اپلیکیشن-فی-ویزای-کانادا-VAC

هزینه حق دائم یا لندینگ فی کانادا

مهاجرت به کشور کانادا هزینه زیادی دارد از جمله این هزینه ها، هزینه تهیه و ترجمه مدارک، هزینه تهیه طرح توجیهی یا تجاری، هزینه انجام آزمایشات پزشکی، هزینه مسافرت به محل دفتر ویزا برای مصاحبه، هزینه لندینگ Landing Fee و هزینه پروسسینگ Processing Fee می باشد. در اینجا به لندینگ فی Landing Fee و آشنایی با آن که حق دائم کشور کانادا است می پردازیم.

هزینه حق دائم یا لندینگ فی کانادا، مبلغی است که برای اولین بار در فوریه 1995 توسط اداره مهاجرت کانادا از مهاجرین به این کشور دریافت گردید. مهاجرت به این کشور به روشهای مختلفی قابل انجام است یکی از این برنامه ها برنامه ورود سریع Express Entry است که ایرانیان بیشتر با استفاده از این برنامه برای مهاجرت به کانادا اقدام می کنند که به دو دسته تقسیم می شوند.

  • برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای استان کبک
  • برنامه مهاجرتی نیروی حرفه ای برای دیگر استان های کانادا

برای دریافت اقامت دائم شما باید هزینه ایی را تحت عنوان هزینه حق اقامت دائم کانادا پرداخت کنید که این هزینه اصطلاحاً لندینگ فی کانادا نامیده می شود.

علت دریافت هزینه حق دائم یا لندینگ فی کانادا چیست؟

دولت فدرال کانادا بر این باور است که کسانی که اقامت دائم کانادا را دریافت می کنند به یک سری امتیازات مالی دسترسی پیدا می کنند برای مثال این افراد پس از ورود به کانادا به خدمات رایگان یا ارزان بسیاری از سازمانهای کانادایی دسترسی خواهند داشت، همچنین از خدمات رایگان پزشکی کانادا استفاده خواهند کرد. علاوه بر آن اقامت دائم کانادا می تواند به صورت بالقوه فرد را در موقعیت مالی بهتری قرار بدهد. به همین علت دولت کانادا با استناد به قانون اداره مالی کانادا Administrative Act Financial مبلغ حق اقامت دائم RPRF را از کلیه کسانی که شرایط اقامت دائم دارند به جز موارد استثنا دریافت می کند.

چه کسانی از پرداخت هزینه حق اقامت دائم معاف هستند؟

فرزندان وابسته به فرد متقاضی مهاجرت به کانادا ولو آنکه سنشان بالای 19 سال باشد یا متآهل باشد.
افرادی که بخاطر مسائل انسان دوستانه مقیم کانادا می شوند.
هزینه حق اقامت دائم یا لندینگ فی کانادا برای انواع برنامه های مهاجرتی فدرال اسکیل ورکر و کبک اسکیل ورکر می بایست پرداخت شود. به طور کلی مبلغ لندینگ فی بعد از تآئید مدیکال افراد پرداخت می شود اما می توان این کار را زودتر و در زمان تشکیل پرونده نیز انجام داد و رسید آن را به همراه تآئید مدیکال ارائه داد.
زمان پرداخت لندینگ فی در برنامه اسکیل ورکر کانادا
مبلغ لندینگ فی معمولاً بعد از تآئید مدیکال افراد پرداخت می شود اما می توان این کار را زودتر و در هنگام تشکیل پرونده نیز انجام داد و رسید آن را به همراه تآئید مدیکال ارائه داد، در نتیجه هنگامی که شما قصد پرداخت آنلاین لندینگ فی را دارید دو گزینه پیش رو دارید:

در زمان پرداخت هزینه های Application Fee برای فرد اصلی و اعضای خانواده هزینه لندینگ فی را نیز پرداخت نمائید، و گزینه دوم در ابتدای فرایند اقدام، تنها هزینه اپلیکیشن فی فرد اصلی و اعضای خانواده را پرداخت نمائید و لندینگ فی را در پایان کار و پس از تآئید مدیکال به صورت جداگانه پرداخت نمائید. در صورتی که به هر دلیل لندینگ انجام نشود یعنی شخص به کانادا وارد نشود و یا پرونده مهاجرتی رد یا بسته شود این هزینه قابل پس گرفتن است.

هزینه لندینگ فی در برنامه اسکیل ورکر کانادا
لندینگ فی کانادا برای تمامی برنامه های مهاجرتی که منتهی به اقامت دائم می شود باید پرداخت گردد و هزینه آن برای متقاضی اصلی و همسر او هر کدام 490 دلار کانادا استو برای فرزندان مبلغی پرداخت نمی شود. شما می توانید این مبلغ را به صورت آنلاین و از طریق مستر کارت و ویزا کارت بپردازید. لازم است رسید پرداخت را همواره نزد خود نگهداری کنید تا در صورت درخواست سفارت، بتوانید آن را ارائه نمائید.

با توجه به تغییرات در روند مهاجرت ممکن است این هزینه ها متفاوت باشد که لازم است جهت اطمینان از درستی هزینه ها، به سایت مهاجرت کانادا رجوع نمائید.

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :