خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

مشکلات ناشی از اقامت طولانی در منطقه شینگن

جهت گرفتن ویزا شینگن و یا ورود به این منطقه نیاز به آماده سازی اسناد زیادی دارید و تقریبا کار پیچیده ای است. مرحله بعدی مصاحبه و انتظار برای ویزا است. با دریافت ویزا متوجه خواهید شد که ارزش همه چیز بالاست.

برای بسیاری، مدت زمان 90 روز در هر 6 ماه زمانی کافی برای صرف کردن در منطقه شینگن به نظر می رسد. به دیگران ویزایی با طول مدت اقامت کوتاه‌تر مثل پنج روز یا دو هفته و غیره اعطا می‌شوند. با نزدیگ شدن زمان پایان اعتبار ویزا، بسیاری از صاحبان ویزای شینگن تمایل دارند برای مدت طولانی‌تری بمانند، آن وقت خودشان را از خود می پرسند: اگر بیش از زمان ویزا در منطقه شینگن بمانم چه اتفاقی می‌افتد؟

مأمورین مهاجرت در پایگاه‌های داده خود هر شخصی را که به منطقه شینگن وارد یا از آن خارج می شود ثبت می‌کنند ،هر اقامت بیش از حد، حتی فقط یک روز، ثبت می‌شود.

عمدی یا غیر عمدی، هیچ اقامت بیش از حدی بدون تنبیه نخواهد ماند، ممکن است تنبیه به شکل جریمه، اخراج فوری یا حتی ممنوعیت ورود به منطقه شینگن برای مدت مشخصی باشد.

در نهایت مهم نیست که آیا شما با ویزای شینگن وارد شینگن شده‌اید یا اینکه از همان ملیتی هستید که درخواست ویزای آن کشور را داه اید. شما مجاز به بیش از 90 روز مقدار مجاز اقامت در هر 180 روز نیستید، حتی اگر شما متعلق به یکی از دو گروه بالا هستید. همچنین مهم نیست که آیا شما بیش از زمان یک ویزای شینگن یا بیش از یک ویزای دانشجویی اقامت دارید. برای هرکدام یک جریمه‌ی اقامت بیش از حد وجود دارد و اگر چنین کاری را انجام دهید، شما هم جریمه‌ی خود را دریافت خواهید کرد.

اخراج

اگر شما هنگامی که به طور غیرقانونی در اروپا ساکن هستید، دستگیر شوید، به طور کامل به اخراج به کشور خود محکوم خواهید شد. روش های اخراج به پرونده شما و کشوری که  شما در آن دستیر شده اید بستگی دارد. شما ممکن است بلافاصله، ظرف چند ساعت یا چند روز اخراج شوید. از سوی دیگر، اگر در زمان اقامت بیش از حد، شما در حال کسب درآمد و یا درگیر فعالیت‌های غیر قانونی باشید، به احتمال زیاد بازداشت شده و تحت نظر خواهید بود و باید منتظر محاکمه‌ی خود بمانید. اگر شما مجرم شناخته شوید، در آن صورت یا زندانی خواهید شد و یا جریمه ی پولی بالایی خواهید شد. پس از اتمام مجازات، شما به کشور زادگاهتان برگردانده شده و برای مدت مشخصی از ورود به منطقه شینگن منع خواهید شد.

اخراج همیشه عواقب دیگری نیز دارد. معمولا قبل از اینکه اخراج شوید، در مورد آن مطلع خواهید شد، زیرا تصمیم به شما اطلاع داده خواهد شد. اگرفقط چند روز اقامت اضافی داشتید، و خوش شانس بودید که در یکی از کشورهایی که به این گروه سخت نمی گیرند دستگیر شده اید، می توانید، ممکن است بدون مجازات دیگری آنجا را ترک کنید.

اخراج از کشور

 

عواقب ناشی از اقامت طولانی در منطقه شینگن

با وجود این که یک سیاست مشترک برای تمام کشورهای عضو شینگن در مورد مجازات های اقامت های طولانی مدت وجود ندارد، هر یک از اعضا انواع مختلف مجازات را اعمال می‌کند.

بنابراین، عواقب طولانی شدن اقامت در منطقه شینگن اگرچه ویزا داشته باشید و یا اینکه اجازه‌ی 90 روز اقامت مجاز برای اتباع کشورهای تحت برنامه معافیت ویزا را داشته باشید، به مقدار زیادی به تعداد روزهایی که شما بیش از حد اقامت داشتید و کشوری که در آن دستگیر شده‌اید، بستگی دارد. در این راستا شناخته شده که  آلمان است دقیق ترین قوانین مهاجرت در اتحادیه اروپا را داراست.

به طور کلی، تمام کشورهای عضو یکی از انواع مجازات را برای اقامت بیش ازحد یک ویزای شینگن یا اقامت مجاز اعمال می‌کنند.

مشکلات بازگشت به منطقه شینگن
حتی اگر شما بدون هیچگونه جریمه یا ممنوعیت دسترسی به کشور خودتان برگردید، باید بدانید که اقامت بیش از حد شما باعث می‌شود که دفعه بعدی که شما سعی در ورود به منطقه شینگن را دارید، برایتان مشکلاتی ایجاد شود. افسران مهاجرت و نگهبانان مرزی معمولا در مورد افرادی که یک بار اقامت اضافی داشته‌اند مشکوکند، مهم نیست که در چه کشوری دستگیر شده باشند. بنابراین، شما برای گرفتن ویزای شینگن یا عبور از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا مشکلی خواهید داشت.

جریمه
این معمول‌ترین مجازات برای اقامت بیش از حد است. بسته به کشور عضو، جریمه ها متفاوت هستند. با این حال، اگر شما پس از مدت‌ها اقامت غیر قانونی در شینگن دستگیر شوید، به جز جریمه‌ای که می‌شود، شما همچنین از ورود به منطقه شینگن برای یک مدت مشخص شده یا حتی برای همیشه منع می‌شوید.

ممنوعیت
ممنوعیت ورود افراد به شینگن معمولا برای افرادی است که بیش از حد داشته اند و یا مشغول فعالیت‌های غیر قانونی بودند. یک شخص می‌تواند برای مدت 3 سال و یا بیشتر از ورود به هر یک از کشورهای عضو منطقه شینگن منع شود.

بدون عواقب
مواردی نیز وجود دارد که افراد برای اقامت بیش از حد ویزا درگیر عواقبی نشدند. اگر کودک هستید، یا ایکه به دلیل بیماری یا ناتوانی نمی‌توانید بدون سرپرست سفر کنید، احتمالا شما با هیچ گونه عواقبی رو در رو نخواهید شد. از سوی دیگر، اگر شما با یک تصادف یا بیماری غیرمنتظره مواجه هستید یا در وضعیتی قرار دارد که اجازه نمی‌دهد به کشور خود سفر کنید، به شدت توصیه می‌شود که به جای اقامت بیش از حد، برای ویزای شینگن درخواست تمدید کنید.

چگونگی اجتناب از اقامت بیش از حد در منطقه شینگن
بسیاری از مردم به طور ناخواسته اقامت بیش از حد دارند، زیرا برای آن‌ها مشخص نیست که آن‌ها چه مدت مجاز به اقامت در منطقه شینگن هستند یا اطلاعات اشتباهی دارند. به همین دلیل است که شما همیشه باید از دوره ای که مجاز به اقامت در کشورهای عضو هستید اطمینان حاصل کنید تا از اقامت بیش از حد به طور ناخواسته اجتناب کنید. اگر فکر می کنید فقط به این دلیل که از انقضای ویزای خود اطلاع نداشته‌اید به هیچ وجه مجازات نمی شوید، شما اشتباه می‌کنید.

برای جلوگیری از چنین مواردی، مطمئن شوید که موارد زیر را بررسی می کنید:

ویزای شینگن

مدت اقامت و اعتبار شینگن
بسیاری از افراد اقامت بیش از حد دارند، زیرا فکر می‌کنند که اعتبار و مدت اقامت ویزا یک چیز هستند و نمی‌توانند تفاوت را تشخیص دهند.
اعتبار ویزا تاریخی است که صاحب ویزا مجاز به ورود به منطقه شینگن می‌باشد، در حالی که مدت اقامت تعداد روزهایی است که می‌توانید در آن مدت صرف کنید.
جزئیات در مورد اعتبار ویزا و مدت اقامت نیز با برچسب در پاسپورت مسافرانی که مجاز به ورود به منطقه شینگن شده اند، پیوست می‌شود.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

1 × یک =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :