خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

وسترن یونیون و آینده آن

وسترن یونیون

وسترن یونیون یکی از سیستم‌‌ها‌یی است که عمل انتقال فوری وجه را در عصر ارتباطات امروز در سراسر جهان انجام می‌دهد. این سیستم طی سال‌‌های اخیر به دلیل عملکرد خوبش توانسته عنوان بهترین سرویس‌ انتقال پول به خارج از کشور را کسب کند. ایده‌‌های بلندپروازانه و راه‌حل‌های نوآورانه، شرکت وسترن‌ یونیون را در ردیف معتبرترین شرکت‌‌های انتقال پول قرار داده است.

با ظهور فین‌تک و رشد کسب‌وکارهای متعددی که در زمینه تلفیق فناوری و امور مالی به وجود آمده است، آینده وسترن یونیون و شرکت‌های مشابه تا حدی به خطر افتاده است. هزینه بالای کارمزدی که وسترن یونیون دریافت می‌کند، یکی از دلایلی است که این خطر را تشدید می‌کند. زیرا با وجود انواع و اقسام روش‌های جدیدی که هزینه کمتری را به مشتریان تحمیل می‌کنند، استقبال نسبت به وسترن یونیون و… کم خواهد شد. در ادامه به بررسی بیشتر مواردی خواهیم پرداخت که برای آینده وسترن یونیون تهدید به شمار می‌روند.

روش کار وسترن یونیون

شخص فرستنده با در دست داشتن وجه پرداختی و همچنین مدرک شناسایی به یکی از نمایندگی های این شرکت رفته و فرمی را که در آن نام و نام خانوادگی خود، نام، نام خانوادگی و نام شهر فرد گیرنده در آن گنجانده شده را پر کرده و سپس آن فرم به همراه پول را به کارگزار دفتر وا می سپارد. سپس از کارگزار دفتر کدی به وی داده می شود. فرستنده این کد را تنها و تنها در اختیار فرد گیرنده قرار می دهد و گیرنده با همراه داشتن مدرک شناسایی عکس دار به شعبه شرکت در شهر خود رفته و پس از دادن کد، پول را دریافت می کند. همواره این جابجایی ساعاتی به درازا می کشد.

آینده وسترن یونیون

درست است که فین‌ تک در حال رشد سریع و مداوم است اما از سابقه و تعداد مشتریان زیاد وسترن یونیون نمی‌توان به سادگی گذشت. بررسی آمارها درباره تعداد مشتریان و میزان تراکنش‌هایی که وسترن یونیون صورت می‌دهد، نشان از آن دارد که در تمامی این سال‌ها، این شرکت مانند یک شرکت انحصاری در حوزه انتقال حواله‌های ارزی عمل کرده است. وسترن یونیون از اواسط دهه ۸۰ میلادی، سرویس انتقال حواله ارزی را گام به گام به سمت جهانی شدن هدایت کرد. سرعت رشد این شرکت، آنچنان زیاد بود که در اواسط دهه ۹۰ میلادی، خدمات وسترن یونیون در چین هم مورد استفاده قرار می‌گرفت.

در سال‌های نخست فعالیت، وسترن یونیون با مشکلات عدیده‌ای رو به رو بود و حتی چند بار تا آستانه ورشکستگی هم حرکت کرد اما دومرتبه به صحنه بازگشته است. مدیران وسترن یونیون معتقد هستند که شرکت‌های حواله ارزی معروفی مانند وسترن یونیون به طور جدی باید با به کارگیری فین‌تک در عملیات خود همچنان پیشتاز باشند. اما باید دید که فاصله حرف و خواسته تا عمل و پیروزی چقدر است.

ارزهای دیجیتال و آینده وسترن یونیون

آینده وسترن یونیون

درست است که سرعت رشد فناوری‌های مالی به شدت رو به گسترش است اما فعلا زیرساخت‌های لازم برای استفاده از آنها فراهم نشده است. مثلا در زمینه بلاک‌چین و ارزهای دیجیتالی هنوز نواقص پررنگی وجود دارد که تا اصلاح و جا افتادن میان کاربران، راهی طولانی در پیش است. western union عنوان کرده که تنها در صورتی حاضر به استفاده از ارزهای دیجیتالی خواهد بود که به عنوان واحدی رسمی شناخته شوند. بیشتر کشورهای جهان هم در پذیرش بلاک‌چین و ارزهای کریپتو، محتاطانه عمل می‌کنند.

به نظر می‌رسد که western union به فکر خنثی کردن تهدیدات تازه‌واردانی مانند: ورلد رمیت یا ترنسفروایز است اما در عین حال نگرانی‌های زیادی هم احساس نمی‌کند. زیرا این دو شرکت و سایر نمونه‌های تازه‌وارد به دنیای حواله ارزی فعلا به صورت درون‌مرزی مشغول به فعالیت هستند و با پا گذاشتن به عرصه‌های برون‌مرزی با چالش‌های سنگینی رو به رو خواهند شد که آنها را در قد و قواره یک رقیب جدی و وحش تناک نگه نمی‌دارد.

مقایسه عملکرد وسترن یونیون با رقبای جدید

آینده وسترن یونیون

western union در سال گذشته، ۸۵ هزار میلیارد دلار در زمینه پرداخت‌های مشتریان سرمایه‌گذاری کرده است و درآمدی ۳۰۰ میلیون دلاری داشته است. این در حالی است که ترنسفروایز تنها ۱۴ میلیون دلار درآمد کسب کرده است. پس آمارها نشان می‌دهد که western union همچنان پیشتازانه و بی‌رقیب در میدان می‌تازد. حدود ۴ سال است که شرکت وسترن یونیون به کمک نیروهای متخصص و زبده خود در حال توسعه دادن به پلتفرم‌های دیجیتالی است و در زمینه افزایش میزان امنیت، کاهش تقلب و کلاه‌برداری و انجام عملیات سریع و به صورت زمان‌واقعی یا همان real time تلاش می‌کند.

قدرت، سرمایه و سابقه از جمله عواملی هستند که به رشد متداوم وسترن یونیون کمک می‌کنند. آینده western union به نظر نگران‌کننده نخواهد بود. این شرکت بزرگ که سالیان متوالی به صورت موفق در عرصه انتقال حواله ارزی فعالیت داشته است به این سادگی‌ها تسلیم تغییرات نخواهد شد. یکی از نشانه‌های شرکت‌های موفق و کسب‌وکارهای خوب در همین توانایی انعطاف‌پذیری و پذیرش تغییرات است و به طور قطع، western union هم از طوفان‌هایی که فناوری‌های تازه به پا کرده‌اند، سربلند و سالم بیرون خواهد آمد.

Rating: 5.0/5. From 1 vote.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

4 + 3 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :