خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

چگونه شهروند آلمان شویم

دلایل متعددی برای مهاجرت وجود دارد. برخی به دنبال تحصیل در کشوری دیگر هستند و برخی دیگر رفاه عمومی زندگی را دلیل ترک وطن و شروع مسیری تازه می‌دانند. آلمان هم که از دیرباز یکی از مقاصد مهاجران از سراسر دنیا بوده است و دریافت شهروندی آلمان، آرزوی افراد زیادی است. اما برای رسیدن به چنین آرزویی چه باید کرد؟

دریافت شهروندی آلمان چگونه است؟

دریافت شهروندی آلمان - اقامت

اگر برای مدتی در کشور آلمان زندگی کرده باشید بنا به شرایطی که حضور شما داشته است، امکان دریافت شهروندی آلمان برای‌ شما به وجود می‌آید. مدت زمان استاندارد برای شروع فرایند دریافت شهروندی آلمان ۸ سال است. علاوه بر مدت زمانی که در این کشور سپری کرده‌اید، عوامل دیگری هم برای دریافت شهروندی آلمان لازم است. مثل:

  • برای اینکه بتوانید به عنوان شهروندی آلمانی در این کشور بمانید و زندگی کنید نیاز به داشتن مدرک زبان آلمانی در حوزه نوشتن و صحبت کردن دارید.
  • نداشتن سوء سابقه، یکی از مواردی است که در این فرایند نقش مهمی دارد.
  • برای دریافت شهروندی آلمان، برخورداری از توانایی مالی برای فراهم کردن مخارج مختلف زندگی در آلمان نیز ضروری است. در واقع به مدرکی نیاز است که نشان دهد برای گذران زندگی توانایی و استطاعت مالی کافی دارید.
  • گذراندن و پذیرش در آزمون تابعیت که در حوزه‌هایی مانند مردم، قوانین و تاریخ آلمان است. برای پذیرش در این آزمون باید از ۳۳ سوال، حداقل به ۱۷ مورد پاسخ درست بدهید.
  • هزینه شرکت در فرایند دریافت شهروندی آلمان ۲۵۵ یورو است.

دانستن زبان آلمانی در پیشبرد این فرایند بسیار مهم است. اگر زبان آلمانی را به خوبی بلد باشید به جای سابقه حضور ۸ ساله در آلمان، سابقه ۷ سال نیز از شما پذیرفته خواهد شد. ضمنا افراد زیر ۱۶ سال و کسانی که در کشور آلمان تحصیل کرده‌اند برای دریافت شهروندی آلمان نیاز به گذراندن آزمون تابعیت ندارند.

شیوه اقدام برای دریافت شهروندی آلمان چیست؟

دریافت شهروندی آلمان - اقامت

برای شروع فرایند دریافت شهروندی، لازم است تا فرمی دریافت کنید و آن را به اداره مهاجرت ارائه دهید. افراد زیر ۱۶ سال در این راه به وکیل قانونی یا والدین خود نیاز دارند تا فرم را برای‌ آن‌ها ارسال کنند. همان‌طور که پیش‌تر هم عنوان شد، انجام فرایند دریافت شهروندی به ۲۵۵ یورو نیاز دارد و برای آزمون تابعیت آلمان هم ۲۵ یورو از شما دریافت خواهد شد. برای دریافت اقامت دائم آلمان هم مسیری مشابه باید طی شود. برای دریافت اقامت دائم آلمان ۲ گزینه پیش روی شما است:

  • اقامت دائم EC:

اگر با وجود مجوزهای اقامتی مانند مجوزهای کاری ۵ سال پیاپی در کشور آلمان زندگی کرده باشید، امکان اقدام کردن برای اقامت دائم EC برای‌ شما وجود خواهد داشت. از دیگر ملزومات دریافت این نوع اقامت داشتن بیمه سلامت و مدارک معتبر هویتی نظیر گذرنامه است.

  • اقامت توافقی:

فرایند این نوع اقامت از مورد قبلی سریع‌تر صورت می‌گیرد. برای برخی از افراد مانند کسانی که در آلمان تحصیل کرده‌اند، نیروهای کاری متخصص و ماهر مانند محققان و کارآفرینان، مدت زمان لازم برای دریافت اقامت بسیار کمتر از سایر افراد خواهد بود.

 

ازدواج با شهروندی آلمانی در این فرایند چه نقشی  دارد؟

دریافت شهروندی آلمان - ازدواج

اگر همسری آلمانی داشته باشید، فرایند دریافت شهروندی برای‌ شما تسریع خواهد شد. برای اینکه داشتن همسر در این فرایند در نظر گرفته شود حداقل باید ۳ سال از ازدواج‌ شما گذشته باشد. حتی در این شرایط هم لازم است که زبان آلمانی بدانید و هیچ‌گونه سوء سابقه‌ای نداشته باشید.

در صورتی که والدین‌ شما هم آلمانی باشند، شما از قبل یک شهروند آلمانی به شمار می‌روید. ۵ سال قبل از اینکه ۱۸ ساله شوید هم امکان انتخاب ملیت‌ برای شما وجود دارد. یعنی اگر حتی در آلمان به دنیا نیامده باشید، تا ۵ سال قبل از رسیدن به ۱۸ سالگی با وجود داشتن والدینی آلمانی حق انتخاب برای آلمانی بودن شما وجود دارد.

کودکانی که تا اول ژانویه سال ۲۰۰۰ میلادی در آلمان به دنیا آمده‌اند بنا به اینکه والدین غیرآلمانی‌ آن‌ها سابقه ۸ سال زندگی در این کشور را دارند یا خیر، آلمانی به حساب خواهند آمد. برای دریافت شهروندی آلمان، کافی است یکی از والدین کودک مدت ۸ ساله اقامت در آلمان را سپری کرده باشد.

تفاوت میان شهروندی و اقامت آلمان چیست؟

تفاوت شهروندی آلمان و داشتن اقامت در این است که با شهروند شدن تمام حقوق قانونی یک فرد آلمانی برای شما نیز منظور خواهد شد اما اقامت چنین حق و امکانی را در اختیارتان قرار نخواهد داد. اگر برای دریافت شهروندی کشوری دیگر به جز کشورهای اتحادیه اروپا اقدام کنید نیز حق شهروندی آلمان برای شما لغو خواهد شد. فرایند دریافت مجوز اقامت یا شهروندی ساده و سریع نیست و کمی زمان‌بر است.

در صورت تمایل میتوانید از خدمات پرداخت هزینه سفارت سایت پرداخت استفاده نمایید و همچنین برای پرداخت هزینه های خود در سفر از مستر کارت و یا ویزا کارت استفاده نمایید. برای تهیه این کارت ها کافیست سفارش خود را در سایت پرداخت ثبت کنید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

19 − 7 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :