خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

مستر کارت یا پی پال، کدام موفق تراند

از مهمترین روندهای اقتصادی در دنیای تجارت تمایل به پرداخت الکترونیک نسبت به نقدی است. شرکت های مستر کارت و پی پال به عنوان دو برند مطرح و پیشتاز در پرداخت الکترونیک هستند که در ادامه به بررسی آنها می پردازیم.

مستر کارت

با توجه به اینکه مستر کارت به عنوان یک شرکت مالی شناخته می شود، اما مانند یک شرکت مالی فعالیت نمی کند زیرا به مشتریان خود وام یا اعتباری ارائه نمیکند فلذا هیچ گونه ریسکی را متحمل نمی شود. مستر کارت یک شبکه پردازش گردش مالی است و از راه پردازش تراکنش های مالی که یک مشتری به وسیله کارت اعتباری انجام میدهد درآمدزایی میکند.

پردازش تراکنش‌های مالی یک کسب و کار پر درآمد به نظر می‌رسد، چرا که مستر کارت از هر یک دلار، ۰/۰۵ دلار سود قبل از مالیات کسب می‌کند. درآمد خالص مستر کارت در سال ۲۰۱۶ حدود ۱۰/۸ میلیارد دلار بود که یک افزایش ۱۳ درصدی به استثنای نوسان قیمت ارز را شامل می‌شد. سود خالص این شرکت نیز ۱۱٪ افزایش یافت و به ۴/۱ میلیارد دلار یا ۳/۷۷ دلار به ازای هر سهم رسید.

اما هنوز 85% مبادلات در سطح جهان به صورت نقد یا چک انجام میشود. اگر بدانیم که در سال گذشته بیش از ۲۰.۰۰۰ میلیارد دلار معامله تجاری در جهان صورت گرفته، متوجه خواهیم شد چه فرصت بزرگی پیش روی مستر کارت، پی پال و دیگر شرکت‌هایی مثل ویزا کارت ،که در زمینه تجارت الکترونیک فعالیت می‌کنند وجود دارد.

استراتژی مسترکارت این است که تراکنش های خود را به هر طریقی بالا ببرد تا بتواند درآمد بیشتری کسب کند. به همین جهت این شرکت پرداخت به وسیله موبایل را فراهم کرده این قابلیت جدید مسترکارت، masterpass نامیده میشود. مسترپس masterpass این امکان را فراهم میکند تا با استفاده از کیف پول دیجیتال مانند Apple Pay ،Samsung Pay ،Android Pay بتوانند از سیستم پرداخت مستر کارت استفاده کنند.

در سال 2016 پی پال و مستر کارت با هم توافق کردند تا کاربران پی پال از سیستم پرداخت مستر کارت برای پرداخت بهره ببرند. بدین ترتیب تعداد استفاده کنندگان مستر کارت به 200 میلیون رسید و پی پال نیز توانست مشتریان بیشتری را جلب کند.

پی پال

در مقابل مستر کارت که تمرکزش روی تراکنش های مالی است، پی پال جایگزینی برای بانک های سنتی است و به دنبال ایجاد دموکراسی پرداخت در سراسر جهان است. استراتژی پی پال برای رشد حساب های کاربری مشتریان و افزایش تعداد تراکنش مالی هر کاربر است. درآمد شرکت از دریافت هزینه اندکی است که از مبالغ پرداختی دریافت میکند.درآمد پی پال در سال 2016 به 354 میلیارد دلار رسید.

پی پال paypal

پیپال برای تشویق کاربران به استفاده بیشتر، با شرکت های بزرگ کارت اعتباری نظیر مسترکارت، ویزا کارت، خدمات مالی دیسکاور و سیتی گروپ قرارداد همکاری امضا کرد. همچنین کاربران پی پال میتوانند پرداخت هایشان را از طریق اپلیکیشن موبایل انجام دهند.

پی پال با استفاده از One Touch که اجازه پرداخت بدون نیاز به وارد شدن به حساب کاربری را میدهد توانسته حضور پررنگ تری در دنیای پرداخت آنلاین داشته باشد.

پی پال یا مسترکارت، کدام وضعیت بهتری دارند؟

پی پال و مسترکارت هر دو با هدف افزایش تعداد و حجم تراکنش ها و نهایتا افزایش درآمد و سود در حال فعالیت هستند. هر دو به خوبی مدیریت می شوند و رشد درآمد آنها برای سال های آینده حدود 15% است.

در مقایسه نسبت قیمت به درآمد (price-to-earnings ratio) پی پال با نسبت ۲۵ در مقابل نسبت ۲۶ مستر کارت با اختلاف ناچیزی برتری دارد. این نسبت نشان‌دهنده سطح ریسک یک سهم است و هر چه بالاتر باشد، ریسک سهم هم بالاتر خواهد بود.

اما اگر به سود سهام علاقه‌مند باشید، مستر کارت جایگاه بهتری را در اختیار گرفته و اگر سهام مستر کارت افزایش پیدا کند. این شرکت ۰/۷۸٪‌ سود سهام را به شما پرداخت می‌کند در حالی که پی پال هیچ سود سهامی پرداخت نمی‌کند.

در پایان اگر ریسک ناشی از پرداخت اعتبار توسط پی پال را در نظر بگیریم و با توجه به اینکه هر دو شرکت رشد یکسانی را تجربه می‌کنند، می‌توانیم اینطور نتیجه بگیریم که مستر کارت در موقعیت بهتری قرار دارد.

 

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

دو × چهار =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :