خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

مستر کارت مخالف با ارزهای دیجیتال مبتنی بر بلاک چین

مستر-کارت-بلاک-چین

تکنولوژی بلاک چین دنیای مالی را را با فراهم کردن سیستمی جهت انجام تراکنش هایی که نیاز به احراز هویت مرکزی، و شخص سومی در سیستم پرداخت ندارد را متحول کرد. این به این دلیل است که بسیاری از موسسات مالی سنتی از تکنولوژی جدید حمایت نمی کنند، که در طول زمان میتواند این سیستم ها را منسوخ کند.

مسترکارت ،شرکت ارائه دهنده کارت اعتباری بین المللی، این شرکت در چند سال گذشته تا حدودی در موضع خود نسبت به تکنولوژی های ارز دیجیتال و بلاک چین به صورت دو قطبی بوده است. ارائه دهندگان کارت  از ارزهای دیجیتال فاصله میگرفتند و حتی مدیر عامل Ajay Banga سخت گیری های زیادی در سال 2017 در این خصوص به خرج میداد، و حتی در ماه اکتبر ارز دیجیتال را “زباله” نامید.

Banga معتقد است که ارزهای دیجیتال باید توسط دولت صادر شوند قبل از اینکه این شرکت هر گونه پشتیبانی را ارائه دهد. همانطور که در india Times گفته است، “هرگونه ارز غیر دولتی زباله است.”

از سال 2014 همانند ویزا کارت، مستر کارت نیز رویکردی محتاطانه نسبت به بیت کوین و سایر ارزهای دیجیتال در پیش گرفت. یک ویدئو تولید شده توسط مستر کارت، که توسط Matthew Driver مدیر عامل شرکت جنوب شرقی آسیا صداگذاری شده است در خصوص فقدان اعتبار و شفاف سازی در خصوص ارزهای دیجیتال اینگونه می گوید:

“اگر یک تراکنش ناشناس باشد، مشکوک به نظر میرسد، چرا باید کسی ناشناس باشد ؟”

اظهارات  driverدرمورد این است که ارزهای دیجیتال برای اهداف نامناسب مورد استفاده قرار گرفته است، با توجه به ناشناس بودن تراکنش های رمزگذاری شده، نظیر به نظیر ارائه شده توسط Blockchain های رمزنگاری گوناگون متمرکز شده است.

این ویدیو خاص هیچ تلاشی برای توضیح ارزش تکنولوژی منشور توزیع (DLT) یا رمزنگاری ارز نیست و به طور موثر نشان می دهد که هر کسی که با استفاده از ارزهای مجازی برای معامله تلاش می کند اطلاعات خود را مخفی کند، به هر دلیلی.

علاوه بر آن ستایش از تلاش های Mastercard را می خواند، اما اشاره به هزینه های اتهامات خود و یا برخی از پرونده هایی که آنها درگیر آن شده اند، از جمله مبلغ 6 میلیارد دلار برای خرده فروشان در امریکا برای پرداخت هزینه های معامله بیش از حد مجاز در کنار ویزا در سال 2012.

با این وجود، مواد تبلیغاتی فقط این بود که تبلیغی را برای ارتقاء خدمات Mastercard در حالی که سعی داشت بیت کوین و رمزنگاری ارزانی را که در آن زمان شروع به محبوبیت می کردند، ترویج کنند.

نه به ارزهای دیجیتال و موافقت با بلاک چین

در سال 2018 به سرعت پیشرفت می کند و در سیاست شرکت در رابطه با بورس اوراق بهادار تغییر نکرده است. Ari Sarker، رئیس شرکت Mastercard Asia-Pacific، در ماه مارس گفت که این شرکت برای حمایت از ارزهای مجازی ملی راه اندازی شده و توسط بانک مرکزی اداره می شود.

Sarker از سخنان راننده آکادمی خود از تبلیغات 2012 خود، پشتیبانی از رمزنگاری ناشناس را محکوم کرد – تنها ارزهای مجازی صادر شده دولتی در نظر گرفته خواهد شد:

تا زمانی که توسط تنظیم کننده و ارزش آن حمایت شود… ناشناس نیست، آن است که تمام الزامات قانونی را برآورده می کند، من فکر می کنم این امر برای ما بیشتر مورد توجه است.

در حالیکه مستر کارت از بیت کوین و ارزهای دیجیتال سر در می آورد، آنها در حال ساختن پیشنهادات مبتنی بر DLT خود در 12 ماه گذشته هستند. در مجموع، اعتقاد بر این است که آزمایشگاه های مستر کارت بیش از 30 اختراع برای پروژه های مربوط به بلاک چین و ارزهای دیجیتال ثبت کرده اند.

همانطور که Accenture در ماه ژانویه 2017 تخمین زده می شود، بانک ها می توانند تا 30 درصد از هزینه های زیربنایی صرفه جویی کنند اگر فن آوری بلاک چین را بپذیرند. این احتمال این است که صرفه جویی در هزینه ها یکی از عوامل موثر حرکت مداوم مسترکارت برای اتخاذ و پیاده سازی راه حل های بلاک چین به چند بخش از کسب و کار آن است.

شناسه و تأیید اعتبار

این امر در آخرین اختراع Mastercard که در ایالات متحده منتشر شده در تاریخ 12 آوریل منتشر شده است، اعلام کرد. این شرکت قصد دارد یک سیستم برای حفاظت و تأیید هویت و اعتبارنامه توسط سیستم Blockchain ایجاد کند.

این یک راه حل است که قصد جلوگیری از تولید مدارک هویت و اعتبار را دارد – با ذخیره داده های شناسایی و اعتبار در یک پایگاه داده غیر قابل تغییر. جزئیات در اینجا مشخص شده است، اما اساسا یک راه حل نیمه خصوصی است که اجازه می دهد گره های مجاز برای ارسال و به روز رسانی این نوع داده ها.

برنامه آزمایشی بیت کوین در ژاپن

در حالی که مستر کارت به شدت با بیت کوین مخالف بود، Sarker همچنین به Financial Times گفت که این شرکت یک برنامه خلبان بیتکوین در ژاپن را اجرا می کند.

این برنامه به دارندگان بیت کوین اجازه می دهد تا با استفاده از Know Your Customer و Parts of Anti-Money Laundering بر روی مستر کارت پول بفروشند. با این حال، Sarker روشن ساخت که این عملیات تجاری در شبکه مستر کارت نبود.

او همچنین گفت که آنها “انگشت پا در آب” فرو می روند و “شناخت ریسک اعتبار” هستند. به طرز وحشیانه ای، بسیاری از مشتریان مستر کارت به خوبی می توانند در چنین خدماتی علاقه مند شوند.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

2 × سه =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :