پی پال

پی پال

پی‌ پال ( PayPal ) یا پیپال یک شرکت آمریکایی است که در زمینه تجارت الکترونیکی و سامانه انتقال وجه الکترونیکی آن فعالیت می‌کند. پی‌ پال paypal پرداخت و انتقال وجه را از طریق اینترنت و بصورت آنی ممکن ساخته و جایگزین مناسبی برای شیوه‌های سنتی نقل و انتقال وجه نقد همانند چک و حواله پولی است. تنها با استفاده از یک آدرس ایمیل و پسورد تمامی درگاههای دنیا در اختیار شما خواهند بود. کافیست تا یک حساب بانکی و یا کارت بین المللی را برای اتصال به پی پال paypal و انجام پرداخت های ارزی انتخاب کنید.

انواع حساب پی پال

حساب پی پال شخصی Personal

خرید های آنلاین و ارسال و دریافت پول به صورت محدود

حساب پی پال ویژه Premier

امکان دریافت پول از پی پال، دبیت کارت و کردیت کارت

حساب پی پال تجاری Business

افتتاح حساب پی پال تحت نام تجاری شرکت

حساب پی پال دانش آموزی Student

حساب پی پال برای نوجوانان 13 سال به بالا

پی پال به کاربرانش اجازه میدهد تا یک یا هر چهار نوع حساب را داشته باشند اما برای هر یک از آنها باید یک آدرس ایمیل و اطلاعات مالی منحصر به فرد ارائه کنند. هر چهار نوع حساب پی پال paypal را با ارائه ایمیل و پسورد و جزئیات ساده دیگری میتوان افتتاح کرد و از امکانات این حساب ها از جمله : پرداخت هزینه خرید های اینترنتی، ارسال و دریافت پول و … استفاده کرد و هر زمان که نیاز داشته باشید امکان اینکه نوع حساب خود را ارتقا بدهید برای شما وجود دارد .

تاریخچه پی پال

پی پال PayPal در سال 1998 توسط مکس لوجین و پیترتیل با نام confinity و ایده ایجاد یک واحد پولی بین المللی خارج از کنترل دولت راه اندازی شد. در همان ابتدای کار مورد حمله هکرها و مجرمان اقتصادی قرار گرفت و در برخی از ایالت های آمریکا ممنوع شد.

در سال 2000 مسئولان ebay، بزرگترین سایت حراجی دنیا متوجه این شد که کاربرانش با درج لوگو پیپال PayPal در صفحات خود مشتریانشان را تشویق به استفاده از آن میکنند. با توجه به این موضوع و توجه ebay به پی پال و ارائه تسهیلاتی در سایتش جهت استفاده از آن به فراگیر شدن پی پل سرعت بخشید.

پس از ورود پی پال به بازار سهام و افزایش سهام آن ebay با خرید عمده سهام پی پال آن را به مالکیت خود درآورد و نهایتا با نظارتی که بر روال پرداخت مشتریانش داشت به عملیاتی همچون پرداخت و یا بازگشت وجه سرعت بخشید و نهایتا محبوبیت و استفاده از پی پال رشد چشمگیری یافته و در سال 2002 به یکی از بزرگترین سرویس خدمات پرداخت آنلاین جهان تبدیل شد.

پیپال با گسترش خدمات خود توانست روز به روز بر محبوبیت خود بیافزاید و فاصله خودش با رقبا را بیش از پیش افزایش دهد به طوری که امروزه پیپال در بیش از ۱۰۰ کشور دنیا و به 26 واحد پولی ارائه خدمات می نماید و طبق اعلام خود شرکت، در حال حاضر دارای بیش از 165 میلیون کاربر فعال در جهان است.

باز کردن حساب پی پال

افتتاح حساب پیپال به سادگی صورت میپذیرد. البته در صورتی که شما کاربر ایرانی نباشید و چنانچه پی پال متوجه شود که یک کاربر ایرانی است طبق قوانین خود میتواند حساب را block کند. شما تنها با وارد کردن اطلاعات شخصی یا شرکتی و تنها با یک آدرس ایمیل میتوانید برای خود یک حساب کاربری در وب سایت paypal ایجاد کنید. در ابتدای کار پیپال از شما میخواهد تا با اطلاعات واقعی نسبت به ایجاد حساب اقدام کنید و اعتبار سنجی جهت تایید صحت اطلاعات انجام نمیدهد.

در مرحله بعد جهت فعال شدن امکانات اکانت پیپال ، باید با اتصال یک حساب بانکی با کارت اعتباری یا نقدی (مثل ویزا کارت یا مستر کارت) نسبت به وریفای verify کردن اکانت پی پل خود اقدام کنید. پس از وریفای شدن اکانت شما میتوانید مبالغ کارت و یا حساب خود را به پیپال انتقال دهید یا موجودی حساب خود را به حساب پی پال دیگری واریز کنید یا با آن خرید کنید.

بدیهی است که شرکت ها و کسب و کارها که همان ارائه کنندگان کالاها و خدمات هستند، حاضرند برای دریافت چنین خدمات امن، سریع، مطمئن و همه گیری با کمال میل کارمزد های 2 تا 4 درصدی را بپردازند. با این روش آن ها کمتر درگیر بروکراسی بانک ها می شوند و از طرف دیگر سریع تر و دقیق تر می توانند درآمدهای خود را مدیریت کرده و مورد استفاده قرار دهند.

شما میتوانید در صورتی که حساب پیپال ندارید و نیاز دارید تا در وب سایتی از طریق درگاه پیپال هزینه خرید خود را بپردازید از سرویس پرداخت با پی پال سایت پرداخت استفاده کنید. همچنین جهت رفاه شما مشتریان عزیز امکان شارژ حساب پی پال در این سایت نیز امکان پذیر می باشد.

انواع تراکنش ها در پی پل

  • درپی پل می توان تراکنش هایی از انواع زیر را انجام داد:
  • خرید از طریق درگاه پی پل
  • ارسال پول (Send Money) به دیگر حساب های پیپال
  • دریافت پول از سایر اکانت های پیپال
  • پرداخت Invoice های صادر شده توسط سایر کاربران پیپال
  • انتقال پول از حساب بانکی به اکانت پیپال و بالعکس
  • انتقال پول از کارت نقدی یا اعتباری به اکانت پی پل و بالعکس
Summary
پی پال
Article Name
پی پال
Description
پی پال PayPal یا پیپال شرکت آمریکایی که درزمینه تجارت الکترونیک وانتقال وجه فعال است. پی پال پرداخت را بصورت آنی از طریق حساب پی پل فراهم کرده
Author
Publisher Name
پرداخت
Publisher Logo
استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :