونه می توان از آن در جهت توسعه کشور استفاده کرد.

مثلاً وقتی به مفهوم ابزارهای مالی اسلامی رسیده اند بررسی کرده اند که چگونه می توان از آن ساز و کاری برای جذب منابع مالی به اقتصاد مالزی و توسعه کشور ایجاد کرد یا اکنون که ارز دیجیتال در جهان به راه افتاده این سوال را مطرح کرده اند که چگونه می توان آن را با اسلام تلفیق کرد و در مسیر توسعه مالزی از آن بهره برد؟

سال ها پیش در ترکیه ابتدا با صوفیان برخورد کردند و حتی مقبره مولانا را بستند اما بعدها دیدند که از این ظرفیت می توان در جهت توسعه گردشگری استفاده کرد. از این رو مقبره مولانا را بازگشایی و مرمت کردند تعامل فرهنگی را در پیش گرفتند و مناسک صوفیان مانند رقص سماع را به یکی از ارکان گردشگری ترکیه به ویژه در قونیه تبدیل کردند.

نوشتن دیدگاه

3 × 4 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :