خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

ویزای شینگن و انواع آن چیست ودرخواست ویزا چگونه است

دریافت ویزا شینگن

ویزای شینگن سند صادر‌شده توسط مقامات به طرف ذی‌نفع برای بازدید یا سفر به یک منطقه در محدوده‌ی شینگن است. منطقه‌ی شینگن دربرگیرنده‌ی ۲۶ کشور است که همگی آنها بر حرکت آزادانه شهروندان در بین مرزهای خود اتفاق نظر دارند. از ۲۶ کشور عضو شینگن ۲۲ کشور جزء اتحادیه‌ی اروپا و ۴ کشور عضو EFTA هستند.

شینگن اغلب کشورهای اروپایی را تحت پوشش خود قرار می‌دهد به جز بریتانیا، رومانی، بلغارستان، کرواسی، قبرس و البته قبرس که به‌زودی بخشی از این توافق‌نامه خواهد شد. با این حال کشورهایی وجود دارد که عضو اتحادیه‌ی اروپا نیستند اما متعلق به منطقه‌ی شینگن می‌باشد مانند نروژ، ایسلند، سوئیس، لیختن اشتاین.

رد شدن ویزای شینگن

چه کسی به ویزای شینگن نیاز دارد؟

شهروندان کشورهای غیر عضو شینگن به منظور ورود به محدوده‌ی شینگن نیاز به درخواست اجباری ویزای شینگن دارند. با این وجود استثنائات وجود دارد: برخی از کشورهایی که عضو پیمان شینگن نیستند، نیاز به ویزا برای ورود به منطقه‌ی شینگن ندارند.

شرایط درخواست ویزا شینگن

همان‌طور که در بالا ذکر شد به منظور سفر به یک یا چند کشور عضو شینگن باید به یک سفارت یا کنسولگری تعیین‌شده درخواست دهید. با این حال، الزامات خاص مشابهی در هر سفارت‌خانه یا کنسولگری برای پیگیری درخواست به متقاضیان داده می‌شود. نمونه‌‌ای از اسناد درخواست شده با اطلاعات اضافی دقیق در قسمت درخواست شرایط ویزا ذکر شده است.

انواع ویزای شینگن

با توجه به ماهیت و هدف سفر انواع مختلفی از ویزای شینگن صادر شده توسط سفارت/کنسولگری وجود دارد.

۱. ویزای متحدالشکل شینگن (USV)

ویزای متحدالشکل شینگن برای اجازه‌ی ورود به کشورهای عضو شینگن به منظور اقامت در این منطقه در یک دوره‌ی زمانی مشخص حداکثر ۹۰ روزه در هر شش ماه از زمان ورود به آن کشور صادر می‌شود. با توجه به اهداف سفر، ویزای شینگن متحدالشکل به دو نوع A و C تقسیم می‌شود.

۲. ویزای محدود‌شده (LTV)

این نوع ویزا به شما اجازه‌ی ورود تنها به یک کشور و در برخی موارد چند کشور خاص را می‌دهد. جدا از کشورهای عضو شینگن، این ویزای خاص برای سایر کشورهای عضو شینگن از پیش مشخص نشده، معتبر نمی‌باشد.

۳. ویزای ملی

ویزای ملی از دسته‌ی D برای افراد خاص صادر می‌شود مانند دانشجویان یا شاغلین که اقامت دائمی دارند. ویزای ملی مجوز رسمی برای ورود افراد به کشور عضو شینگن برای مدت مشخص و معلوم است. کسانی که پس از انقضای تاریخ ویزا باید به کشور خودشان بازگردند.

هزینه ویزای شینگن

در زمان درخواست برای ویزای شینگن یک ویزای اجباری غیرقابل‌برگشت است باید هر متقاضی هزینه‌ای مشخص را پرداخت کند. هزینه‌های ویزا بسته به نوع ویزا و سن متقاضی و موارد استثنایی ذکرشده در متن متفاوت خواهد بود.

هزینه‌ی متعارف بر حسب یورو

  • ویزای ترابری فرودگاه                          ۶۰ یورو
  • ویزای اقامت کوتاه مدت، کمتر از ۹۰ روز    ۶۰ یورو
  • ویزای اقامت بلند مدت، بیش از ۹۰ روز      ۹۹ یورو
بیمه ویزای مسافرتی شینگن

هر فردی که به‌طور موقت قصد سفر به کشورهای عضو شینگن را دارد، چه به صورت فردی یا گروهی همراه با گردشگران و مسافران تجاری برای تعداد روزهای اقامت خود در کشورهای عضو شینگن با هزینه‌ی بیمه را پرداخت کند. این بیمه در سراسر کشورهای عضو شینگن معتبر است و در تمام دوره‌ی اقامت شخص معتبر است. حداقل هزینه‌ی بیمه ۳۰۰۰۰ یورو می‌باشد.

ویزای شینگن

ویزای شینگن چیست؟

ویزای شینگن توسط کشورهای عضو شینگن صادر می‌شود که به افراد اجازه‌ی تردد آزادانه در کشورهای عضو شینگن در اتحادیه‌ی اروپا و EFTA را تا زمانی که اعتبار دارد، می‌دهد.

بیشتر بخوانید : ویزای شینگن چیست، همه چیز درباره ویزای شینگن

EFTA مخفف چیست؟

EFTA انجمن تجارت آزاد اروپا در ۹ کشور اروپایی (اتریش، بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا، سوئیس و انگلستان) است. EFTA در سال ۱۹۸۷ توسط برخی از قدیمی‌ترین و بزرگترین واردکنندگان تجارت آزاد تاسیس شده است. این وضعیت در سال ۱۹۹۰ به‌دست آمده است. EFTA در هلند مستقر است و دارای مقررات هلندی است.

تفاوت EFTA با EU  چیست؟

EFTA انجمن تجارت آزاد اروپا در ۹ کشور اروپایی (اتریش، بلژیک، فرانسه، آلمان، ایتالیا، هلند، اسپانیا، سوئیس و انگلستان) است، اما EU مجموعه ای از ۲۸ کشور اروپایی است که در اقتصاد جهانی به‌عنوان یک واحد اقتصادی فعالیت می‌کنند و تحت ارز رسمی یورو عمل میکند.

مدت زمان اقامت در کشورهای عضو شینگن از زمان صدور ویزا چقدر است؟

بر اساس نوع ویزای صادر شده توسط سفارت یا کنسولگری تعیین شده در هر کشور، محدودیت‌های مختلفی وجود دارد که برای هر ویزای خاص مطابق با ماهیت مسافرت و سایر شرایط مربوطه اعمال می‌شود. با این حال، رایج‌ترین نوع ویزا به مسافران ویزای ۹۰ روزه در هر دوره‌ی شش ماهه از تاریخ ورود به آن کشور است.

در چه صورتی مجاز به درخواست ویزای شینگن هستید؟

هر فردی مجاز به درخواست ویزای شینگن با ارائه‌ی تمامی مستندات موردنیاز است و در صورتی که امکانات مالی برای تامین هزینه‌های مالی در طول اقامت خود در منطقه‌ی شینگن را داشته باشد، می‌تواند برای درخواست ویزا اقدام کند.

چه نوع ویزای شینگن موردنیاز است؟

بسته به هدف و ماهیت سفر سه نوع ویزا توسط سفارت یا کنسولگری تعیین شده به شما داده می‌شود:

  • ویزای متحدالشکل شینگن برای گذاراندن دوره‌ی اقامت در قلمروی موردنظر در یک دوره‌ی زمانی مشخص حداکثر تا ۹۰ روز در هر شش ماه از تاریخ ورود به آن کشور صادر می‌شود.
  • ویزای محدود که تنها اجازه‌ی مسافرت به یک یا چند کشور خاص از پیش تعریف شده را به متقاضیان می‌دهد.
  • ویزای ملی به افرادی تعلق می‌گیرد که برای تحصیل، کار یا اقامت دائم در یکی از کشورهای عضو شینگن ساکن می‌باشند.

ویزای متحدالشکل شینگن چیست؟

با توجه به اهداف سفر ویزای متحدالشکل شینگن به دو دسته‌ی A و C تقسیم می‌شود. دسته‌ی A برای ویزای ترابری فرودگاه است که به دارنده‌ی ویزا اجازه‌ی ورود از طریق منطقه فرودگاه بین‌المللی شینگن را می‌دهد. ویزای ترابری هوایی برای شهروندان کشورهای غیر عضو شینگن به یک کشور عضو شینگن اجباری است. دسته‌ی C نیز ویزای کوتاه مدت است که به دارنده‌ی آن اجازه اقامت در یک کشور عضو شینگن برای مدت زمان مشخص بسته به اعتبار ویزا را می‌دهد.

کدام یک از کشورهای غیرشینگن اجازه‌ی ورود به دارندگان ویزای شینگن را می‌دهد؟

۱۹ کشوری که عضو منطقه شینگن نمی‌باشند، اجازه ورود و اقامت شهروندان خارجی سایر کشورهای غیر شینگن را می‌دهد، تنها در صورتی که ویزای معتبر شینگن با خود همراه داشته باشند. بنابراین خارجیان نیاز به ویزای ملی برای ورود، ترانزیت و اقامت به طور موقت ندارند.

زمان‌بندی پرواز برای درخواست ویزا باید به چه صورت باشد؟

برنامه‌ی سفر یک سند از پیش تایید شده است که به صورت آنلاین درمورد زمان‌بندی پرواز مشخص می‌شود.

مجموعه پرداخت در خدمت شما است تا با ارائه‌ی خدمات در زمینه‌ تعیین وقت سفارت، رزرو هتل و خرید بلیط هواپیما ، تهیه و خرید مستر کارت و یا ویزا کارت شما را همراهی کند. کافیست در سایت ما ثبت‌نام کرده و به پنل کاربری خود بروید و در آنجا به‌راحتی سفارش خود را ثبت کنید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

پنج × سه =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :