خدمات پرداخت
پی پال مستر کارت ویزا کارت پرداخت هزینه سفارت
جدیدترین مطالب
انتقال ارز به خارج از کشور یکی از نیاز هایی است که اکثر کاربران...
ویزا کارت و مستر کارت 2019
گزارش های سه ماهه مسترکارت و ویزا کارت حاکی از کاهش استفاده از این...
خرید فالوور اینستاگرام
اینستاگرام یکی از بهترین جاها برای فروش است! امکانات و ویژگی‌های منحصر به‌ فرد...
افتتاح حساب وسترن یونیون
وسترن یونیون Western Union یک شرکت مالی آمریکایی است. این شرکت در حوزه های...

گیفت کارت یا کارت های prepaid

کارت prepaid پیش پرداخت ویزا کارت مستر کارت

امروزه با توجه به فراگیر شدن خرید های اینترنتی به دارندگان کارت های اعتباری مانند ویزا کارت یا مستر کارت، تعداد دارندگان این کارت ها و کارتهای هدیه (گیفت کارت) روز به روز افزایش می یابد. گیفت کارت ها و کارتهای اعتباری از نظر ذخیره پول یکسان هستند اما تفاوت های کلیدی با هم دارند.

کارت هدیه یا گیفت کارت، دارای میزان اعتبار مشخصی هستند که به جای استفاده از پول نقد در موارد پرداخت های آنلاین استفاده می شود. اما کارت prepaid یا پیش پرداخت کارت هایی هستند که به حساب بانکی متصل نبوده و میتوان آنها را با مبلغ مشخصی اعتبار شارژ و از این اعتبار برای خرید استفاده کرد. اما کدام یک برای ما بهتر است؟

کارت هدیه

کارت prepaid همانند کارتهایی که ویزا کارت صادر میکند برای افرادی که به تازگی از این کارتها استفاده میکنند محبوب تر هستند و این کارت ها با وجودیکه به حساب بانکی متصل نیستند، امکان شارژ مجدد دارند و ویژگی های بیشتری همانند دبیت کارت به آنها افزوده می شود.

مستر کارت مجازی

تفاوت‌ گیفت کارت و کارت Prepaid

آقای مک براید در مورد کارت prepaid یا پیش پرداخت می گوید: این کارت ها در معاملات زیادی قابل استفاده هستند و حتی میتوان به وسیله ATM از آنها پول برداشت. همچنین میتوان این کارت ها را به صورت آنلاین شارژ کرد. همچنین  بسیاری از کارت‌های Prepaid از تخفیف‌ها و جوایز ویژه استفاده می‌کنند در حالی که گیفت کارت‌ها از این مزایا برخوردار نیستند.

کارت prepaid مستر کارت

از نظر اقتصادی، گیفت کارت معمولا بدون هزینه یا هزینه کم در نظر گرفته می شد در حالی که کارت های پیش پرداخت به ازای خدماتی که ارائه میکنند، هزینه ای هم در بر دارند. کارت ها یپیش پرداخت شامل هزینه هایی همانند هزینه فعالسازی، هزینه دسترسی به ATM و هزینه خدمات ماهانه به مبلغ 2.95 تا 9.95 دلار می باشد.

مستر کارت هدیه فیزیکی

از نظر امنیت در صورت به سرقت رفتن و یا گم کردن گیفت کارت، سارق به راحتی میتواند تمامی مبلغ آن را استفاده کند. اکثر گیفت کارت هایی که توسط مستر کارت یا ویزا کارت صادر می شوند منطبق با قوانین کارت های اعتباری محافظت می شوند و اگر کارت خود را ثبت کرده باشید میتوانید پس از پرداخت هزینه ای مقداری از پول خود را پس بگیرید. اما کارت prepaid امنیت بیشتری در برابر گم شدن یا به سرقت رفتن دارند، که بسته به صادر کننده آن متفاوت است.

تمایل به کردیت کارت و دبیت کارت

به طور کلی اگر بخواهیم گیفت کارت را با کارت پیش پرداخت مقایسه کنیم، می‌توان گفت گیفت کارت‌ها دارای محدودیت در برخی معاملات هستند، قابل شارژ مجدد نیستند و امنیت آن‌ها پایین‌تر است. اما استفاده از آن‌ها بسیار ساده است، قابل خرید و فروش هستند، نیاز به حساب بانکی ندارند، هزینه نگهداری ندارند و با توجه به اینکه مبلغ آن‌ها معین است مدیریت هزینه برای دارنده کارت آسان‌تر است.

در مقابل کارت prepaid انعطاف‌پذیری بیشتری دارد. این کارت‌ها قابل شارژ مجدد هستند، امنیت آن‌ها بالاتر است، به ابزارهای مدیریت حساب متصل هستند و مانند یک حساب بانکی عمل می‌کنند. اما استفاده از آن‌ها کمی پیچیده‌تر است و ممکن است شامل هزینه‌های نگهداری هم بشوند.

در نظر داشته باشید که تهیه گیفت‌کارت می‌تواند به شما در اکثر پرداخت‌های آنلاین مثل خرید از پلی استور گوگل کمک کند اما قابلیت دیگری ندارد. اما اگر قصد سفر به کشور خارجی را دارید و نمی‌خواهید ریسک حمل پول نقد را بپذیرید، می‌توانید به راحتی یک کارت پیش پرداخت و یا حتی دبیت کارت بانکی تهیه کنید.

No votes yet.
Please wait...

نوشتن دیدگاه

چهار + 20 =

استفاده از کد تخفیف :
صورت حساب شما
تومان
تومان
تومان
نکات قبل از ثبت سفارش
جهت تکمیل فرآیند سفارش وارد پنل کاربری خود شوید
حساب کاربری ندارید، جهت تکمیل فرآیند ثبت نام کنید.

پرداخت هزینه

سفارش شما با موفقیت ثبت شد. میتوانید نسبت به تسویه حساب اقدام کنید.

شرح مبلغ (تومان)

اطلاعات سفارش

اطلاعات سفارش ثبت شده شما به شرح زیر می باشد

شماره سفارش :
تاریخ سفارش :
میزان ارز :
آدرس خرید سرویس/محصول :
توضیحات مشتری :