خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

معروف‌ترین بورسیه‌های تحصیلی دنیا

بورسیه تحصیلی

یافتن بورسیه تحصیلی و جزئیات مربوط به آن کار ساده ایی نیست. با توجه به انواع مختلف بورسیه تحصیلی و این که بهر شخص داوطلب چه مقدار بودجه تعلق میگیرد، و یا اینکه این بورسیه تحصیلی برای چه افرادی مناسب است و آبا بهترین راهکار برای تحصیل در خارج از کشور است این کار را دشوار می کند. ر این مقاله قصد معرفی انواع بورسیه تحصیلی و موسساتی که میتوانند راهنمای دانشجویان باشند، می پردازیم.

چگونه بورسیه تحصیلی دریافت کنیم ؟

هیچ کس به راحتی بورسیه تحصیلی دانشگاهی کاملی به شما نمی‌دهد، تقریبا همانند درخواست‌های کالج، درخواست‌های بورسیه هم می‌توانند روند طولانی داشته باشند و به تلاش زیادی نیازمند خواهند بود. به همین دلیل مهم است که بتوانید برای خود بورسیه مناسبی پیدا کنید. اگر بورسیه‌ها و پلتفرم‌های پیشنهاد شده در بالا برای شما مناسب هستند، خیلی عالی است و باید شروع به درخواست دادن کنید تا متوجه روند کاری شوید و اطمینان کسب کنید که به تمام محدودیت‌های زمانی تعیین شده می‌رسید اما اگر موارد ذکر شده در بالا برای شما مناسب نیستند، باید جستجو کردن را آغاز نمایید. باید وبسایت‌های زیادی را ببینید، زیاد فکر کنید و چیزهای زیادی را بخوانید و بنویسید.

دریافت کمک مالی مناسب وابسته به کشور مبداء، کشور مقصد مورد نظر، انتخاب رشته، سوابق، تحصیلات قبلی و شخصیت شما وابسته است. پیدا کردن بورسیه تحصیلی مناسب به طور عمده شامل خواندن پارامترهای درخواست‌هایی است که می‌توانید پیدا کنید و ببینید که آیا برای شما به صرفه هستند یا خیر.

همچنین شما ممکن است مجبور باشید رزومه خود را به طور مرتب برای درخواست‌های مختلف تغییر دهید تا زمانی‌که بورسیه های تحصیلی مناسب پیدا کنید. هر تجربه بین‌المللی که دارید را برجسته کنید همانند فعالیت‌های فوق برنامه‌ای که شما در آن شرکت داشته‌اید و کوتاه است. باید در نوشتن نامه کتبی که در آن استدلال می‌کنید که چرا به بورسیه نیازمند هستید دقت داشته باشید. اگر به کشوری که در آن زندگی نمی‌کنید بورسیه ارائه شده است، در مورد نحوه نوشتن نامه و ارسال رزومه به آنجا جستجو کنید و اگر می‌توانید درخواست خود را به زبان آن‌ها ارسال نمایید.

اگر سازمان‌ یافته و متمرکز عمل کنید، در نهایت زمانی فرا خواهد رسید که تمام تلاش‌های شما به نتیجه می‌رسد. این روند می‌تواند استرس‌زا و خسته‌کننده باشد اما هرچه بیشتر تلاش کنید، در پیدا کردن بورسیه‌های تحصیلی مناسب شانس بیشتری خواهید داشت. اگر موفق به اخذ بورسیه تحصیلی مورد علاقه خود نشوید، بورسیه‌های تحصیلی دیگری برای درخواست وجود دارد که مناسب شما خواهد بود و اگر نمی‌توانید بورسیه تحصیلی بگیرید، همیشه گزینه‌های دیگری نیز وجود دارد. می‌توانید در وبسایت‌های جذب سرمایه بگردید یا اینکه می‌توانید در زمانی‌که خارج کشور هستید کار کنید شغل‌هایی همانند پرستاری از کودک یا تدریس خصوصی. در غیر اینصورت، برنامه‌های مبادله‌ای وجود دارد که می‌توانید از آن‌ها استفاده کنید.

دریافت یک بورس تحصیلی فرآیند ساده یا آسانی نیست. حتی اگر بورسیه تحصیلی مناسبی پیدا کنید، مجبورید با صدها یا هزاران نفر رقابت کنید چرا که تقاضا برای تحصیل رایگان زیاد است. اگرچه گاهی به نظر می‌رسد استفاده از یک راهنمای اینترنتی می‌تواند این فرآیند را فوق‌العاده آسان و راحت کند. برای دریافت کمک مالی فقط باید چند ساعت از وقت خود را در روز برای تماس با دانشگاه‌ها و دولت‌ها اختصاص دهید و در نهایت روزی می‌رسد که رویای تحصیل در خارج از کشور برای شما امکان‌پذیر می‌شود.

برترین بورسیه‌ تحصیلی برای تحصیل در خارج از کشور

طی بررسی برترین بورسیه های تحصیلی در دنیا، میتوان به این نتیجه رسید که هر یک از بورسیه های تحصیلی برای چه افرادی مناسب است، و اینکه چه افرادی میتوانند این بو.رسیه را دریافت کنند.

کامپس فرانس (Campus France)

مبدا : فرانسه
بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد به : دانشجویان در سراسر جهان

بورسیه‌ تحصیلی

کامپس فرانس در واقع یک موسسه دولتی است که با هدف افزایش فرصت های تحصیلی در فرانسه در پی ترویج زبان فرانسوی فعالیت میکند. این موسسه برای شهروندان این کشور کمک هزینه تحصیلی و وام ارائه میکند.

وب سایت این موسسه تبدیل به یک پایگاه داده و موتور جستجو برای دانشجویانی است که در جستجوی وام و یا فرصت تحصیلی هستند.

موسسه COLFUTURO

مبدا : کلمبیا
بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد به : دانشجویان تحصیلات تکمیلی کشور کلمبیا

COLFUTURO سازمانی غیر انتفاعی در کلمبیا است که تحت نظر و حمایت دولت این کشور تاسیس شده و از شهروندان این کشور که دنبال تحصیلات عالی در خارج از کشور هستند، خدماتی عرضه میدارد.

این موسسه به متقاضیان 25 هزار دلار وام در هر سال و برای حداکثر دو سال پرداخت می کند. سپس در صورتی که دانشجویان موفق به اخذ مدرک کارشناسی ارشد خود شوند، پس از اتمام دوره تحصیلی به کلمبیا باز گردند و سه تا پنج سال در کلمبیا اقامت داشته باشند 50 درصد این مبلغ بورسیه داده می شود. چنانچه دانشجویان پس از بازگشت به کشور به مدت یک سال به عنوان یک معلم یا محقق در یک موسسه دولتی یا خصوصی کار کنند، ممکن است یک تخفیف اضافی نیز دریافت کنند. دانشجویان MBA یا دانشجویان مقطع کارشناسی ارشد مدیریت حداکثر می‌توانند ۲۵% از مبلغ وام را دریافت کنند.

 

مرکز مبادلات آکادمیک آلمان (DAAD)

مبدا: آلمان
بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد به : دانشجویان در سراسر جهان

بورسیه‌های تحصیلی

DAAD با هدف بین المللی شدن مدارس و دانشگاههای آلمان، مطالعات و زبان آلمانی، سازمانی خصوصی است که نمایندگی چندین موسسه آموزش عالی در آلمان را بر عهده داشته و به دانشجویان سراسر دنیا وام و بورسیه تحصیلی میدهد.

این موسسه از 50 هزار دانشجو بیش از 10 هزار بورسیه تحصیلی حمایت می کند. بورسیه آن به دانشجویان تمامی رشته های تحصیلی در هر سطح علمی مقطع کارشناسی، افرادی که تازه فارغ التحصیل شدند، دانشجویان کارشناسی ارشد، دکتری و داوطلبان دکتری تعلق می گیرد.

آموزش آمریکا (Education USA)

مبدا : آمریکا
بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد به : دانشجویان در سراسر جهان

آموزش آمریکا همانند کامپوس فرانس، راهنمایی به دانشجویانی ارائه می‌دهد که به دنبال تحصیل هستند تا اینکه بخواهند مستقیما از بورسیه‌های تحصیلی استفاده کنند. در واقع فهرستی از مراکز مشاوره در سراسر دنیا و یک پایگاه داده کمک مالی با طیف گسترده‌ای از بورسیه‌های تحصیلی و وام‌ها ارائه می کند. آموزش آمریکا یک بخش دولتی است که در بیش از ۱۷۰ کشور جهان فعالیت دارد.

فولبرایت (The Fulbright Program)

مبدا : آمریکا
بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد به : دانشجویان در سراسر جهان

بورسیه‌های تحصیلی

فولبرایت یک برنامه بورسیه تحصیلی آمریکایی است که وام‌ها را براساس شایستگی برای مبادلات آموزشی بین‌المللی اعطا می‎کند. تحت نظر این برنامه، شهروندان آمریکایی می‌توانند در خارج از کشور و دانشجویان بین‌المللی در آمریکا تحصیل کنند. این برنامه یکی از معتبرترین بورسیه‌های تحصیلی برای متقاضیانی است که پیش‌تر موفق به کسب چندین جایزه پولیتزر و جوایز نوبل شده‌اند، به مقام سران ایالت‌ها و دولت‌ها دست یافته‌اند یا موفقیت‌های بزرگی را بدست آورده‌اند.

این برنامه سالانه ۸ هزار وام مالی را تامین می‌کند و در بیش از ۱۶۰ کشور جهان فعالیت می‌کند. در ۴۹کشور، یک کمیسیون ملی دو جانبه (Fulbright Commission) روی برنامه‌های فولبرایت اداره و نظارت خواهد کرد. در کشور‌های که فاقد کمیسیون هستند، سفارت آمریکا به این برنامه نظارت خواهد داشت.

برنامه‌های متعددی تحت عنوان برنامه فولبرایت وجود دارند. برای پژوهشگرانی که قصد تحصیل در آمریکا دارند شامل برنامه پژوهش منطقه‌ای فلوبرایت نکسوس (the Fulbright NEXUS Regional Scholar Program)،  برنامه پژوهش در هسته فلوبرایت (the Core Fulbright Visiting Scholar Program)، سرمایه برای توسعه تدریس (the Outreach Lecturing Fund)، ابتکار فلوبرایت (the Fulbright Arctic Initiative) و برنامه‌های غنی‌سازی محققین فلوبرایت (the Fulbright Visiting Scholar Enrichment Programs) می‌شود.

IFARHU

مبدا : پاناما
بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد به : دانشجویان پاناما

IFARHU یک سازمان دولتی در پاناما است که با هدف بهبود منابع انسانی در پاناما، از جمله آموزش شهروندان فعالیت می‌کند.

با توجه به این موضوع، IFARHU انواع مختلفی از بورسیه‌های تحصیلی و وام‌ها را ارائه می‌دهد: بورسیه تحصیل جهانی برای دانش‌آموزان ابتدایی، متوسطه و دبیرستان؛ و همینطور بورسیه تحصیل ملی. همچنین دانشجویان بین‌المللی می‌توانند در پاناما تحصیل کنند و هم دانشجویان پانامایی می‌توانند با بورسیه تحصیلی بین‌المللی در خارج از کشور تحصیل کنند. علاوه بر این، برنامه‌ها و وام‌های دیگری نیز در دسترس است.

بورسیه تحصیلی بین‌المللی گسترده است. آن‌ها می‌توانند تمام و یا قسمتی از هزینه‌ تحصیلات یا سفر را تحت پوشش قرار دهند و می‌توانند در دوره‌های انگلیسی، دوره‌های کوتاه مدت، دوره‌های کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه شوند. آن‌ها فقط برای نوع خاصی از مطالعات ارائه می‌شوند:

  • محیط‌ زیست و حفاظت از آن
  • دریانوردی و بندر
  • حمل و نقل، ارتباطات راه دور و فناوری
  • کانال پاناما
  • توسعه اجتماعی
  • کشاورزی، توسعه روستایی، معدن و صنایع کشاورزی
  • گردشگری

موسسه SENESCYT

مبدا : اکوادور
بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد به : دانشجویان تحصیلات عالی کشور اکوادور

بورسیه‌های تحصیلی

 SNEESCYT کوتاه شده «دبیرخانه ملی آموزش عالی، علوم، فناوری و نوآوری در اکوادور» است، یک موسسه دولتی در اکوادور که بورسیه تحصیلی به دانشجویان اکوادور ارائه می‌دهد تا آن‌ها بتواند تحصیلات خود را ارتقاء دهند.

این فرصت هم برای اتباع اکوادور که در موسسات تحصیلات عالی کشور تحصیل می‌کنند و هم برای کسانی که در دانشگاه‌های سراسر دنیا تحصیل می‌کنند، داده می‎شود. بورسیه تحصیلی شامل شهریه‌های دریافتی، هزینه‌های زندگی، مسکن و پرواز است.

تحصیل در انگلستان ( study UK)

مبدا : انگلستان
بورسیه تحصیلی تعلق میگیرد به : دانشجویان در سراسر جهان

تحصیل در انگلستان توسط شورای بریتانیا (British Council) انجام می‌شود. تحصیل در انگلستان آموزش در انگلستان را ارتقاء می‌بخشد و از کسانی که به تحصیل در انگلستان علاقه‌مند هستند حمایت می‌کند. همانند آنچه که کامپوس فرانس و آموزش آمریکا در کشور خود ارائه می‌دهند، تحصیل در انگلستان به شما مشاوره می‌دهد و یک پلتفرم برای دانشجویان آینده‌ از جمله لینک شدن به بورسیه‌های تحصیلی در دسترس را فراهم می‌آورد. با این حال آن‌ها نمی‌توانند بورسیه تحصیلی خود را ارائه دهند بلکه اطلاعات مربوط به حمایت‌‌های مالی را ارائه می‌دهند.

شورای بریتانیا نیز از طریق دفاتر موجود در کشورهای مختلف به دانشجویانی که به دنبال یادگیری زبان انگلیسی هستند حمایت می‌کند. با مراجعه به یکی از این مراکز، آن‌ها می‌توانند درمورد چگونگی یافتن منابع لازم برای تحصیل در انگلستان مشاوره‌های خصوصی دریافت کنند.

و در پایان گفتنی است پرداخت با سال‌ها تجربه در زمینه کمک به دانشجویان برای اخذ پذیرش از دانشگاه‌های خارجی می‌تواند در تمامی مراحل از پرداخت‌های آنلاین دانشجویی گرفته تا پرداخت هزینه سفارت همراه شما باشد.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

10 + 3 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :