خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

مستر کارت با اثر انگشت

با توجه به رقابت تنگاتنگ میان شرکت های صادر کننده کارت اعتباری نظیر ویزا کارت و مستر کارت، مهمترین فاکتور که اعتماد مشتریان را جلب میکند و برتری یک شرکت نسبت به دیگری را مشخص میکند، امنیت است. با توجه به افزایش استفاده از دستگاه موبایل جهت پرداخت،خریدکالا با اثر انگشت fingerprint به یک امر رایج تبدیل شده است. مستر کارت ایده ای را اجرایی کرد تا امکان پرداخت در کردیت کارت با اثر انگشت را فراهم کند. ضخامت این کارت با کارتهای معمولی برابر است و به کاربران امکان پرداخت تنها با لمس اسکنر اثر انگشت که در پایین کارت تعبیه شده است را میدهد.

مستر کارت اعلام کرده که کارت های جدید با تمام دستگاههای پذیرنده چیپ و پین (بدون نیاز به نوار مغناطیسی) کار میکند و در آفریقای جنوبی در حال آزمایش است. و پس از آن در اقیانوسیه و اروپا تست می شوند. مدیر ارشد امنیت مستر کارت اعلام کرده که مستر کارتهای جدی امنیت و آرامش بیشتری را فراهم خواهند آورد. البته اعلام داشته که دزدی و یا کپی کردن اثر انگشت غیر ممکن نیست و میتواند با قالب دندان و کمی خمیر بازی اثر انگشت را بدست آورد.


با این حال، بعضی از متخصصان در حوزه امنیت باز هم معتقدند اسکنر fingerprint که در کارت‌های جدید مستر کارت به کار می‌رود، از لحاظ امنیتی می‌تواند بهتر از PIN باشد. «Karsten Nohl»، کارشناس ارشد لابراتوار‌های تحقیقات امنیتی برلین به BBC News گفت: «در ترکیب چیپ و PIN، در واقع PIN عنصر ضعیف‌تری است. استفاده از fingerprint باعث رفع این مشکل می‌شود. تکنولوژی اثر انگشت به ما کمک می‌کند تا از شر حفظ کردن کلمات عبور وحشتناک و پیچیده خلاص شویم و حتی ساده‌ترین افراد هم اگر به پست یک سارق بخورند انگشت خود را به عنوان رمز کارت خود قطع نکرده و تقدیم سارق نمی‌کنند».

جهت دریافت این کارت کاربران باید به یک مرکز ثبت نام مراجعه و اثر انگشتشان به کارت منتقل شود. fingerprint مشتریان به صورت رمزنگاری شده بر روی چیپ EMV کارت ذخیره می شود. در این کارت میتوانند دو اثر انگشت از خود را ثبت کنند. به نظر شما استفاده از این تکنولوژی میتواند تحولی در امنیتکارت های اعتباری ایجاد کند؟

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

13 − یازده =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :