خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

مراحل مهاجرت به سوئد

همانطور که میدانید مهاجرت به یک کشور دیگر دارای قوانین و روشهای خاص خود است و نیاز به اسناد و مدارک معتبر به دلیل تقاضای بالا برای ورود به این کشور خواهید داشت. همانطور که می دانید در صورتی که به دنبال هدفی باشید بلاخره به آن خواهید رسید. قبل از مهاجرت به سوئد نکات و موارد زیر را بیاموزید تا به نتیجه مطلوب تری برسید.

۱. دریافت مجوز اقامت از اداره‌ی مهاجرت

گام اول برای مهاجرت به کشور زیبای سوئد دریافت مجوز اقامت است. تمام مسائل مربوط به مهاجرت، پناهندگی، ویزاها، مجوزها و شهروندی توسط سازمان مهاجرت سوئد «میگریشن برکت» بررسی می‌شود. شاید به دلایل امنیتی مجوز شما از طریق یک شغل، خانواده یا برای اهداف مطالعاتی قبل از رسیدن به سوئد به مجوز کار و اقامت نیاز داشته باشد. همه‌ی مجوزهای اقامت تاریخ انقضاء دارند بنابراین مهاجرت به کشور سوئد ممکن است نیاز داشته باشید تا برای تأیید مجوزها یا سایر مسائل مرتبط با ویزا به نزدیک‌ترین اداره‌ی آژانس مهاجرت یا دفتر مرکزی بروید.

۲. دریافت شماره‌ی هویت شخصی از اداره‌ی مالیات

مهم‌ترین نیاز به عنوان یک مقیم تازه، ثبت نام در سازمان امور مالیاتی سوئد است که «اسکاته ورکت» نامیده می‌شود. این فرایند ثبت نام باید طی شود تا اطمینان حاصل شود که که نام شما در لیست کل مالیات‌دهندگان، به همراه هویت شخصی، شرایط تأهل و اطلاعات مربوط به آدرس خانه و بیمه‌ شما اضافه شده است.

از طریق ثبت نام در اداره‌ی مالیات، شما یک شماره‌ی هویت شخصی منحصر به خود را دریافت می‌کنید که «پرشون نامبر» نامیده می‌شود. هویت حقوقی شما در سوئد با این شماره نشان داده می‌شود و برای امور اداری و بانکی و حساب‌های خود مورد استفاده قرار می‌گیرد.

۳. بیمه شوید

مهاجرت به کشور زیبای سوئد

هر مقیمی برای بهره‌مندی از مزایای شهروندی مانند بهداشت اولیه، مزایای پدر و مادری، مقرری برای فرزندان و بیمه‌ی ناتوانی و سایر بیمه‌ها به این سازمان نیاز دارد. این سازمان در زمان‌های بحرانی شما را تحت پوشش قرار می‌دهد و این مرحله یکی از گام‌های اساسی مهاجرت به کشور سوئد است. به محض اینکه شماره‌ی هویت شخصی خود را دریافت کردید، گام بعدی ثبت نام در سازمان بیمه‌ی تامین اجتماعی سوئد است.

4. برای مهاجرت به سوئد حساب بانکی باز کنید

مهاجرت به کشور زیبای سوئد

در ابتدا برای مهاجرت به کشور سوئد، مراقب انجام دادن مراحل دو و چهار باشید. یک حساب بانکی سوئدی باز کنید که معمولاً به یک کارت شناسایی سوئدی نیاز دارد و حداقل به یک کارت هویت شخصی سوئدی به علاوه‌ی یک گذرنامه‌ی معتبر نیاز است. بعد از اینکه مراحل دو و چهار را به خوبی پشت سر گذاشتید، وقت آن رسیده است که بتوانید کارهای بانکی خود را شروع کنید.

چهار بانک اصلی سوئد، «اس ای بی»، «نوردیا» و «هندلسبانکن» هستند. هرکدام از این بانک‌ها به شما کمک خواهند کرد تا از کارت‌ اعتباری و خدمات بانکی مورد نیاز خود بهره‌مند شوید. حساب بانکی را در بانکی که بیشتر از همه در سوئد شناخته شده است تنظیم کنید. در سوئد بیشتر صورت حساب‌ها و درآمدها به صورت آنلاین و خودکار پرداخت می‌شوند.

5.پرداخت مالیات در سوئد

سیستم پیشرفته‌ی رفاه اجتماعی سوئد برای بسیاری از افراد شناخته شده است و دلیل افراد زیادی برای مهاجرت به کشور  سوئد همین موضوع است. پس اگر قصد دارید که از این رفاه بهره‌مند شوید باید مالیات بپردازید. در سوئد، اداره امور مالیاتی سوئد مسئول جمع آوری مالیات‌ها است که با توجه به درآمد افراد میزان آن متفاوت است.

البته خیلی نگران نباشید. مهاجرت به کشور سوئد خیلی هم سخت نیست. نظام مالیاتی سوئد، کاملاً  رو به جلو و انعطاف‌پذیر است. برای مثال اگر شما در یک شرکت استخدام شده باشید، با مالیات از همان ابتدا به صورت خودکار از درآمد شما کم شده است.

برای افراد خود اشتغال ساختار مالیاتی کمی پیچیده‌تر است. اگر برنامه دارید که یک تاجر مستقل باشید باید در سیستم «اف اسکات» ثبت نام کنید. در حال حاضر، اداره امور مالیاتی سوئد فقط اطلاعات کامل را در سایت «اف اسکات» نوشته که به زبان سوئدی است. اما بدنه‌ی جامعه می‌توانند در این زمینه به شما کمک کنند. این یعنی بیشتر سوئدی‌ها انگلیسی را متوجه می‌شوند و می‌توانند به این زبان صحبت کنند. همچنین پیدا کردن یک حسابدار خوب که شما را در فرایند شناسایی و اینکه کدام نوع از مالیات به شما تعلق میگیرد، کمک کند بسیار مفید است و این کار باعث می‌شود که مطمئن شوید که مالیات سالیانه را درست و به موقع پرداخت کرده‌اید.

6.برای مهاجرت به کشور سوئد کارت شناسایی موقت بگیرید

بعد از اینکه شماره‌ی هویت شخصی خود را گرفتید و در اداره‌ی بیمه‌ی تامین اجتماعی ثبت نام کردید، گرفتن یک کارت شناسایی موقت سوئدی مرحله‌ی قانونی بعدی است. این کارت شناسایی، مدرک اولیه‌ی شناسایی شما در این کشور است. با این کارت می‌توانید حساب‌های بانکی خود را باز کنید، از کارت‌ اعتباری استفاده کنید، از طریق اداره‌ی پست بسته‌های پستی ارسال و دریافت کنید و از طریق این کارت است که برای ورود به مکان‌های خاصی مانند کلوب‌ها که محدودیت سنی دارند اجازه دریافت می‌کنید.

این نکته را نیز مد نظر داشته باشید که هنگامی که برای اولین بار کارت شناسایی سوئدی را می‌گیرید، به شخصی نیاز دارید که قبلاً در این سیستم ثبت نام کرده باشد و بتواند کارت شناسایی سوئدی خود را برای شما بیاورد تا بتوانند با کمک او در اداره امور مالیاتی هویت شما را شناسایی کنند. اگر خانواده‌ همراه شما نیستند، می‌توانید از افراد دیگری که می‌شناسید مانند رئیس خود، یکی از همکاران یا یکی از دوستان کمک بگیرید.

7.شغلی پیدا کنید یا شرکت خود را ثبت کنید

اگر مجوز اقامتی که دارید همچنان به شما اجازه می‌دهد که در سوئد کار کنید، شما باید مشمول ثبت نام در آژانس کاریابی دولتی سوئد شده باشید که «آربت سورمندیان» نامیده می‌شود. این اداره می‌تواند به شما کمک کند تا شغل‌هایی را که متناسب با مهارت‌های فعلی، مدرک تحصیلی و تجربه‌ی کاری شما است را پیدا کنید و همچنین یک مربی شغلی در اختیار می‌گذارد تا شما را در پر کردن فرم و فرایندهای مصاحبه راهنمایی کند.

Work.sweden.se برای پیدا کردن کار در سوئد وب‌سایت مفیدی است که اطلاعات کامل‌تر را در اختیار کسانی می‌گذارد که قصد دارند به کشور سوئد مهاجرت کنند.

اگر به شروع کسب و کار خود یا ایجاد یک شرکت در سوئد علاقه‌مند هستید، نیاز دارید که نام شرکت خود را از طریق دفتر ثبت شرکت‌های سوئد ثبت کنید و امور مالیاتی را نیز از طریق اداره‌ی امور مالیات پیگیری کنید. دفتر ثبت شرکت‌ها شما را گام به گام راهنمایی می‌کند تا بتوانید شرکت خود را در سوئد تاسیس کنید.

Business-sweden.se و verksamt.se وب‌سایت‌هایی هستند که در مورد ایجاد کسب وکار در سوئد اطلاعات کاملی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

8.قبل از مهاجرت به سوئد، یک آپارتمان پیدا کنید

شاید شما قبل از مهاجرت به کشور سوئد یک مکان موقت یا اتاقی را برای اقامت درنظر گرفته باشید و مدت‌ها با این شرایط زندگی کرده باشید ولی دیگر خسته شده‌اید و زمان آن رسیده است که بخواهید به این شرایط اقامت موقت پایان دهید. پیدا کردن محل زندگی خاص خود برای اقامت، به خصوص برای اقامت در شهرهای بزرگتر سوئد مانند استکهلم، گوتنبرگ و مالمو یک چالش بزرگ است.

می‌توانید یک خانه‌ی دست اول یا دست دوم در سوئد اجاره کنید. دست اول یعنی شما قراردادی را با صاحب ساختمان امضاء می‌کنید و دست دوم به معنای این است که شما قرارداد را با صاحب واحد آپارتمانی یا کسی که قراردادی دست اول دارد امضاء می‌کنید.

برای قرارداد دست اول، نیاز دارید که در لیست انتظار قرار بگیرید و این زمان انتظار می‌تواند از چند روز تا حتی ده سال در بعضی از مناطق مرکزی و پایتخت مانند استکهلم متغیر باشد. برای اطلاعات بیشتر می‌توانید به وبسایت‌ های زیر مراجعه کنید.

:For temporary accommodation

HomeAway
Airbnb
Wimdu

9.برای مهاجرت به کشور سوئد زبان سوئدی یاد بگیرید

مهاجرت به کشور زیبای سوئد

یادگیری زبان سوئدی نه تنها باعث می‌شود که با جامعه و مردم سوئد سریع‌تر هماهنگ شوید بلکه باعث می‌شود که درهای یک فرهنگ جدید به روی شما گشوده شود. بسیاری از کارفرمایان برای کارمندان خود کلاس‌های سوئدی می‌گذارند و هزینه آن را نیز پرداخت می‌کنند و در کنار آن دوره‌های دولتی نیز با کمترین میزان شهریه کلاس سوئدی برگزار می‌شود.

SFI – Swedish for immigrants در این زمینه قابل توجه‌ترین برنامه است.

اس اف آی برنامه‌ای را در سفارتخانه‌های محلی ارائه کرده است که برای شرکت کردن در این دوره نیاز دارید تا با مسئول محلی خود تماس بگیرید. چهار یک از سطح‌های زبان ای اف آی ، ای، بی، سی و دی هستند که هر کدام معمولاً ۱.۵ الی ۳ ساعت در هر روز یا چند روز در هفته هستند که به طور میانگین هر کدام سه الی چهار ماه طول می‌کشند. بنابراین باید برای این کار زمان بگذارید و اگر شاغل هستید لازم است که برنامه‌ریزی زمانی دقیق‌تری داشته باشید.

۱۰.مدرک رانندگی سوئدی بگیرید

سوئد یک شبکه‌ی حمل و نقل قابل اطمینان از قطارها، اتوبوس‌ها و هواپیماها دارد. بنابراین می‌توانید بدون داشتن گواهینامه‌ی رانندگی هم در سوئد زندگی کنید. با وجود این، اگر شغل شما به گونه‌‌ای است که به ماشین نیاز دارید یا اگر مایل هستید برای بعضی از مسیرها یک ماشین کرایه کنید بهتر است که یک گواهینامه‌ی رانندگی یک‌ ساله بگیرید. بعد از یک سال که به عنوان مقیم سوئد شناخته شدید و اگر برنامه‌ شما این است که در طی یک سال بعد یک خودرو خریداری کنید بی شک به یک گواهینامه‌ی رانندگی سوئدی نیاز پیدا خواهید کرد.

چنانچه قصد دارید به این کشور مهاجرت کنید، میتوانید از خدمات سایت پرداخت برای پرداخت هزینه سفارت ، خرید مستر کارت و یا تهیه ویزا کارت اقدام نمایید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

شانزده − چهار =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :