جدیدترین مطالب
پتنت مستر کارت بلاک چین
شرکت ارائه دهنده خدمات مالی مستر کارت از یک پتنت برای سیستم بلاک چین جهت...
کارت prepaid پیش پرداخت ویزا کارت مستر کارت
امروزه با توجه به فراگیر شدن خرید های اینترنتی به دارندگان کارت های اعتباری...
مستر کارت mastercard میکروسافت
در شهرهوشمند نیویورک، مستر کارت Mastercard امروز مجددا نسبت به ایجاد اتصال و فراگیری...
ویزا کارت wavecrest
بسیاری از کاربران که به دنبال خرج کردن ارزهای دیجیتال نوظهور با دبیت کارت...

چگونه در دانشگاههای خارج از کشور بورس شویم؟

سالانه ایرانیان زیادی مشتاق به تحصیل و تحقیق در دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی خارج از کشور هستند. اکنون، شمار زیادی از متقاضیان ایرانی در دانشگاه‌های اروپایی و آمریکایی پذیرش می‌گیرند. خیلی ها این سوال را می پرسند که برای اقدام جهت اخذ پذیرش تحصیلی و حتی گرفتن بورس، از کجا باید آغاز کرد و چه مراحلی را باید طی نمود.

مهم ترین مسئله برای گرفتن بورس داشتن اراده و پشتکار مداوم و بعد مدارک زبان و تحصیل است.

مدارک مورد نیاز برای دریافت بورس چیست؟

اولویت اول در اقدام برای پذیرش و بورسیه داشتن مدرک زبان است چرا که نداشتن تسلط بر زبان باعث می شود نتوانید رزومه و مقاله خوبی ارائه دهید در نتیجه تسلط بر زبان نشان دهنده قدرت شما در برقراری ارتباط است. برخی از دانشگاه ها داشتن مدرک زبان را نشان دهنده تسلط شما بر زبان می دانند و برخی دیگر با انجام مصاحبه آنلاین تسلط شما را بر روی زبان می سنجند.

مدارک مورد نیاز خصوصاً برای کشورهای کانادا، آمریکا، استرالیا و بریتانیا داشتن مدرک زبان آیلتس با نمره 6.5 تا 7 یا تافل با نمره بالاتر از 90 است. برای دریافت بورسیه از کشورهایی مانند کانادا و آمریکا به نمره آزمون Gre هم نیاز است و در مورد رشته هایی با گرایش مدیریت سیستم ها در این کشورها به نمره مدرک Gmat هم نیاز است.

داشتن رزومه برای دریافت بورس الزامی است. در رزومه به مواردی مانند اینکه چه کارهایی تاکنون انجام داده اید، چه مقالاتی نوشته اید  و در چه دانشگاه هایی تحصیل کرده اید و … اشاره می شود.

یکی از مدارک مورد نیاز به هنگام ارسال مدارک پوروپوزال است داشتن پوروپوزال نشان می دهد که شما یک برنامه دارید و در کشور مقصد قصد انجام چه کارهایی را دارید.

آخرین مدرکی که به آن نیاز دارید motivation letter یا purpose statement است که در متن آن به مواردی از قبیل اینکه چرا کشور مورد نظر را انتخاب کرده اید، چرا این دانشگاه را انتخاب کرده اید، چرا دوست دارید در دپارتمان مورد نظر ادامه تحصیل دهید، علایق شخصی شما برای ادامه تحصیل چیست و چرا شایسته دریافت بورسیه هستید، اشاره می شود.

نوشتن دیدگاه

پانزده − دو =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :