خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
مستر کارت های هند
مسترکارت به بانک ها یک تاریخ “مشخص” پیشنهاد کرده است که در آن می...
پرداخت با پی پال در آمازون
Amazon.com یا همان آمازون که در سال ۱۹۹۴ توسط جف بزوس راه‌اندازی شد، در ابتدا...
مستر کارت litepos
MYPINPAD، رهبر جهانی در پذیرش پرداخت و راه حل های تأیید هویت مشتری، خوشحال...
پرداخت خرد پی پال
کارمزد تراکنش دیگر به بخش عادی از زندگی خریداران از eBay تبدیل شده است...

موفقیت در آزمون CFA و سر فصل‌ های آزمون

موفقیت در آزمون CFA

برای موفقیت در آزمون CFA خوبست بدانید این آزمون شش ساعته شامل مباحثی از جمله استانداردهای اخلاقی و حرفه‌ای، روش‌های کمی، مباحث اقتصادی، تجزیه و تحلیل و گزارشگری مالی، مدیریت مالی بنگاه‌ها، مدیریت سبد سهام و طرح‌ریزی ثروت، سرمایه‌گذاری در بورس و اوراق قرضه، ابزار مشتقه و سایر گزینه‌های سرمایه گذاری می‌شود. لذا با توجه به فراوانی منابع، کسانی که موفق به دریافت چارتر CFA شده‌اند، مقدار مطالعه لازم برای داوطلبان دریافت این مدرک جهت موفقیت در آزمون CFA را حداقل ۳۰۰ ساعت می‌دانند.

سر فصل‌ های آزمون CFA

استانداردادهای اخلاق حرفه ای
بخش اخلاق عمدتا مربوط به رعایت قوانین و مقررات گزارشگری در هنگام مدیریت یک سرمایه گذار و یا در هنگام صدور گزارش های تحقیقاتی می باشد. به طور کلی، برخی از قوانین مربوط به رفتار حرفه ای می باشد (همانند ممنوعیت در برابر سرقت ادبی)، دیگر قوانین به طور خاص، به استفاده صحیح از عنوان charterholder و کاندید بودن مرتبط هستند. این قوانین در “استانداردهای رفتار حرفه ای” در چارچوب یک “اصول اخلاقی” جامع مشخص شده است.

روش های کمی 
این بخش بر اساس آمار است. موضوع ها نسبتا گسترده هستند، شامل نظریه احتمالات، تست فرضیه، رگرسیون (چند متغیره) و تجزیه و تحلیل سری زمان است. موضوعات دیگر شامل ارزش زمانی ارزش پایه پول- ترکیب و عملکرد و بازگشت محاسبات مربوطه-محاسبات نمونه کارها، و تجزیه و تحلیل فنی است.

اقتصاد
هر دو اقتصاد خرد و اقتصاد کلان تحت پوشش قرار می گیرند، از جمله اقتصاد بین المللی ( که عمدتا مربوط به تبدیل ارز و نحوه تاثیر آن بر نرخ بهره و نرخ تورم بین المللی است). در سطح III، تمرکز بر استفاده از تجزیه و تحلیل اقتصادی جهت سرمایه گذاری و تخصیص دارایی است.

امور مالی شرکت ها
برنامه آموزشی شامل امور مالی مهم که شامل سرمایه گذاری در شرکت های بزرگ، تصمیمات سرمایه گذاری عمده، سیاست ساختار سرمایه و سیاست های سود سهام و همچنین موضوعات پیشرفته مانند تجزیه و تحلیل، ادغام و خرید، اداره شرکت ها، و ریسک تجاری و مالی است.

تجزیه، تحلیل و گزارش صورت های مالی
برنامه آموزشی شامل تجزیه و تحلیل موضوعات مالی گزارش (استانداردهای گزارش صورت های مالی بین المللی و ایالات متحده که عموما براساس اصول پذیرفته شده حسابداری و نسبتهای مالی و تجزیه و تحلیل صورت های مالی است. گزارشگری مالی و تجزیه و تحلیل اطلاعات حسابداری به شدت در سطوح I و II مورد آزمایش قرار گرفته است، اما بخش قابل توجهی از آن در سطح سوم نیست.

تجزیه و تحلیل دارایی
برنامه آموزشی شامل پوشش بازارهای جهانی و همچنین تجزیه و تحلیل انواع دارایی های مختلف است: سهام، درآمد ثابت (اوراق قرضه)، اوراق مشتقه (فوروارد، فیوچر ، آپشن و سواپ) و سرمایه گذاری های جایگزین (املاک و مستغلات، سهام خصوصی، صندوق های بیمه و کالاها است). آزمون در سطح I نیاز به آشنایی با این ابزارها دارد. سطح دوم بر روی ارزیابی، استفاده از ابزارهای مورد مطالعه تحت نظارت روش های کمی، تجزیه و تحلیل صورت های مالی، امور مالی شرکت و اقتصاد تمرکز می کند. سطح III مرتبط با ترکیب این ابزارها در اوراق بهادار است.

مدیریت پورتفولیو
اهمیت این بخش در هر سه سطح آزمون زیاد است – این بخش ترکیبی از بقیه مباحث و استداردهای رفتاری است که شامل تئوری پورتفولیوی نوین (مرز کارآمد، مدل قیمت گذاری دارایی سرمایه ای، و غیره) انجام سرمایه گذاری (به معنی تبیین قوانین سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران فردی و نهادی، تخصیص دارایی پربازده، گذاشن سفارش) و محاسبه عملکرد سرمایه گذاری است.

البته مباحث کتاب‌هایی که توسط موسسه CFA به داوطلبان معرفی می‌شود در واقع بیش از آن چه که برای آزمون لازم باشد را در بر می‌گیرند. بسیاری از داوطلبان برای آمادگی آزمون از منابع جایگزین مانند کتاب‌های Schweser استفاده می‌کنند. همچنین حضور در کلاس‌ها، استفاده از ویدئوهای آموزشی و آزمون‌های آنلاین هم از مواردی هستند که می‌توانند به موفقیت داوطلبان در این آزمون کمک کنند.

موفقیت در آزمون cfa

مدرک CFA یکی از مهم‌ترین و معتبرترین مدارک در حوزه تحلیلگری بازار سرمایه است و شخص دارنده این مدرک به عنوان یک خبره در این حوزه شناخته می‌شود. دارندگان چارتر CFA به خاطر اطلاعاتی که از مطلعه منابع این آزمون به دست می‌آورند و همچنین ارتباط و دسترسی به شبکه وسیعی از متخصصان حوزه مالی می‌توانند در زمینه کاری خود پیشرفت چشم‌گیری داشته باشند.

مدرک CFA به نام چارتر CFA هم شناخته می‌شود. هر داوطلب برای دریافت این مدرک باید سه آزمون را با موفقت پشت سر بگذارد و چهار سال هم تجربه کار قابل قبول در زمینه تصمیمات و مدیریت سرمایه‌گذاری داشته باشد. به همین جهت موفقیت در آزمون CFA اهمیت میابد.

هر داوطلب می‌تواند هر چند بار که لازم است در این آزمون شرکت کند. موفقیت در آزمون CFA مستلزم برنامه منظم و قوی و مطالعه زیاد است. سه آزمون لازم برای کسب مدرک CFA هر ساله در ماه ژوئن برگزار می‌شوند. البته سطح اول این آزمون در ماه دسامبر هر سال هم برگزار می‌شود.

به طور معمول برای موفقیت در آزمون CFA به بیش از ۳۰۰ ساعت مطالعه نیاز است. متاسفانه بسیاری از داوطلبان این آزمون، پس از آن که از مقدار زیاد مطالعه لازم برای موفقیت در آزمون اطلاع پیدا می‌کنند یا در یکی از مراحل آزمون موفق نمی‌شوند از ادامه راهشان منصرف می‌شوند.

آزمون‌های CFA در حدی مشکل‌اند که در ژوئن سال ۲۰۱۸ تنها ۴۳ درصد از داوطلبان موفق به قبولی در آن‌ها شدند. پس روشن است که برای موفقیت در هر سه مرحله این آزمون، برنامه‌ریزی درست و اجرای این برنامه به طور منظم ضروری است.

چنانچه شما نیز جزء افرادی هستید که قصد شرکت در این آزمون را دارید میتوانید از طریق وب سایت پرداخت نسبت به پرداخت هزینه آزمون CFA اقدام نمایید.

رای : 5.0/5 از 2
Please wait...
Summary
موفقیت در آزمون CFA و سر فصل‌ های آزمون
Article Name
موفقیت در آزمون CFA و سر فصل‌ های آزمون
Description
برای موفقیت در آزمون CFA خوبست بدانید این آزمون شش ساعته است. به طور معمول برای موفقیت در آزمون CFA به بیش از ۳۰۰ ساعت مطالعه نیاز است.

نوشتن دیدگاه

سه + 10 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرحمبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :