خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

نیاز به دبیت کارت ارز رمزپایه | قسمت اول

دبیت کارت ارز رمزپایه

دبیت کارت ارز رمز پایه و ارزهای مجازی در درجه اول برای ذخیره پول و یا تجارت توسط کاربران استفاده می شود. با توجه به بررسی آمارها که نمایانگر این است تنها 14% از مردم آمریکا از پول نقد برای خرید های خود استفاده می کنند میتوان نتیجه گرفت که در اروپا و آمریکا اکثرا مردم تمایل به استفاده از کارت اعتباری یا دبیت کارت برای مخارج روزمره به جای پول نقد یا کیف پول را دارند. پول نقد امپراتوری خود را از دست داده است، اما بیت کوین هم هنوز به آن مرحله رواج در میان مردم نرسیده است.

یکی از بزرگ‌ترین موانع بر سر راه گسترده شدن استفاده از بیت کوین، متقاعد کردن مخاطبان اصلی برای استفاده از ارز دیجیتال به‌جای پول واقعی است. آیا دبیت کارت‌های بیت کوین می‌توانند تازه‌واردان بلاک چین را کمک کنند تا این جهش مثبت اتفاق بیفتد؟

تعدادی از استارتاپ‌های حوزه فین تک هم‌اکنون دبیت کارت ارز رمزپایه را از طریق ویزا کارت و مستر کارت عرضه می‌کنند و این دبیت کارت‌ها هر جایی که کارت‌های معمولی قدیمی کار می‌کردند، کار می‌کنند. کوین بیس یکی از پلتفرم‌های ارز رمزپایه، دبیت کارتی به نام شیفت (Shift) را ارائه می‌دهد که به حساب کاربران متصل است. Coinbase از بیان این که چه تعداد از کاربران میلیونی آن کارت Shift دارند، ممانعت می‌کند؛ ولی Julian Hosp، مؤسس استارتاپ سنگاپوری مبتنی بر ارز رمزپایه TenX، به نشریه کسب و کار جهانی تایمز گفت که هزاران دبیت کارت ارز رمزپایه TenX فعال هستند.

دبیت کارت ارز رمزپایه

دبیت کارت ارز رمزپایه

برای اشخاصی که ارز رمزپایه خود را از طریق دلار یا واحدهای پولی دیگر خریداری کرده‌اند، سؤال است که چرا باید توسط دلار یا سایر ارزها، ارز رمزپایه بخریم و بعد در هنگام نیاز به پول تبدیلش کنند. باید متذکر شد که تولید کنندگان ارز دیجیتال، ماینرهایی که با استفاده از دستگاهها بیت کوین تولید می کنند و ارز رمز پایه به دست می آورند فرصت بیشتری برای مصرف این ارزها دارند. درست است که این موضوعات کمی پیچیده به نظر می رسد اما برای اشخاصی که مدام در سفر هستند بسیار منطقی و کاربردی است.

مزایای دیگری برای استفاده از ارزهای دیجیتال به‌جای مبادله ارزهای هر کشور هم وجود دارد. پول مجازی بسیار راحت‌تر حمل می‌شود، از امنیت بالاتری برخوردار است و نرخ کارمزد کمتری برای مبادله با سایر ارزها دارد.

ارزهای رمزپایه قابل دست‌کاری نیستند و شما می‌توانید از آن‌ها در همه جای جهان استفاده کنید. برای استفاده از آن‌ها با وجود این که این مسئله ارتباط بسیاری با دولت‌ها دارد، اما نیازی نیست که به دولت‌های محلی یا ارزهای محلی اعتماد کنید.

برای مثال در کشور ونزوئلا، ناپایداری اقتصاد به حدی زیاد است که مبادله ارز را به یک کابوس تبدیل می‌کند و نرخ‌های کارمزد را به طرز وحشتناکی بالا می‌برد. بازدیدکنندگانی که در طول زمستان گذشته و در حین تغییر واحد پولی هند از این کشور بازدید کرده‌اند، ناگهان باخبر شدند که روپیه‌های قدیمی که دریافت کرده بودند، ارزش خود را از دست داده‌اند. صف‌های طولانی رو بروی دستگاه‌های ATM بسته شد، پول‌های کاغذی جدید به‌ شدت نایاب شده بود و موجودی کارت‌های اعتباری بین‌المللی انباشته شد.

Hosp حدود هشتاد میلیون دلار ارزش ارزهای رمزپایه را افزایش داده است تا سرمایه لازم برای آوردن ارزهای رمزپایه به مسیر اصلی مصرف عمومی را به دست آورد. البته آن‌ها تنها استارتاپ حوزه فین تک نیستند که در حوزه استفاده از رموز خریداری شده برای ایجاد کارت‌های مبتنی بر بیت کوین فعالیت می‌کنند. استارتاپ هنگ‌کنگی Monaco به این صورت هدف‌گذاری کرده است که تا انتهای سال ۲۰۱۷، بیش از ۱۰۰ هزار کارت صادر کند. با توجه به اظهارات خبرگزاری این استارتاپ، ICO این استارتاپ با برنامه‌ریزی انتشار برنامه کاربردی در این ماه و شروع فرستادن دبیت کارت ارز رمزپایه به اقصی نقاط جهان از ماه سپتامبر، ۲۶/۷ میلیون دلار افزایش داشته است.

دبیت کارت ارز رمزپایه

MCO ها یا همان واحدهای پولی این برنامه را که از طریق جوایزی که در استفاده از برنامه دریافت می‌شود، توسط اپلیکیشن می‌توان به بیت کوین یا اتریوم تبدیل کرد و آن را مستقیما از طریق کارت‌های پیش‌پرداخت مصرف نمود.

تعدادی از بلاگ‌های بلک چین‌ های مرکزی و کاربران انجمن‌ها به تازه‌واردان هشدار دادند که استفاده از MCO ها ممکن است با خطر افت قیمت ناگهانی مواجه شود. در حال حاضر هر MCO در بازار مبادلات ارزهای رمزپایه حدود ۱/۴۰ دلار فروخته می‌شود.

مشکل اعتماد در میان جامعه بلاک چین تنها به اساسنامه شرکت Monaco بستگی ندارد؛ برخی از اعضای تیم هیئت‌مدیره این شرکت، از جمله Marszalek، اعضای یک کمپانی دیجیتال مارکتینگ آسیایی به نام Ensogo بوده‌اند که تعدادی از بازرگانان هنگ‌کنگی متهم به کلاهبرداری شدند و این کمپانی به طور کامل شکست خورد.

دبیت کارت ارز رمزپایه

ارز رمزپایه موناکو و ویزا کارت

یکی از سخنگویان ویزا کارت به نشریه بین‌المللی کسب و کار تایمز گفت که کارت‌های Monaco هنوز برای شبکه برنامه کارت‌های پیش‌پرداخت ویزا کارت مورد قبول واقع نشده‌اند. اگر Monaco بتواند حسن‌نیت و قابلیت اعتمادپذیری خود را ثابت کند، نوع ترکیب این استارتاپ در حوزه‌های کیف پول موبایلی و سرویس دبیت کارت ارز رمزپایه، می‌تواند بازار ارزهای مجازی را متحول کند.

هم‌اکنون به دست آوردن و خرج کردن ارزهای رمزپایه آسان نیست. این به آن معنی نیست که بگوییم استفاده از ارزهای رمزپایه سخت و مشکل است؛ کلیدهای عمومی و خصوصی، آدرس‌های طولانی کیف پول به علاوه لایه‌های زمان‌بر پاک کردن حریم شخصی و امنیت، همه این‌ها به آن بستگی دارد که از چه پلتفرمی استفاده می‌کنید. ظهور کارت‌های اعتباری ارزهای رمزپایه، می‌تواند همه این سختی‌ها را کاهش دهد و کل این سیستم را دستخوش تغییر کند. Marszalek گفت:

حتی کسی که تازه با ارزهای رمزپایه آشنا شده است هم می‌تواند آن را از طریق اپلیکیشن ما خریداری کند.

او کارت‌هایی را که قرار است به بازار بیایند با اولین آیفون یا اولین خودرو تسلا مقایسه کرد و گفت که این کارت‌ها یک نوع کاملا جدید از یک محصول قدیمی است. با این حال هنوز بسیاری از کارآفرینان فین تکی هستند که می‌توانند از کهنه‌کاران عرصه ارزهای مجازی که دبیت کارت ارز رمزپایه را ایجاد کرده‌اند، تجربه بیاموزند.

در قسمت دوم این مطلب به معرفی یک استارتاپ معتبر در حوزه دبیت کارت ارز رمزپایه خواهیم پرداخت.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

دو × 2 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :