خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

مستر کارت از بیت کوین تقلید میکند

استفاده مستر کارت از بلاک چین

در خصوص ارزهای دیجیتال نظیر بیت کوین حتما زیاد شنیده اید. ایا اطلاعاتی در خصوص فناوری پشت بیت کوین دارید ؟ بلاک چین فناوری است که توجه همه مثل فیسبوک و مایکروسافت را به خودش جلب کرده. یکی از بزرگترین سرمایه گذارهای فناوری بلاک چین مستر کارت است که حدود 30 پتنت مربوط به بلاک چین را در اختیار دارد. شرکتی مثل مستر کارت چرا باید در بلاک چین سرمایه گذاری کند؟ حتما میخواهد با استفاده مستر کارت از بلاک چین آینده پول چیزی شبیه بیت کوین باشد.

استفاده مستر کارت از بلاک چین برای جلوگیری از کلاهبرداری

با توجه به گزارشات ارائه شده سالانه 2 میلیارد دلار از کارت های اعتباری سرقت می شود. با وجود دستگاههای اسکیمر در جایگاههای سوخت و دستگاههای خودپرداز سارقان به راحتی میتوانند اطلاعات کارت اعتباری را سرقت کنند. با اینکه چیپ های الکترونیکی کمی در جلوگیری از سرقت ها تاثیر گذار بودند اما شرکت هایی همانند مستر کارت باید یک قدم جلوتر از هکر ها باشند.

استوارت یکی از موسسان وبسایت کاریابی Job.com است که از قراردادهای هوشمند روی بلاک چین برای حفظ حریم شخصی افراد استفاده می‌کند. این کارشناس بلاک چین از وبسایت Job.com می‌گوید:

سالانه میلیاردها دلار توسط سارقان هویت و اسکیمرهای کارت‌های اعتباری سرقت می‌شود. استفاده از فناوری بلاک چین به مستر کارت این قدرت را می‌دهد تا ریشه این فعالیت‌های مجرمانه را که به خاطر سوء استفاده از سرویس‌های‌ آنها صورت می‌گیرد، بخشکانند.

استفاده مستر کارت از بلاک چین

مستر کارت اطلاعات افراد را روی یک بلاک چین جهت ارزیابی ایمن تر تراکنش ها درج می کند. راه حل مستر کارت رمزگذاری یک تراکنش در بلاک چین و سپس رمز نگاری به وسیله کلید عمومی و خصوصی است. در زمان پایان تراکنش سیستم تصویر را با استفاده از کلید خصوصی رمز گشایی می کند.

علاقه مستر کارت به بلاک چین، فراتر از یک پتنت ثبت شده است. در واقع، این شرکت یکی از بزرگ‌ترین دارندگان پتنت در زمینه بلاک چین است.

توسعه بلاک چین

شرکت مستر کارت اخیرا برنامه ای را ایجاد کرده که به توسعه دهندگان اجازه میدهد تا اپلیکیشن های جدیدی بر اساس API آنها بسازد این امر موجب توسعه بلاک چین می شود. همچنین امکان همکاری مستر کارت با شرکتهایی نظیر پی پال و اپل فراهم می شود.

همانطور که میدانید یکی از افرهای مستر کارت در صنعت هتل داری است که به مسافران اجازه میدهد اطلاعات سفر خود را ذخیره و سپس از جوایزی نظیر بهترین برنامه سفر و یا تخفیفات بهره مند شوند.

استوارت می‌گوید:

مستر کارت به ارزش صنعت سفر آگاه است و بستری را فراهم کرده که به افراد علاقه‌مند به سفر اجازه می‌دهد تا به دنیای توریسم به صورت محرمانه و رمزنگاری شده بگویند که کجا می‌خواهند بروند. شرکت‌های مسافری و هواپیمایی، هتل‌ها و … هم می‌توانند بهترین پیشنهادهای ممکن را با استفاده از بلاک چین مستر کارت عرضه کنند.

مسترکارت و بلاک چین

شفافیت در چرخه توزیع یکی از خواسته‌های مشتریان و توزیع کنندگان است. الگوریتم «اثبات منشا» آینده چرخه توزیع خواهد بود و بلاک چین زیر ساخت اصلی آن را فراهم می‌کند. یکی از شرکت‌های بزرگی که از این فناوری استفاده می‌کند، آمازون خواهد بود تا شواهد اعتبار محصولاتش را فراهم کند. این فناوری باعث کاهش هزینه‌ها، آسیب به محصول و سرقت و زمان تحویل آنها در چرخه توزیع می‌شود.

البته شرکت مستر کارت تنها شرکت مالی نیست که فناوری‌های نوین براساس بلاک چین را توسعه می‌دهد. رقبایی مثل: ویزا کارت و امریکن اکسپرس هم چندان عقب نیستند و هر دو پتنت‌های متعددی در زمینه بلاک چین را به ثبت رسانده‌اند. ویزا کارت آگوست گذشته پتنتی در زمینه شبکه دارایی دیجیتال به ثبت رساند. البته مشخص نیست با این پتنت‌ها می‌خواهد چکار کند اما مستر کارت تنها بازیگر میدان نخواهد بود.

البته نباید انتظار داشت که موسسات مالی به زودی ارزهای دیجیتال را بپذیرند. اما مشخص است که عملکرد پول خیلی شبیه به بیت کوین خواهد شد.

از جمله خدمات پرداخت میتوان به خرید مستر کارت فیزیکی و مستر کارت مجازی اشاره کرد. چنانچه شما نیاز به پرداخت هزینه سفارت و یا هزینه دانشگاه خود دارید و تمایل دارید تا شخصا نسبت به پرداخت این هزینه ها اقدام کنید میتوانید نسبت به خرید کارت اعتباری مستر کارت از طریق وب سایت پرداخت اقدام نمایید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

9 + 8 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :