مستر کارت MasterCard

کارت اعتباری مستر کارت

مستر کارت MasterCard یک شرکت خدمات مالی آمریکایی است که شعبه اصلی آن در شهر نیویورک، ایالات متحده امریکا قرار دارد. کارت اعتباری مستر کارت از طریق پردازش پرداخت های بین بانکی بازرگانان و همچنین صدور کارت اعتباری به بانک ها و یا مراکز اعتباری که از خریداران یا استفاده کنندگان از نام مستر کارت برای خرید انواع کالا و خدمات به صورت دبیت کارت و یا کردیت کارت استفاده میکنند کسب درآمد دارند.

مستر کارت

شرکت مستر کارت، در ابتدا به نام مستر شارژ شناخته می‌شد، که چندین بانک کالیفرنیا این کارت را برای مشتریان خود ارائه می‌کردند. مهمترین رقیب کارت اعتباری مستر کارت در ابتدای فعالیت، بانک‌ آمریکارت BankAmeriCard بود که توسط بانک مرکزی آمریکا صادر می‌گردید. بانک‌ آمریکارت، بعدها به ویزا کارت تغییر نام داد و امروزه توسط شرکت ویزا صادر می‌شود.

بنابراین کارت اعتباری مستر کارت به عنوان یکی از معتبرترین کارت های اعتباری جهان شناخته می شود که یک کمپانی بسیار معتبر و معروف در آمریکاست که به تمام شبکه های بانکی جهان وصل بوده و شما می توانید با در دست داشتن این کارت از تمام خدمات بانکی سراسر دنیا برخوردار شوید. که این امکان را به شما می دهد تا بدون وجود محدودیت زمانی و مکانی در هر جای دنیا بتوانید به موجودی حساب خود دسترسی داشته باشید.

مستر کارت و روند پیشرفت

فعالیت‌های الحاق و خرید کارت اعتباری مستر کارت در سال‌های بعد نیز با قدرت پیش رفت. آن‌ها در سال ۲۰۱۴ تفاهم‌نامه‌ای بزرگ با اپل امضا کردند تا قابلیت‌های کیف پول موبایل را به کمک یکدیگر توسعه دهند. از آخرین خریدهای این سازمان بزرگ مالی نیز می‌توان به خرید شرکت Brighterion اشاره کرد. این شرکت سابقه‌ای درخشان در زمینه‌ی یادگیری ماشینی و هوش مصنوعی دارد.

سهام مستر کارت در سال ۲۰۰۶ به‌صورت عمومی عرضه شد. این شرکت که ابتدا به‌ صورت مجموعه‌ای از بانک‌ها فعالیت می‌کرد، در این تاریخ ۶۱.۵ میلیون سهم با ارزش هرکدام ۳۹ دلار را به بازار بورس اوراق بهادار عرضه کرد. تا آگوست سال ۲۰۱۶، ارزش مجموع سهام مسترکارت به ۱۰۵.۵ میلیارد دلار رسید.

مسترکارت نوعی پول الکترونیکی است که نیاز شما را از همراه داشتن پول نقد بی نیاز می کند و می توانید مبادلات مالی خود را از طریق آنلاین انجام داده و از دستگاههای POS و ATM سراسر دنیا استفاده کنید.

آمار تعداد مکان‌های ارائه دهنده و میزان درآمد سالانه سه شرکت فعال در زمینه خدمات کارت‌های اعتباری، در سال ۲۰۱۰ به شرح زیر است :

 • کارت اعتباری مستر کارت : ۶۷ مکان، ۱۱،۷ میلیارد دلار آمریکا
 • کارت اعتباری ویزا کارت : ۱۸ مکان، ۲۴،۹ میلیارد دلار آمریکا
 • کارت اعتباری آمریکن اکسپرس : ۵۲ مکان، ۱۳،۹ میلیارد دلار آمریکا

این سه برند معتبر کارت اعتباری، با ارزش ترین شرکت‌های عرضه خدمات کارت‌های اعتباری در جهان می‌باشند.

مزایای کارت اعتباری مستر کارت

 • کارمزدهای ناچیز
 • دریافت صورتحساب روزانه
 • نقد کردن وجه از خودپرداز (ATM)
 • خرید از تمام فروشگاههای بین المللی
 • خرید از تمام فروشگاههای اینترنتی و آنلاین
 • قابل شارژ شدن
 • دارا بودن اینترنت بانک و همراه بانک
 • تبادل مالی با شرکت های بین المللی
 • انتقال پول از شعب ارزی کشورو …

محصولات و پروژه‌های مسترکارت

اکثر مردم مسترکارت را با انواع کارت‌های بانکی می‌شناسند. حال این‌که این سازمان راه‌حل‌های مالی و سیستم‌های پرداخت زیادی را نیز ایجاد کرده و به کمک شرکت‌های جانبی توسعه داده است.

کارت‌ اعتباری مسترکارت چیست

مسترکارت در دوران فعالیت خود همیشه به پیشرفت خدمات پرداخت و انتقال وجه کارتی توجه زیادی کرده است. این سازمان انواع مختلفی از کارت‌ها را ارائه می‌دهد. کارت‌های اعتباری یا Credit، از نمونه‌های پرطرفدار کارت‌های بانکی هستند. در تعریف ساده، این کارت‌ها بسته به اعتبار مشتری در بانک و سابقه‌ی مالی او، به دارنده اجازه می‌دهند که هزینه‌ی محصول یا خدمت خریداری‌شده را مدتی بعد بپردازد.

نوع دیگر کارت‌ها، کارت‌های دبیت (Debit) هستند که ساختاری ساده دارند و برای پرداخت هزینه یا دریافت پول نقد در لحظه استفاده می‌شوند. پول خرج شده از این کارت‌ها در همان زمان انجام فرآیند از حساب فرد مورد نظر کسر می‌شود.

کارت‌های پیش‌پرداختی یا Prepaid نوع دیگری از خدمات مسترکارت به مشتریان است که به آن‌ها اجازه می‌دهد بدون داشتن حساب بانکی یا اعتبار بانکی از کارت برای خرید یا ذخیره‌ی پول استفاده کنند.

پرداخت بدون تماس مسترکارت

این پروژه ابتدا با نام Paypass معرفی ‌شد و بعدا به Mastercard Contactless تغییر نام داد. محصول این پروژه روشی ساده‌ و بدون نیاز به کشیدن یا وارد کردن کارت بانکی در درگاه پرداخت برای خرید است. شرکت‌های دیگر مانند American Express روش مشابه و با نام ExpressPay دارند. رقیب اصلی مسترکارت یعنی ویزا نیز از همین روش با نام payWave استفاده می‌کند. در حال حاضر این روش پرداخت تنها برای پرداخت‌های تا ۵۰ دلار قابل استفاده است.

مسترکارت پروژه‌ی کانتکت‌لس را در سال ۲۰۰۳ و به‌صورت آزمایشی در اورلاندوی فلوریدا شروع کرد. بیش از ۱۶ هزار مشتری و ۶۰ مرکز فروش در این طرح اولیه مشارکت کردند. این شرکت برای توسعه‌ی ساختار پرداخت‌های موبایل با استفاده از NFC نیز با نوکیا، AT&T و JPMorgan همکاری کرد. در سال ۲۰۱۱، گوگل و مسترکارت پروژه‌ای مشترک با نام Google Wallet شروع کردند. آن‌ها اپلیکیشنی توسعه دادند تا کاربر بتواند با استفاده از آن و بدون نیاز به کارت فیزیکی عملیات ارسال اطلاعات کارت بانکی خود به درگاه پرداخت را انجام دهد. این پروژه بعدا با توسعه‌ی Android pay به بلوغ رسید.

پروژه Qkr مسترکارت

این پروژه یک اپلیکیشن پرداخت است که توسط خود تیم مسترکارت توسعه داده شده است. تمرکز اصلی این سیستم پرداخت در مکان‌هایی مانند مسابقات ورزشی و کنسرت‌ها و سینماها است. روش QkR نیازی به سیستم NFC ندارد و با ارتباط اینترنتی کار می‌کند.

کاربران این اپلیکیشن می‌توانند با اسکن بارکد QR مخصوص در محلی که نشسته‌اند، سفارش خود را ثبت و هزینه‌ی آن را از کارت اعتباری خود پرداخت کنند. پس از اتمام عملیات خرید، پرسنل خدماتی مرکز ورزشی یا تفریحی، سفارش را در همان محل به مشتری تحویل می‌دهند. در حال حاضر این سیستم خرید در سینماهای استرالیا استفاده شده است. مسترکارت در حال حاضر در حال انجام تبلیغات و عرضه‌ی این اپلیکیشن و سرویس‌های آن به فروشندگان بزرگ است.

شبکه بانکی Banknet

شبکه‌ی بانکی مورد استفاده‌ی مسترکارت، Banknet نام دارد. این شبکه‌ی ارتباطاتی، تمام عرضه‌کنندگان، مشتریان، درگاه‌های پرداخت و مراکز پردازش عملیات پرداخت را در یک شبکه‌ی مالی به هم متصل می‌کند. مرکز عملیاتی این شبکه در شهر سنت لوئیس ایالت میزوری واقع است و تحت استاندارد بین‌المللی ISO 8583 فعالیت می‌کند.

شبکه‌ی مسترکارت ساختاری نقطه به نقطه دارد و هر ۲ نقطه‌ای که درخواست اتصال در آن داشته باشند، به کمک شبکه‌ای از نقطه‌های فعال دیگر به هم متصل می‌شوند. این ساختار در علوم شبکه Peer-To-Peer نام دارد. استفاده از این ساختار شبکه باعث می‌شود که بروز مشکل در یکی از مراکز و نقطه‌ها، ضرری به ساختار کلی و ارتباط دیگر بخش‌ها وارد نکند.

تفاوت شبکه بانکی مسترکارت و ویزا کارت

برخلاف مسترکارت، ویزا از شبکه‌ای با ساختار ستاره‌ای بهره می‌برد. در این ساختار، بخش‌های فعال در شبکه به مراکز مشخصی متصل می‌شوند و تمامی فرآیندها در این مراکز صورت می‌گیرد. به عبارتی اگر مرکز پردازش دچار مشکل شود، ارتباط نقاط آن مرکز با هم قطع می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت ساختار شبکه‌ای مسترکارت انعطاف‌پذیرتر و امن‌تر است.

MasterCard در حال حاضر ارزشی تقریبا دوسوم رقیب دیرینه‌ی خود یعنی ویزا کارت دارد؛ اما تلاش‌های گسترده و حضور در بازارهای جدید می‌‌تواند آن‌ها را به کسب مقام برتر در صنعت خدمات مالی امیدوار کند. درآمد اصلی شرکت‌های همچون MasterCard، درصدی از مبالغ تراکنش کارت‌ها است که از فروشندگان دریافت می‌شود.

مسترکارت به‌عنوان اسپانسر تیم‌های مختلف ورزشی و رویدادهای بزرگ نیز فعالیت می‌کند. جام قهرمانان اروپا، یکی از بزرگ‌ترین این رویدادها است. این شرکت تا سال ۲۰۰۷ به‌عنوان اسپانسر جام جهانی فوتبال نیز فعالیت می‌کرد که پس از یک دعوای حقوقی آن را به رقیب خود یعنی Visa واگذار کرد.

15 حقیقت جالب که راجع به مستر کارت نمی دانید!

 1. بیش از ۶۵ هزار تراکنش در هر دقیقه در مسترکارت پردازش می‌شود 

پردازش هر تراکنش در مستر کارت فقط ۱۳۰ میلی‌ثانیه طول می­کشد، یعنی سرعتی دو برابر پلک زدن !! به‌ طور میانگین ۶۵ تا ۶۸ هزار تراکنش در هر دقیقه پردازش می‌شود و شبکه ۲۴.۵ میلیارد دستورالعمل را در هر ثانیه اداره می‌کند.

2. تغییر لوگو مستر کارت برای اولین بار در سال 2016

مسترکارت برای مدرن کردن برند و بهینه‌سازی آن برای خرید دیجیتالی بیشتر، تصمیم گرفت لوگویی را که بیش از ۲۰ سال متعلق به این شرکت بود را تغییر دهد.

لوگوی جدید به نسبت قبلی تغییر زیادی نکرد. مسترکارت که می‌خواست هویت برند قوی خود را حفظ کند، برخی از ویژگی‌های شناخته‌ شده لوگو را که از سال ۱۹۶۸ وجود داشت، حفظ کرد.

ویژگی­هایی مانند دایره‌های متصل زرد و قرمزرنگ و نام مسترکارت. نام برند از زیر دایره‌ها با حروف کوچک جابه‌جا شد. زیرا مسترکارت می‌خواست با تاکید بر قسمت نام کارت، تکامل پرداخت دیجیتال را نمادین کند. این اولین باری بود که مسترکارت تغییراتی را روی لوگوی خود اعمال کرد.

3. نوار مغناطیسی روی مستر کارت حاوی سه مورد از اطلاعات است

در پشت تمامی کارت های اعتباری، نوار مغناطیسی مشکی رنگی است که سه نوع متفاوت از اطلاعات را دربر دارد. اولین خط شامل نام دارنده کارت، تاریخ انقضای کارت و سایر اطلاعات شخصی مانند پین یا محدودیت اعتبار مشتری است. دومین خط شماره کاربری شما و روز آغاز استفاده از کارت است. سومین مورد به اطلاعات خودپرداز باز می‌گردد.

4. ۷۸۷ میلیون مسترکارت در سراسر تا امروز

در سه‌ماهه دوم سال ۲۰۱۷، در مجموع ۸۷۸ میلیون مسترکارت در سراسر دنیا وجود داشت. ۲۰۴ میلیون از این کارت‌ها در ایالات متحده آمریکاست. در تاریخ این کمپانی بیش از ۱.۹ میلیارد مسترکارت صادر شده است که بیش از مجموع جمعیت روسیه، هند، ژاپن، فرانسه و مکزیک است.

5. مسترکارت رتبه هفتم لیست پیش‌بینی «تغییر دنیا»

هر ساله فورچون، لیستی از ۵۰ کمپانی را که در جامعه یا محیط تاثیرگذار بوده‌اند، منتشر می­کند. در سال ۲۰۱۶ مسترکارت برای دومین سال، رتبه هفتم را به دست آورد که این موضوع به‌ دلیل تلاش آن برای به رسمیت شناختن کمک‌های انسان‌ دوستانه بود.

مجله فورچون (Fortune)

مجله فورچون یک مجله معتبر تجاری آمریکایی است که در سال ۱۹۳۰ توسط هنری لوس بنا نهاده شده ‌است. این مجله بیشتر برای انتشار رتبه‌بندی سالانه ثروتمندان جهان و کمپانی‌های مختلف بر اساس درآمدشان معروف است.

در سال ۲۰۱۵ شبکه کمک مسترکارت راه‌اندازی شد تا با استفاده از یک کوپن دیجیتالی از کارت‌های فعال‌ شده ارزان‌ قیمت، برای کمک در محیط‌ هایی که فاجعه در آن رخ داده است، استفاده شود.

این کارت به افرادی که به کمک نیاز دارند، امکان می‌دهد تا غذا و نیازهای اساسی را دریافت کنند. این شبکه کمک، تاکنون حدود دو بار در سال به ده‌ها هزار نفر در سراسر جهان کمک کرده است. شاید جالب است بدانید کمپانی در صدر لیست فورچون، جی‌پی ‌مورگان‌ چیس است.

6. مدیرعامل کارمند سابق نستله، پپسی و گروه سیتی

او در سال ۱۹۶۰ متولد شد. این تاجر هندی آمریکایی در موسسه هندی مدیریت MBA خوانده و از سال ۱۹۸۱ کار خود را با نستله آغاز کرده است. او ۱۳ سال بعد را در زمینه فروش، بازاریابی و مدیریت عمومی گذراند و بعدها به کارخانه پپسی پیوست.

آجای‌پال سین بانگا، تاجر آمریکایی ـ هندی از سال ۲۰۱۰ مدیر عامل مسترکارت  است. او از سال ۱۹۸۱ کار خود را با نستله آغاز و پس از آن به پپسی کمک کرد تا فست‌ فود بین‌المللی فرانچایسز را در هند راه‌اندازی کند.

همچنین از سال ۲۰۰۵ تا ۲۰۰۹  استراتژی گروه سیتی را در امور مالی خرد در سطح جهان رهبری کرده است. او همچنین به‌عنوان کمیته مشاوران باراک اوباما در سال ۲۰۱۵ منصوب شد و دولت هند از او به‌ عنوان قهرمان ملی در پادما شری در سال ۲۰۱۶ تقدیر کرد.

7. مستر کارت و برنامه جهانی غذای کار تا یکصد میلیون وعده غذایی

در سال ۲۰۱۷ مسترکارت و برنامه جهانی غذا برنامه مشترک خود را برای تامین یکصد میلیون غذای مورد نیاز برای کودکان مدرسه اعلام کردند. تحقیقات نشان می‌دهد که هر دلاری که در مدرسه سرمایه‌گذاری شده است، به‌طور میانگین تا شش دلار سلامتی و اقتصاد کودکان مدرسه را بهبود بخشیده است.

8. مسترکارت و برنامه‌های شهری ارزشمندی برای دارندگان کارت

جست‌ و جو در مکان‌های دیدنی سن‌پترزبورگ روسیه، خرید از برندهای معتبر در پاریس و لذت بردن از حس دسترسی به VIP در مسابقات اوپن استرالیا در ملبورن از جمله برنامه‌های شهری ارزشمندی است که برای برای بیش از ۴۵ مقصد در ۸۲ کشور توسط مستر کارت ایجاد شده است.

9. استفاده مستر کارت از هولوگرام

هولوگرام در کارت‌های اعتباری از چندین لایه از تصاویر که از زوایای مختلف گرفته شده و در بالای هر یک انباشته شده، ایجاد می‌شود. این موضوع از تقلب جلوگیری می‌کند. چرا که تصاویر چندگانه قادر به اسکن کردن با اسکنر کامپیوترهای نوری نیست، یا با دستگاه‌های فتوکپی، کپی نمی‌شود.

مسترکارت اولین شرکتی بود که این تکنولوژی را در سال ۱۹۸۳ معرفی کرد. امروزه فناوری از موارد چندگانه، مانند پول نقد الکترونیک گران‌ قیمت برای پاسپورت و بیش از آن استفاده می‌کند.

10. ۳.۶۰۰ میلیارد دلار خرید در سال ۲۰۱۶ از طریق مسترکارت

مسترکارت در بیش از ۳۵.۹ میلیون نقطه از تمام جهان پذیرفته شده است. تنها در سال ۲۰۱۶، در ۱۵۰ واحد پولی و در حدود ۲۱۰ کشور، ۳.۶ تریلیون دلار با مسترکارت خرید شد. به نظر می‌رسد این عدد زیاد باشد، اما قابل مقایسه با ۶.۸ تریلیون دلاری نیست که از طریق ویزاکارت و در همین سال خرید شد.

11. هزاران مایل اطلاعات ذخیره‌شده در انبار داده مسترکارت

اطلاعات ذخیره‌شده در انبار داده آنها ۵۴ هزار و ۴۷۰ مایل قفسه کتابخانه دارد. شبکه آنها کابل فیبر نوری کافی دارد، به این ترتیب از لندن تا پاریس و حدود ۳۰۰ مایل ارتباط را برقرار می‌کند. مرکز جهانی داده برای آب‌وهوا، گزارش داده است که بزرگ‌ترین پایگاه داده جهان است، اما انبار جهانی داده مسترکارت دوبرابر این سایز است و انرژی کافی برای روشنایی شهر واتیکان را تولید می‌کند.

12. مسترکارت پنجاه‌ و دومین برند با ارزش دنیا

مسترکارت در سال ۲۰۱۶؛ ۱۰.۸ میلیارد دلار درآمد کسب کرد و در مجموع دارایی‌های آن به ۱۸.۶۸ میلیارد دلار افزایش یافت که آن را در جایگاه پنجاه‌ودومین برند در لیست فوربس قرار داد. یک پله بالاتر از آن جی‌پی‌ مورگان بود. مسترکارت همچنین رتبه ۵۲ را در بین کمپانی‌های خلاق، رتبه ۵۴ در ارزش بازار و ۵۹ را در سوددهی دارد.

13. صرفه جویی در ۱۵۰ تن کاغذ والمارت

والمارت بزرگ‌ترین کارفرمای دنیا با دو میلیون و ۳۰۰ هزار کارمند است که برای پرداخت حقوق کارمندان از کارت پیرول مسترکارت به‌جای چک پرداختی صادرشده استفاده می‌کند.  با این کار ۳۰۰ هزار پوند کاغذ ذخیره می‌شود که مساوی با ۱۵۰ تن است.

14. حمایت مستر کارت از بهترین مراسم هنری و فرهنگی جهان

مسترکارت، حمایت‌های مالی متنوعی در صنایع مختلف از جمله ورزش، مد، سرگرمی، غذا و نوشیدنی و… دارد. در حوزه هنر و فرهنگ، مسترکارت حامی بهترین مراسم در جهان بوده است.

از جمله مراسم کارنگی‌هال شهر نیویورک، مراسم باله نیویورک، مراسم تئاتر سنگاپور و خانه اپرای سیدنی. مسترکارت تاکنون حامی مالی جایزه گرمی، جایزه برایت و غذا و نوشیدنی دالاس کابوی و تیم‌های گرین بی­پکرز، تیم ملی فوتبال برزیل در تور PGA و… بوده است.

15.  اولین مسترکارت با روکش طلا توسط بانک سلطنتی دبی

یکی از مسترکارت‌های انحصاری دنیا، اولین کارت سلطنتی بود که در بانک دبی صادر شد. این کارت معتبر فقط برای میلیونرها و میلیاردرهاست و نه‌ تنها از طلا ساخته شده، بلکه یک الماس در مرکز آن تعبیه شده است. اگر شما یکی از افراد تاییدشده برای این کارت باشید، هیچ محدودیت از پیش‌ تعیین‌ شده‌ای ندارید و بانک هر تقاضایی از دارندگان کارت در تمام روز را برای صدور این mastercard می‌پذیرد و این موضوع به این ارتباطی ندارد که فرد چقدر ثروت دارد.

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :