خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

ویزای شینگن چیست، همه چیز درباره ویزای شینگن

ویزای شینگن

همه چیز در مورد ویزای شینگن

معاهده شینگن یک قرار داد است که در سال 1985 بین چند کشور امضاء شد. با این معاهده ورود ساکنین کشورهای اروپایی بدون ویزا به این کشورها آزاد شد تا مشکلات رفت و آمد بین مرزی برای آنها کم شود. بنابراین ویزای شینگن برای کسانی است که ساکن یا اتباع کشورهای محدوده شینگن نیستند و می خواهند به این محدوده وارد شوند.

کشورهای عضو شینگن

26 کشور عضو معاهده شینگن عبارتند از: ویزای شینگن آلمان، فرانسه، اسپانیا، بلژیک، لوگزامبورگ، سوئد، نروژ، فنلاند، دانمارک، لیتوانی، لتونی، لهستان، مجارستان، ویزای اتریش، استونی، اسلواکی، اسلوانی، چک، ایسلند، مالت، ویزای یونان، ویزای لیختن اشتاین، سوئیس اتباع کشورهای قاره آمریکا، غیر از چند کشور محدود مثل کلمبیا، پرو، بولیوی و… ساکنین و اتباع فاره استرالیا و کشورهای ژاپن، کره جنوبی و مالزی نیازی به گرفتن شینگن ندارند و می توانند به مدت حداکثر 90 روز به این کشورها وارد یا خارج شوید.

انواع ویزای شینگن

ویزای شینگن نوع A ویزای ترانزیت است یعنی مسافر نمی تواند از فرودگاه خارج شود، فقط می تواند در یکی از فرودگاههای شینگن پرواز خود را عوض کند و به کشوری در خارج از شینگن برود.

ویزای شینگن نوع B ویزای عبور است، یعنی مسافر می تواند از فرودگاه خارج شود و از شینگن به عنوان منطقه عبوری استفاده کند، تا از طریق زمینی خود را به کشوری در خارج از محدوده شینگن برساند.

ویزای شینگن نوع D ویزای بلند مدت است که معمولاً تاجران و بازرگانان استفاده می کنند تا بتوانند در طی چندین بار به شینگن وارد و از آن خارج شوند.

خرید مستر کارت فیزیکی

مراحل دریافت ویزای شینگن

  • تماس و مشاوره رایگان با موسسات معتبر ویزای شینگن در مرجع ویزا شینگن
  • ارائه مدارک مورد نیاز ویزای شینگن که در زیر درج شده است به این موسسات
  • گرفتن وقت سفارت برای یکی از کشورهای مورد نظر حوزه شینگن که در زیر درج شده است به این موسسات
  • گرفتن وقت سفارت برای یکی از کشورهای مورد نظر حوزه شینگن به صورت آنلاین، حضوری یا از طریق مراکز معتبر
  • مصاحبه از طریق سفارت و افسر پرونده
  • دو هفته انتظار برای اخذ ویزا در صورت قبولی در مصاحبه

تعیین وقت سفارت و مصاحبه

بهتر است قبل از آماده کردن مدارک برای تعیین وقت سفارت، درخواست تعیین وقت با توجه به سفارت کشور مورد نظر به صورت حضوری، تلفنی یا اینترنتی به مسافر داده می شود. سفارت معمولا وقت عادی به مسافر می دهد بنابراین بهتر است از 2 ماه قبل سفر برای تعیین وقت اقدام کنید. جهت پرداخت هزینه سفارت میتوانید از طریق وب سایت پرداخت اقدام نمایید.

در شرایط خیلی خاص پزشکی، و با صلاحدید خود سفارت وقت فوری هم داده می شود بعد از تعیین وقت، مسافر یک روز برای مصاحبه و ارائه مدارک در سفارت حاضر می شود مطمئن ترین و ارزان ترین راه این است که مسافر شخصاً برای تعیین وقت اقدام کند. سوال های مصاحبه سفارت معمولاً سوال هایی کلی در مورد خود شخص و دلایل سفر خواهد بود عکس و اثر ده انگشت مسافر هم در زمان مصاحبه برای ثبت در سیستم VIS گرفته می شود.

خرید مستر کارت مجازی

مدارک ویزای شینگن

مدارک ویزای شینگن مورد نیاز برای همه کشورهای عضو شینگن شبیهه هم است فقط در جزئیات کمی متفاوت است مدارکی که باید در روز مصاحبه همراه داشته باشید:

فرم تکمیل شده درخواست ویزا شینگن

اولین مرحله برای درخواست ویزای هر کشوری تکمیل فرم درخواست ویزای آن کشور است ویزای آن کشور که باید از سفارت مربوطه به صورت حضوری یا اینترنتی دریافت شود این فرم را باید به همراه مدارک مورد نیاز دیگر در زمان مصاحبه ارائه دهید.

توجه: هرچند که این کشورها عضو شینگن هستند و ویزای همه شان شینگن محسوب می شود اما فرم درخواست برای هر کشوری متفاوت است بنابراین مثلا برای درخواست ویزای آلمان نباید به سفارت فرانسه مراجعه کرد

1. شناسنامه ایرانی : ترجمه رسمی شناسنامه با فتوکپی از تمام صفحات باید حتماً موجود باشد.

2. گذرنامه :  اعتبار گذرنامه باید حداقل شش ماه بعد از تاریخ درخواست ویزا باشد.

3. کپی گذرنامه : کپی گذرنامه را از تنها از صفحات یک تا پنج و همین طور صفحاتی که در آن ها مهر ویزا خورده می شود تهیه کرد.

4. سه قطعه عکس رنگی : در صورتی که عکس همراهان در گذرنامه ی متقاضی باشد باید برای همراهان نیز دو قطعه عکس در مدارک در نظر بگیرید.

ویژگیهای ضروری عکس مورد نظر: عکس رنگی، زمینه سفید، تمام رخ جدید که کاملاً با ظاهر فعلی صاحب عکس هم خوانی داشته باشد. در ابعاد 6 در 4 باشد. طبق مقررات شنگن عکس شما روی برچسب ویزا چاپ خواهد شد.

5. اسناد رسمی شغلی و منابع مالی

6. گواهی اشتغال به کار که روی سربرگ رسمی محل کار با امضای مدیر عامل و ذکر سمت شغلی حقوق ماهانه و مدت زمان اشتغال به کار باشد. لازم است که این مدارک به همراه ترجمه شان به سفارت ارائه داده شود.

7. پرینت حساب بانکی

8. در صورت داشتن بیمه کاری، سوابق سه ماه آخر قبل از درخواست ویزا، در صورت داشتن سند ملکی به نام شخص درخواست کننده

9. اصل و ترجمه سند

10. اصل و ترجمه سند که اصل سند هنگام تحویل بقیه مدارک به مسافر بازگردانده خواهد شد

11. بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد

12. بلیط مسافرتی برای کل مدت زمان سفر

13. بیمه مسافرتی برای کل مدت زمان سفر که باید حداقل هزینه 30 هزار یورو را برای هر مسافر پوشش دهد. متقاضیان رویداد باید بیمه مسافرت فردی یا جمعی داشته باشد این بیمه باید هزینه های احتمالی بازگشت به میهن تحت مراقبت های پزشکی، هزینه های احتمالی نیاز به درمان یا هزینه های بیمارستانی اضطراری را پوشش دهد و تا پایان طول اقامت در تمام کشورهای منطقه شینگن معتبر باشد. شرکت بیمه گذار باید نماینده ای معتبر در کشور مقصد داشته باشد در ضمن شخص دعوت کننده در کشور مقصد هم می تواند بیمه ی مسافرتی را از یک شرکت بیمه در آن کشور بگیرد.

14. واچر رزرواسیون هتل

15. برای کل مدت اقامت و مطابق با تاریخ بلیط رفت و برگشت

16. دعوت نامه : اصل دعوت نامه که شخص دعوت کننده از کشور مقصد برای مسافر فرستاده، اگر دعوت نامه داشته باشید نیازی به برگه رزرواسیون هتل نخواهید داشت. مدارک مورد نیاز ممکن است گاهی با توجه به شرایط فرد و کشور صادر کننده ویزا متفاوت باشد که در این صورت بهتر است به بخش ویزای توریستی مربوط به همان کشور مراجعه کنید.

توجه: مدارک ترجمه شده نیاز به مهر دادگستری دارند که معمولاً دارالترجمه ها خودشان پس از ترجمه مدارک برای گرفتن این مهر اقدام می کنند.

جهت پرداخت هزینه های مربوط به رزرو هتل خود میتوانید از ویزا کارت و یا مستر کارت استفاده نمایید. وب سایت پرداخت امکان صدور مستر کارت فیزیکی و مستر کارت مجازی و مستر کارت هدیه فیزیکی به صورت آنی را برای شما فراهم کرده است تا پس از تهیه مستر کارت خود قادر به پرداخت کلیه هزینه های مربوط به رزرو هتل و یا استفاده از کارتخوان را داشته باشید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

6 + 3 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :