خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

معرفی انواع کارمزد پی پال

کارمزد پی پال

پی پال بعنوان یکی از بزرگترین و معتبرترین شبکه ارسال آنلاین پول، بسته به نوع حساب و همچنین استفاده از حساب، کارمزدی را از کاربران خود کم می کند. میزان کارمزد پی پال برای تراکنش های مالی در داخل کشور آمریکا متفاوت از ارسال به سایر کشورها محاسبه می شود. در این نوشته به توضیح میزان کارمزد پی پال جهت خرید اینترنتی یا شارژ حسابتان می پردازیم.

یکی از روش هایی که برای پرداخت آنلاین در سراسر جهان مورد استفاده قرار می گیرد، استفاده از شبکه آنلاین پی پال است. این سیستم آنلاین انواع حساب را در اختیار کاربران خود قرار می دهد که هر کس متناسب با نیاز خود باید گزینه ای را انتخاب کند. به عنوان مثال حساب پرسونال (personal) و حساب بیزینس. با توجه به این که عملکرد هر کدام از این حساب ها متفاوت است، کارمزدی که برای انجام امور مختلف برای شما به عنوان کاربر پی پال، محاسبه می شود نیز متفاوت است.

کارمزد پی پال

انواع کارمزد پی پال

کارمزد پی پال برای افتتاح حساب

پی پال بر خلاف سایر سیستم های بانکی برای افتتاح حساب از شما هزینه ای دریافت نمی کند و همین مسئله یکی از دلایل جذب بسیاری از سال ۱۹۹۸ تا کنون شده است. بنابراین شما به تنها چیزی که نیاز دارید تا بتوانید از حساب خود استفاده کنید، شارژ حساب پی پال است.

همانطور که گفتیم باز کردن اکانت در پی پال شامل هیچ نوع هزینه و یا کارمزد پی پال نیست. اما به دلیل مشکلات مربوط به تحریم و سختگیری های شرکت پی پال در این زمینه، باز کردن اکانت از داخل ایران به راحتی امکان پذیر نیست. لازم به ذکر است که باز کردن اکانت درپی پال، به تنهایی کافی نیست و برای انجام تراکنش، نیاز به وریفای شدن حساب است.

شارژ حساب پی پال

کارمزد پی پال برای ارسال پول از حساب پرسونال پی پال (Paypal Persoanl Account)

اگر ارسال پول به یا از داخل مرزهای آمریکا باشد : اگر در داخل آمریکا باشید و بخواهید برای اقوام یا دوستانتان در آمریکا پول ارسال کنید نیاز به پرداخت کارمزد نخواهد بود در صورتیکه از حساب پی پال یا حساب بانکی، یا ترکیبی از این دو برای ارسال پول استفاده کنید. اما اگر برای ارسال از دبیت کارت یا کردیت کارت استفاده کنید، کارمزد پی پال 2.9% مبلغ ارسالی به اضافه 0.30$ آمریکا خواهد بود. بطور مثال اگر بخواهید 1000 دلار با کردیت کارت بفرستید، کارمزد آن 3.20$ (2.9+0.30) دلار آمریکا خواهد بود.

اگر ارسال پول به یا از خارج از مرزهای آمریکا باشد (Cross Boarder Fee) : اگر شما در خارج از کشور آمریکا زندگی می کنید و قصد ارسال پول برای دوست یا آشنایی در هرجای دنیا را داشته باشید و از بالانس پی پال یا حساب بانکی، و یا ترکیبی از هر دو استفاده کنید، مبلغ کارمزد پی پال بین 0.3 درصد تا 3.9 درصد خواهد بود.

در حالتی که بخواهید از دبیت کارت (Debit Card) و یا کردیت کارت استفاده کنید، از 2.9% تا 7.4% مبلغ ارسالی به عنوان کارمزد کسر خواهد شد.

اگر شما در داخل امریکا تراکنش مالی خود را با پی پال انجام دهید باید علاوه بر مقدار ثابت ۳۰ سنت، ۲٫۹ درصد از مبلغ کل را به صورت کارمزد پرداخت کنید. اگر شما در امریکا نباشید، کارمزد پی پال برابر است با جمع مقدار ثابتی که بسته به ارز مورد نظر متفاوت است و ۴٫۴ درصد مبلغ کل.

خرید با پی پال

سقف انتقال وجه در پی پال

معمولا پی پال هر از چندگاهی با توجه به معیارها و بازخوردهایی که از کاربران خود دریافت می کند، حداقل و حداکثر مقداری را که می توان با پی پال انتقال داد را تغییر می دهد. در حال حاضر این مقدار بین ۱۰ الی ۱۰ هزار دلار متغیر است.

کارمزد پی پال برای دریافت وجه

اگر شما به عنوان فرستنده وجه (این نوع کارمزد تنها در حساب پرسونال در نظر گرفته می شود.)، پرداخت کارمزد را به عهده گیرنده قرار دهید، فرد گیرنده باید پرداخت کارمزد پی پال را انجام دهد تا قادر به استفاده از مبلغ مورد نظر باشد چرا که در غیر این صورت انتقالی انجام نخواهد شد. اما اگر شخص فرستنده کارمزد را پرداخت نماید، دیگر نیازی به پرداخت توسط گیرنده نخواهد بود. مبلغ این کارمزد بسته به ارز مورد نظر و مبلغ متفاوت خواهد بود.

کارمزد پی پال برای خرید آنلاین

کارمزد پی پال هنگام خرید آنلاین

بسیاری از کاربران پی پال، تنها برای خرید آنلاین از این سیستم استفاده می کنند. در حالت کلی شما برای هر خریدی که انجام می دهید، نیازی به پرداخت کارمزد ندارید مگر اینکه ارز موجود در حساب شما با ارز مقصد یکی نباشد. کارمزدی که در این حالت پرداخت می کنید مقدار زیادی نخواهد بود.

اگر شما به عنوان صاحب یک کسب و کار در حال فعالیت باشید استفاده از این حساب پرایمر یا بیزینسی این امکان را در اختیار شما قرار می دهد که از ۲۵ کشور مختلف مشتری داشته باشید چرا که پی پال از ۲۵ ارز مختلف پشتیبانی می کند و جالبترین نکته این است که مشتریان شما می توانند بدون داشتن حساب پی پال از شما خرید انجام دهند. یا اگر به عنوان یک فریلنسر در حال فعالیت هستید می توانید حقوق خود را بدون هیچ مشکلی از هر جایی که هستید با استفاده از حساب پرایمر دریافت نمایید. با توجه به تمام مزیت هایی که این سیستم پرداخت در اختیار شما قرار می دهد پرداخت کمی کارمزد پی پال ارزشش را دارد.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

14 + هجده =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :