خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

کلاهبرداری از کارت‌ اعتباری با ساخت هویت جعلی

کارت اعتباری جعلی

ماموران اف بی ای به همراه ماموران خدمات پستی آمریکا به یک محله در کارولینای جنوبی رفتند و به خانه یک موسیقیدان که مظنون به استفاده از ساخت هویت جعلی برای درست کردن کارت اعتباری بود یورش بردند و ۵۵۸ کارت اعتباری را که به نام شرکت (Capital One) ثبت شده بود ضبط کردند.

حقه اصلی این کلاهبرداری‌ها در این است که به جای دزدیدن هویت افراد واقعی، هویت‌های جدیدی به وجود می‌آورند. نگرانی‌ها برای وام دهندگان ممکن است از این هم بیشتر شود: آژانس‌ گزارش اعتباری به نام Equifax در تاریخ ۷ سپتامبر گزارش کرده است، امکان دارد هکرها اطلاعات ۱۳۴ میلیون از مشتریان را که شامل نام، شماره امنیت اجتماعی و دیگر اطلاعات شخصی می‌شود، دزدیده باشند. این موضوع می‌تواند کمک شایانی به روش سنتی سرقت هویت کرده باشد؛ همین‌طور اگر این افراد بتوانند از اطلاعات دزدیده شده برای درست کردن حساب‌های جدید اعتباری استفاده کنند، به ساخت هویت جعلی هم کمک می‌کند.

این روش که ۱۰ سال پیش به ندرت توجه مردم را به خود جلب می‌کرد، طبق گفته‌های شرکت مشاوره Auriemma، تا کنون عامل از دست رفتن اعتبار ۲۰ درصد از وام‌های کارت‌های اعتباری است. این شرکت مشاوره مالی، با استفاده از تحلیل اطلاعات وام‌های کاذب شرکت‌های بزرگ وام‌دهی، برآورد کرده است که سرقت با ساخت هویت جعلی در سال ۲۰۱۶ حداقل ۶ میلیون دلار به بانک‌ها ضرر زده است.

درست زمانی که بانک‌ها یک مبارزه طولانی مدت علیه کلاهبرداری را برنده شدند، این قبیل جنایت‌ها افزایش پیدا کرد. شرکت‌های ارائه دهنده خدمات مالی سال‌ها وقت خود را صرف سروکله زدن با خرده فروش‌ها کردند تا آن‌ها را مجبور کنند پایانه‌های کارت‌های اعتباری خود را بروزرسانی کنند تا قابلیت خواندن تراشه‌های کامپیوتری را هم داشته باشد.

پیش‌بینی می‌شود این قابلیت بتواند از سرقت شماره‌ها، چاپ کارت‌های جعلی و خریدهای ناگهانی که بانک‌ها را تا مرز ورشکستگی می‌برد، جلوگیری کند. میزان سرقت با ساخت هویت جعلی بسیار زیاد است و هر روز دستگیری کلاهبردار‌های خبره یا گروه‌های سرقت سرخط اخبار است. ادعا می‌شود یکی از این گروه‌های جنایی با ۲۰۰ میلیون دلار فرار کرده است. اما چون سرقت با کارت‌های جعلی بسیار زمان‌بر است، این رویدادها هرگز مرتبط به هم در نظر گرفته نمی‌شود تا موج بزرگی از جرایم را راه بیاندازد. اما اوضاع در حال تغییر است.

کلاهبرداری از کارت‌ اعتباری

چگونگی ساخت هویت جعلی برای کلاهبرداری از کارت‌ اعتباری

کلاهبرداران هویت‌های جعلی یا شماره‌های امنیت ملی را می‌خرند یا سعی می‌کنند شماره‌های بدون استفاده را حدس بزنند. سپس سعی می‌کنند آن‌ها را با یک هویت ساختگی ترکیب کنند. با استفاده از آدرس افراد واقعی شروع به درخواست کارت می‌کنند.

بانک‌ها معمولا درخواست‌های اولیه را پس از دیدن بی‌اعتبار بودن شناسه متقاضی رد می‌کنند. با این حال تحقیقات بانک باعث ایجاد متغیر‌هایی در شناسه‌های بخش اعتبار می‌شود. سارقین به درخواست دادن ادامه می‌دهند تا زمانی که بالاخره یکی از وام‌دهندگان موافقت می‌کند.

سپس مراحل کلاهبرداری طولانی مدت آغاز می‌شود. کلاهبرداران می‌توانند سال‌ها صادقانه قبض‌های ماهیانه خود را بپردازند. می‌توانند درخواست کنند قبض‌ها به صندوق پستی یا خانه خودشان ارسال شود و در طی این سال‌ها ببینند که سقف محدودیت برداشت از اعتبار بالا برود. زمانی که هویت جعلی اعتبار بالایی به دست آورد، برای دریافت کارت‌های بیشتر درخواست می‌دهند. آن‌ها ممکن است کاربران مجاز دیگری به حساب اضافه کنند و با این کار هویت‌های جدیدی بسازند که بتوانند در آینده برای آن‌ها درخواست کارت‌های اعتباری جداگانه بدهند.

در این مدت سارقین بیشترین بهره را از کارت اعتباری می‌برند. این مرحله به نام «بیرون زدن» (Busting out) معروف است؛ بازپرداخت‌ها می‌تواند تا سقف هزاران دلار هم برسد، بعد از این مرحله هویت‌ها از بین می‌روند.

زمانی که حساب ساختگی بد اعتبار می‌شود، وام‌ دهندگان عموما فکر می‌کنند یکی از مشتریان خوبشان دچار گرفتاری شده است. بخش جمع‌آوری اطلاعات ممکن است بعد از ماه‌ها صرف وقت خود برای دسترسی به مشتری، متوجه شوند تمامی اطلاعات ساختگی بوده است.

پال ژرک، معاون ارشد بخش هویت و کلاهبرداری شرکت (LexisNexis Risk Solution) می‌گوید:

من در طی دو ماه گذشته با سه شرکت بزرگ صادرکننده کارت اعتباری، یک خرده فروشی بزرگ، یک شرکت وام‌دهی بزرگ وسایل نقلیه و یک کمپانی بزرگ مشاوره برای کلاهبرداری صحبت کردم. تک تک آن‌ها نگرانی زیادی در رابطه با سرقت با ساخت هویت جعلی دارند.

این شرکت به بانک‌ها و خرده فروش‌ها کمک می‌کند که ریسک اوراق بهادار اعتبار‌های خود را مدیریت کنند. چهار مورد از بزرگ‌ترین صادر کنندگان کارت‌ها اعتباری، (Bank of America CityGroup JPMorgan Chase,Capital One) هستند که از ارائه هر گونه نظری خودداری کردند. شرکت Equifax هم به چندین درخواست برای اظهار نظر توجهی نشان نداد.

تا این‌جا با کلاهبرداری از کارت‌ اعتباری از طریق ساخت هویت جعلی آشنا شدیم و یک نمونه از این نوع کلاهبرداری را ذکر کردیم؛ در ادامه با راهکار موسسات مالی و بانک‌ها برای مقابله با این جریان نگران‌کننده یعنی کلاهبرداری از کارت‌ اعتباری آشنا می‌شویم.

کارت اعتباری

مقابله موسسات امنیتی و بانک‌ها با کلاهبرداری از کارت‌ اعتباری

ارزشمندترین اطلاعات برای کلاهبرداران شماره امنیت اجتماعی افرادی است که از اعتبارشان استفاده نمی‌کنند. مانند نوزادان و کودکان؛ چرا که این شماره‌ها مانند بومی سفید برای آن‌ها است که می‌توانند به راحتی روی آن کار کنند.

رای چندین دهه، بانک‌ها به راحتی تلاش‌های استفاده از شماره نوزادان را تشخیص می‌داد به این دلیل که تاریخ تولد نوزاد در بین اعداد شماره امنیتی او بود. اما از سال ۲۰۱۱ اداره ثبت شماره امنیت اجتماعی تصمیم گرفت از شماره‌های کاملا تصادفی برای تمامی ارقام استفاده کند.

با این وجود این سبک کلاهبرداری از کارت‌ اعتباری مشکل اصلی بانک‌ها است. چون این بانک‌ها هستند که مجبورند زمانی که یک کلاهبردار با پول‌ها ناپدید شود، ضربه وارد شده را تحمل کنند. شخص واقعی که شماره امنیت اجتماعی او به سرقت رفته است ممکن است برای درخواست کارت اعتباری دچار مشکل شود اما مسئول هیچ‌گونه فعالیت غیر قانونی نیست.

اداره ثبت کد ملی یک پایگاه داده برای وام‌دهندگان راه‌اندازی کرد که از طریق آن بتوانند نام، تاریخ تولد و کد ملی متقاضی را تایید کنند. بانک‌ها هر بار اسم شخصی را جستجو کنند، مبلغ ۵ هزار دلار به عنوان هزینه ثبت‌نام اولیه به علاوه کارمزد پرداخت می‌کنند که لازمه‌اش رضایت کتبی مشتری است.

کلاهبرداری از کارت‌ اعتباری

مشکلات ردیابی کلاهبرداری از کارت اعتباری

کلاهبرداری با ساخت هویت جعلی به تدریج در تمامی داده‌های صنعت اقتصادی ظاهر می‌شود. نرخ بیکاری و حذف کارت‌های اعتباری با اعتبار بد، عموما شانه به شانه یکدیگر حرکت می‌کنند. در حالی که نرخ بیکاری در سال جاری کاهش مستمری داشت، ۵ شرکت سردم دار ثبت کارت‌های اعتباری شاهد افزایش چشمگیر حذف کارت‌های اعتباری با اعتبار بد بوده است.

شرکت مشاوره Auriemma یافته است که این ناهماهنگی تا حدی به دلیل وجود کلاهبرداری از کارت‌ اعتباری با ساخت هویت‌های جعلی است. بانک‌ها نگرانیشان زمانی شدت گرفت که متوجه شدند بیشتر موارد حذف کارت‌های اعتباری متعلق به حساب‌هایی با امتیاز اعتباری بالا بوده است. بیشتر تخلفات و حذف کارت‌های اعتباری در حساب‌هایی که امتیاز اعتباری بالایی دارند ولی بی‌استفاده هستند دیده می‌شود.

صادر کنندگان کارت سعی دارند با توجه به کامپیوترها و کارکنانی که از مشتریان آن‌جا برای تکمیل فرم حسابداری استفاده می‌کنند از کلاهبرداری و سرقت جلوگیری کنند اما طبق اظهارنامه بازپرس‌ها ویتکلاک که در کارولینای شمالی دستگیر شد، ۹۰ درصد از ۷۵۰ درخواست‌نامه‌های خود را از طریق تلفن و با استفاده از میلیون‌ها آدرس ایمیل مختلف ارسال کرده است.

شرکت کپیتال وان بالاخره با استفاده از یک نرم‌افزار تحلیلی و تشخیص کلاهبرداری او را ردیابی کرد. بازپرس‌ها می‌گویند تعدادی فیلم‌های نظارتی را به دست آوردند، که مردی را نشان می‌دهد که از تعداد زیادی کارت استفاده می‌کند و در شبکه‌های اجتماعی خود را به عنوان متخصص افزایش اعتبار معرفی کرده است. ظاهرا در فیسبوک وعده داده بود می‌تواند ۳ حساب اعتباری جدید یک وام ماشین به ارزش ۲۰ هزار دلار و حداقل امتیاز FICO (شرکت ارزیابی داده) در عرض ۴۸ ساعت تهیه کند. او برای اتهامات کلاهبرداری از طریق ایمیل، کلاهبرداری تلفنی و بانکی ادعای بی‌گناهی کرد و از وکیلش کوین تیت خواست که از اظهار نظر بیشتر خودداری کند. او تمامی ادعاهای بازپرس را رد کرد.

کن میزر، معاون ارشد تعیین هویت در شرکت LLC می‌گوید وجود خطرهای کلاهبرداری با سرقت هویت جعلی کار را برای افراد جوان و مهاجرین در گرفتن اولین وام خود سخت می‌کند. طبق گفته او این موضوع برای بانک‌ها بازاری است که بسیار تمایل دارند در آن مشارکت کنند اما در این بازار متقلبین گرگ‌هایی در لباس بره هستند.

در آخر کارت‌های جعلی هر روزه کار را برای کلاهبرداران سخت‌تر می‌کند؛ با استفاده از آن‌ها نمی‌توانند از دست قانون فرار کنند. راه حل آن‌ها تهیه کارت‌های اعتباری واقعی با ساخت هویت جعلی است.

شرکت پرداخت در زمینه افتتاح حساب‌هایی نظیر حساب پی‌ پال ، وب‌مانی، افتتاح حساب بانکی بین‌المللی و… به شما خدمات ارزنده‌ای اعطا می‌کند.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

پنج × 2 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :