ویزا کارت

ویزا کارت

ویزا کارت ( VisaCard ) شرکت خدمات مالی آمریکایی است، دفتر مرکزی آن در فوستر سیتی، کالیفرنیا، ایالات متحده آمریکا قرار دارد. این شرکت وظیفه تسهیلات مبادلات مالی الکترونیکی در سراسر جهان را بر عهده دارد، که عمدتاً توسط کارت‌های اعتباری کردیت credit card و کارت‌های نقدی دبیت debit card با نشان تجاری ویزا visa انجام می‌شود.

انواع ویزا کارت

شرکت ویزا کارت VisaCard این گونه خود را معرفی میکند: “ما یک شرکت فن آوری پرداخت جهانی برای ترغیب بانک ها، دولت ها، کسب و کارها و مصرف کنندگان به استفاده از پول دیجیتال هستیم.”

این شرکت در سال 1956 در ایلت کالیفرنیای آمریکا فعالیت خود را آغاز نموده است، و هم اکنون در سراسر جهان در زمینه مالی در حال فعالیت است.

کاربردهای ویزا کارت ( VisaCard )

  • به صورت ساده کاربرد ویزا کارت شامل موارد زیر می باشد:
  • استفاده از دستگاههای کارت خوان  ( POS )جهت خرید حضوری
  • دریافت پول نقد از دستگاهای خود پرداز ( ATM )
  • انجام خرید های آنلاین در وب سایت ها و application  ها با پرداخت آنلاین (online payment)
  • پرداخت به صورت offline با استفاده از تلفن و یا فرم های کاغذی

با توجه به توضیحات قبلی میتوان گفت یک ویزا کارت ( VisaCard ) ، در واقع جایگزین پول نقد است. بدین صورت که با همکاری بانکها و شرکت های مالی مختلف در سطح بین الملل با شرکت ویزا ،این خدمات جهانی شده است.

تاریخچه ویزا کارت

در اواسط سپتامبر ۱۹۵۸ بنک آو آمریکا، برنامه کارت اعتباری بانک ‌امریکارت خود را در فرسنو، کالیفرنیا با ارسال ۶۰٬۰۰۰ کارت اعتباری آغاز کرد. در اواسط دهه ۱۹۵۰ عده‌ای از افراد طبقه متوسط ایالات متحده آمریکا حساب‌ های در گردش زیادی افتتاح کرده بودند، که بسیار ناکارآمد و مدیریت آنها دشوار بود.

چون آنها همیشه مجبور بودند تعداد زیادی کارت را با خود حمل کرده و صورت حساب‌های مختلفی را در پایان هر ماه پرداخت کنند، بنابراین نیاز برای داشتن یک ابزار مالی یکپارچه از مدت‌ها قبل در ایالات متحده آمریکا به وضوح حس می‌شد.

البته تلاش‌های زیادی برای ایجاد کارت‌های چند منظوره اعتباری صورت گرفته بود، ولی به دلیل اینکه این تلاش‌ها از سوی بانک‌های کوچکی که منابع لازم برای این کار را نداشتند انجام می‌شد نتایج رضایت‌ بخشی نداشت.

ویلیامز و تیم کاری او، مطالعات زیادی بر روی این شکست‌ها انجام داده بودند و ایمان داشتند که می‌توانند از تکرار اشتباهات آن بانک‌ها پرهیز کنند. آنها همچنین نمونه‌های موفق این کارت‌ها را در فروشگاه‌های زنجیره‌ای بررسی کرده و دلایل موفقیت آنها را پیدا کرده بودند.

در سال ۱۹۷۰ کنترل این کارت از عهده بنک آو آمریکا خارج شد و یک شرکت مستقل به نام ان‌بی‌آی برای مدیریت، گسترش و توسعه این سیستم تأسیس گردید. پس از چندی یک شرکت چند ملیتی به نام ایبانکو برای مدیریت بین‌المللی این سیستم تشکیل شد.

این شرکت به فکر یکپارچه کردن سیستم در تمامی کشورها بود و به همین دلیل، تمامی دارندگان این امتیاز را، در سال ۱۹۷۵ با یکدیگر متحد کرده و نام ویزا ( Visa ) را برای کارت‌ ها انتخاب کرد.

در سال ۲۰۰۹ بیش از ۶۲ میلیارد تراکنش مالی از طریق این شرکت ویزا کارت، انجام شده که حجم مالی آن به ۴٫۴ تریلیارد دلار می‌رسد. این عملیات، در سال ۲۰۱۲ درآمدی بالغ بر ۱۰٫۴۲۱ میلیارد دلار را، برای ویزا دربرداشته‌است.

در ژوئیه ۲۰۱۶ ویزا همکاری خود را با پی‌پل اعلام نمود. در پی اعلام این همکاری مشتریان پی پال می‌توانند از فروشگاه‌های فیزیکی نیز خرید انجام دهند و مشتریان ویزا در هنگام استفاده از خدمات پی پال کارمزدهای کمتری پرداخت می‌کنند.

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :